Luk
Logo for Torpedo Moskva

Om Torpedo Moskva

Land: Rusland
Stadion: Eduard Streltsov Stadion
Placering: Moskva, Rusland
Kapacitet: 13.450 tilskuere
Træner: Aleksandr Borodyuk


Turneringer med deltagelse af Torpedo Moskva

Turnering Placering Form
Football National League #2
er ubesejret 5 kampe i træk
Pokal Gr. 5 #3
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Torpedo Moskva fra nyhedsarkivet

Nyheder om Torpedo Moskva

09/02 17:53
20/01 20:35


Spillertrup for Torpedo Moskva

Nr. Navn Position
4. Oleg Kozhemyakin (26 år) Midtbane
5. Aleksey Shumskikh (31 år) Forsvar
7. Aleksandr Ryazantsev (35 år) Midtbane
9. Vladislav Adaev (25 år) Angreb
10. Igor Lebedenko (38 år) Angreb
11. Ivan Temnikov (32 år) Forsvar
13. Gennadi Kiselev (22 år) Midtbane
14. Mukhammad Sultonov (28 år) Angreb
15. Aleksandr Orekhov (19 år) Midtbane
20. Aleksey Pomerko (31 år) Midtbane
21. Andrii Kravchuk (22 år) Midtbane
25. Oleksandr Kapliyenko (25 år) Forsvar
29. Anton Porutchikov (18 år) Målmand
35. Ivan Enin (27 år) Midtbane
44. Artyom Samsonov (32 år) Forsvar
49. Egor Proshkin (22 år) Forsvar
51. Vitali Botnar (20 år) Målmand
52. Ravil Netfullin (28 år) Midtbane
56. Alexander Dovbnya (34 år) Målmand
59. Timur Abdrashitov (19 år) Midtbane
88. Ilya Eliseev (20 år) Forsvar
90. Amur Kalmykov (27 år) Angreb
93. Mikhail Markin (27 år) Angreb
97. Daniil Poluboyarinov (24 år) Midtbane
99. Andrey Yevdokimov (22 år) Forsvar
Dmitri Redkovich (23 år) Forsvar
Pavel Sedko (23 år) Midtbane
Danila Kozlov (24 år) Midtbane
Konstantin Korzh (25 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Ufa
Torpedo Moskva
1 – 0
9. februar 15:00
Færdig
PFC Kuban
Torpedo Moskva
1 – 2
10. juli 16:30
1. runde
Torpedo Moskva
Spartak Moskva II
5 – 0
17. juli 18:00
2. runde
Torpedo Moskva
FC Alania Vladikavkaz
3 – 1
24. juli 16:00
3. runde
Torpedo Moskva
Tekstilshchik
0 – 0
31. juli 16:00
4. runde
Torpedo Moskva
Olimp Dolgoprudny
1 – 0
8. august 18:00
5. runde
SKA-Khabarovsk
Torpedo Moskva
0 – 1
14. august 05:00
6. runde
FC Volgar
Torpedo Moskva
0 – 1
21. august 17:00
7. runde
Chayka
Torpedo Moskva
1 – 0
26. august 16:00
1. runde
Torpedo Moskva
Metalurg Lypetsk
7 – 1
29. august 16:00
8. runde
Baltika
Torpedo Moskva
1 – 1
5. september 18:00
9. runde
Torpedo Moskva
Fakel
2 – 2
11. september 16:00
10. runde
Chayka
Torpedo Moskva
0 – 0
15. september 16:00
11. runde
Torpedo Moskva
Tomsk
3 – 3
15. september 18:00
11. runde
Torpedo Moskva
FC Orenburg
2 – 1
19. september 16:00
12. runde
Akron Togliatti
Torpedo Moskva
1 – 0
25. september 16:00
13. runde
Torpedo Moskva
Neftekhimik
1 – 1
29. september 18:00
14. runde
FC Rotor Volgograd
Torpedo Moskva
1 – 1
3. oktober 15:00
15. runde
Torpedo Moskva
KamAZ
1 – 1
9. oktober 16:00
16. runde
FC Krasnodar II
Torpedo Moskva
1 – 1
13. oktober 14:00
17. runde
Veles Moscow
Torpedo Moskva
3 – 5
17. oktober 13:00
18. runde
Torpedo Moskva
Yenisey Krasnoyarsk
vs
23. oktober 16:00
19. runde
Torpedo Moskva
FK Rostov
vs
27. oktober 18:00
3. runde
Spartak Moskva II
Torpedo Moskva
vs
31. oktober 12:45
20. runde
FC Alania Vladikavkaz
Torpedo Moskva
vs
6. november 16:00
21. runde
Tekstilshchik
Torpedo Moskva
vs
13. november 16:00
22. runde
Olimp Dolgoprudny
Torpedo Moskva
vs
17. november 16:00
23. runde
Torpedo Moskva
SKA-Khabarovsk
vs
21. november 16:00
24. runde
Torpedo Moskva
FC Volgar
vs
27. november 16:00
25. runde
Metalurg Lypetsk
Torpedo Moskva
vs
6. marts 16:00
26. runde
Torpedo Moskva
Baltika
vs
12. marts 16:00
27. runde
Fakel
Torpedo Moskva
vs
19. marts 16:00
28. runde
Tomsk
Torpedo Moskva
vs
26. marts 16:00
29. runde
Torpedo Moskva
Chayka
0 – 0
26. marts 16:00
29. runde
FC Orenburg
Torpedo Moskva
vs
2. april 16:00
30. runde
Torpedo Moskva
Akron Togliatti
vs
6. april 16:00
31. runde
Neftekhimik
Torpedo Moskva
vs
10. april 16:00
32. runde
Torpedo Moskva
FC Rotor Volgograd
vs
16. april 16:00
33. runde
KamAZ
Torpedo Moskva
vs
23. april 16:00
34. runde
Torpedo Moskva
FC Krasnodar II
vs
30. april 16:00
35. runde
Torpedo Moskva
Veles Moscow
vs
7. maj 16:00
36. runde
Yenisey Krasnoyarsk
Torpedo Moskva
vs
15. maj 16:00
37. runde
Torpedo Moskva
PFC Kuban
vs
21. maj 16:00
38. runde