Luk
Logo for Tomsk

Om Tomsk

Land: Rusland
Stadion: Trud Stadion
Placering: Tomsk, Rusland
Kapacitet: 15.000 tilskuere
Træner: Sergey Zhukov


Turneringer med deltagelse af Tomsk

Turnering Placering Form
Football National League #12
er ubesejret 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Tomsk fra nyhedsarkivet

Nyheder om Tomsk

07/08 11:14
17/04 14:50


Spillertrup for Tomsk

Nr. Navn Position
2. Aleksandr Seraskhov (27 år) Forsvar
4. Artem Abramov (30 år) Forsvar
8. Ivan Andreev (21 år) Forsvar
9. Pavel Kudryashov (24 år) Angreb
10. Konstantin Korzh (25 år) Midtbane
13. Oleg Leonov (20 år) Midtbane
16. Danil Savinykh (20 år) Forsvar
17. Semen Radostev (21 år) Angreb
20. Maxim Dmitriev (20 år) Angreb
21. Nikita Korobov (22 år) Midtbane
23. Sergei Zuykov (28 år) Forsvar
26. Valeriy Pochivalin (29 år) Forsvar
28. Artem Semeykin (25 år) Forsvar
33. Aleksandar Stanisavljevic (23 år) Forsvar
35. Dmitri Arapov (28 år) Målmand
61. Alexander Stavpets (32 år) Angreb
63. Nikita Zubchihin (23 år) Målmand
70. Vyacheslav Bezzubov (18 år) Målmand
71. Konstantin Antipov (22 år) Midtbane
77. Viktor Korolev (19 år) Forsvar
96. Ilya Kobyshkin (25 år) Midtbane
Denis Sadovski (24 år) Målmand
Igor Klimov (32 år) Forsvar
Nikita Kirsanov (26 år) Midtbane
Astemir Gordyushenko (24 år) Midtbane
Marat Apshatsev (20 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Tomsk
Rubin Kazan
3 – 2
8. februar 09:30
Færdig
Tomsk
Akhmat Grozny
3 – 2
11. februar 09:00
Færdig
Metalurg Lypetsk
Tomsk
3 – 2
11. juli 17:00
1. runde
Tomsk
Baltika
1 – 0
17. juli 13:00
2. runde
Fakel
Tomsk
2 – 0
24. juli 17:00
3. runde
Veles Moscow
Tomsk
1 – 0
31. juli 16:30
4. runde
Tomsk
FC Orenburg
1 – 2
8. august 12:00
5. runde
Tomsk
Akron Togliatti
2 – 1
15. august 12:00
6. runde
Neftekhimik
Tomsk
0 – 1
21. august 15:00
7. runde
Tomsk
FC Rotor Volgograd
1 – 1
29. august 12:00
8. runde
KamAZ
Tomsk
2 – 1
5. september 17:00
9. runde
FC Krasnodar II
Tomsk
2 – 1
11. september 17:00
10. runde
Torpedo Moskva
Tomsk
3 – 3
15. september 18:00
11. runde
Yenisey Krasnoyarsk
Tomsk
2 – 3
19. september 12:00
12. runde
Tomsk
PFC Kuban
2 – 1
25. september 11:00
13. runde
Spartak Moskva II
Tomsk
3 – 1
29. september 14:00
14. runde
Tomsk
FC Alania Vladikavkaz
1 – 3
3. oktober 11:00
15. runde
Tekstilshchik
Tomsk
1 – 1
9. oktober 15:00
16. runde
Tomsk
Olimp Dolgoprudny
1 – 1
13. oktober 13:30
17. runde
Tomsk
SKA-Khabarovsk
1 – 0
17. oktober 11:00
18. runde
Tomsk
FC Volgar
2 – 1
23. oktober 11:00
19. runde
Baltika
Tomsk
vs
31. oktober 17:00
20. runde
Tomsk
Fakel
vs
6. november 16:00
21. runde
Tomsk
Veles Moscow
vs
13. november 16:00
22. runde
FC Orenburg
Tomsk
vs
17. november 16:00
23. runde
Akron Togliatti
Tomsk
vs
21. november 16:00
24. runde
Tomsk
Neftekhimik
vs
27. november 16:00
25. runde
FC Rotor Volgograd
Tomsk
vs
6. marts 16:00
26. runde
Tomsk
KamAZ
vs
12. marts 16:00
27. runde
Tomsk
FC Krasnodar II
vs
19. marts 16:00
28. runde
Tomsk
Torpedo Moskva
vs
26. marts 16:00
29. runde
Tomsk
Yenisey Krasnoyarsk
vs
2. april 16:00
30. runde
PFC Kuban
Tomsk
vs
6. april 16:00
31. runde
Tomsk
Spartak Moskva II
vs
10. april 16:00
32. runde
FC Alania Vladikavkaz
Tomsk
vs
16. april 16:00
33. runde
Tomsk
Tekstilshchik
vs
23. april 16:00
34. runde
Olimp Dolgoprudny
Tomsk
vs
30. april 16:00
35. runde
SKA-Khabarovsk
Tomsk
vs
7. maj 16:00
36. runde
FC Volgar
Tomsk
vs
15. maj 16:00
37. runde
Tomsk
Metalurg Lypetsk
vs
21. maj 16:00
38. runde