Luk
Logo for Metalurg Lypetsk

Om Metalurg Lypetsk

Land: Rusland
Stadion: Stadion Metallurg
Placering: Lipetsk, Rusland
Kapacitet: 14.940 tilskuere
Dimensioner: 104m x 68m
Træner: Sergey Mashnin


Turneringer med deltagelse af Metalurg Lypetsk

Turnering Placering Form
Football National League #17
har tabt seneste kamp
Pokal Gr. 10 #2
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Metalurg Lypetsk fra nyhedsarkivet

Nyheder om Metalurg Lypetsk

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Metalurg Lypetsk

Nr. Navn Position
2. Konstantin Titov (34 år) Midtbane
4. Vadim Cherny (24 år) Midtbane
5. Aleksandr Viktorov (30 år) Midtbane
7. Artur Arustamyan (24 år) Angreb
8. Andrey Mokhov (22 år) Midtbane
9. Ruslan Akhvlediani (33 år) Angreb
10. Andrei Ovchinnikov (34 år) Midtbane
11. Ilya Viznovich (23 år) Angreb
13. Maksim Matyusha (26 år) Målmand
15. Ruslan Shapovalov (26 år) Midtbane
18. Veniamin Bayazov (24 år) Midtbane
19. Ilya Glebov (20 år) Angreb
20. Roman Voydel (36 år) Midtbane
29. Evgeni Frolov (35 år) Midtbane
33. Anton Belov (25 år) Forsvar
44. Dmitri Redkovich (23 år) Forsvar
47. Nikolay Ivannikov (29 år) Angreb
48. Aleksandr Kutyin (35 år) Angreb
64. Evgeni Shamrin (38 år) Målmand
71. Stepan Kostyukov (22 år) Angreb
88. Aleksandr Kharin (33 år) Midtbane
Aleksandr Kobzev (32 år) Målmand
David Ikanovich (32 år) Målmand
Maksim Skopintsev (21 år) Forsvar
Dmitri Sukharev (20 år) Forsvar
Ilya Baulchev (33 år) Forsvar
Aleksandr Ivankov (21 år) Forsvar
Maksim Sazonov (21 år) Forsvar
Yuri Zavezen (25 år) Midtbane
Mikhail Yakovlev (22 år) Midtbane
Gennadi Kiselev (22 år) Midtbane
Denis Poyarkov (32 år) Midtbane
Mikhail Yakovlev (25 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Metalurg Lypetsk
Chayka
0 – 0
11. juli 16:00
1. runde
Metalurg Lypetsk
Tomsk
3 – 2
11. juli 17:00
1. runde
FC Orenburg
Metalurg Lypetsk
4 – 0
17. juli 16:00
2. runde
Metalurg Lypetsk
Akron Togliatti
2 – 2
25. juli 16:00
3. runde
Neftekhimik
Metalurg Lypetsk
5 – 0
31. juli 17:00
4. runde
Metalurg Lypetsk
FC Rotor Volgograd
0 – 1
8. august 15:00
5. runde
KamAZ
Metalurg Lypetsk
3 – 0
14. august 16:00
6. runde
Metalurg Lypetsk
FC Krasnodar II
1 – 2
21. august 16:00
7. runde
Zenit Izhevsk
Metalurg Lypetsk
1 – 2
25. august 15:00
1. runde
Torpedo Moskva
Metalurg Lypetsk
7 – 1
29. august 16:00
8. runde
Metalurg Lypetsk
Yenisey Krasnoyarsk
0 – 2
5. september 16:00
9. runde
PFC Kuban
Metalurg Lypetsk
0 – 3
11. september 17:00
10. runde
Metalurg Lypetsk
Spartak Moskva II
0 – 2
15. september 17:00
11. runde
FC Alania Vladikavkaz
Metalurg Lypetsk
5 – 0
19. september 17:00
12. runde
Metalurg Lypetsk
Tekstilshchik
0 – 0
25. september 15:30
13. runde
Olimp Dolgoprudny
Metalurg Lypetsk
1 – 0
29. september 13:00
14. runde
Metalurg Lypetsk
SKA-Khabarovsk
1 – 1
3. oktober 14:00
15. runde
FC Volgar
Metalurg Lypetsk
0 – 2
9. oktober 15:00
16. runde
Metalurg Lypetsk
Veles Moscow
1 – 0
13. oktober 16:30
17. runde
Metalurg Lypetsk
Baltika
0 – 4
17. oktober 14:00
18. runde
Fakel
Metalurg Lypetsk
vs
23. oktober 16:00
19. runde
Metalurg Lypetsk
CSKA Moskva
vs
27. oktober 15:00
3. runde
Metalurg Lypetsk
FC Orenburg
vs
31. oktober 16:00
20. runde
Akron Togliatti
Metalurg Lypetsk
vs
6. november 16:00
21. runde
Metalurg Lypetsk
Neftekhimik
vs
13. november 16:00
22. runde
FC Rotor Volgograd
Metalurg Lypetsk
vs
17. november 16:00
23. runde
Metalurg Lypetsk
KamAZ
vs
21. november 16:00
24. runde
FC Krasnodar II
Metalurg Lypetsk
vs
27. november 16:00
25. runde
Metalurg Lypetsk
Torpedo Moskva
vs
6. marts 16:00
26. runde
Yenisey Krasnoyarsk
Metalurg Lypetsk
vs
12. marts 16:00
27. runde
Metalurg Lypetsk
PFC Kuban
vs
19. marts 16:00
28. runde
Spartak Moskva II
Metalurg Lypetsk
vs
26. marts 16:00
29. runde
Metalurg Lypetsk
FC Alania Vladikavkaz
vs
2. april 16:00
30. runde
Tekstilshchik
Metalurg Lypetsk
vs
6. april 16:00
31. runde
Metalurg Lypetsk
Olimp Dolgoprudny
vs
10. april 16:00
32. runde
SKA-Khabarovsk
Metalurg Lypetsk
vs
16. april 16:00
33. runde
Metalurg Lypetsk
FC Volgar
vs
23. april 16:00
34. runde
Veles Moscow
Metalurg Lypetsk
vs
30. april 16:00
35. runde
Baltika
Metalurg Lypetsk
vs
7. maj 16:00
36. runde
Metalurg Lypetsk
Fakel
vs
15. maj 16:00
37. runde
Chayka
Metalurg Lypetsk
0 – 0
21. maj 16:00
38. runde
Tomsk
Metalurg Lypetsk
vs
21. maj 16:00
38. runde