Luk
Logo for CSKA Moskva

Om CSKA Moskva

Land: Rusland
Stadion: VEB Arena
Placering: Moskva, Rusland (Se på Google Maps)
Kapacitet: 30.000 tilskuere
Træner: Viktor Goncharenko


Turneringer med deltagelse af CSKA Moskva

Turnering Placering Form
Premier League #5
er ubesejret 4 udekampe i træk
Europa League Gruppe H #4
har tabt samtlige kampe
Pokal 1/8-finale
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om CSKA Moskva fra nyhedsarkivet

Nyheder om CSKA Moskva

03/10 20:49
19/09 22:51
21/06 10:06
06/06 10:26
26/05 15:35
29/01 22:30
29/01 18:53
12/12 20:46
27/11 20:46
11/11 18:56


Spillertrup for CSKA Moskva

Nr. Navn Position
1. Ilya Pomazun (23 år) Målmand
2. Mario Fernandes (29 år) Forsvar
5. Viktor Vasin (31 år) Forsvar
7. Ilzat Akhmetov (21 år) Midtbane
8. Nikola Vlasic (22 år) Midtbane
9. Fedor Chalov (21 år) Angreb
10. Alan Dsagojev (29 år) Midtbane
11. Lucas Santos (20 år) Midtbane
14. Kirill Nababkin (33 år) Forsvar
15. Dmitriy Efremov (24 år) Midtbane
17. Arnor Sigurdsson (20 år) Midtbane
18. Lassana N'Diaye (19 år) Angreb
19. Takuma Nishimura (23 år) Angreb
20. Konstantin Kuchaev (21 år) Midtbane
23. Hördur Magnusson (26 år) Forsvar
25. Kristijan Bistrovic (21 år) Midtbane
27. Cedric Gogoua Kouame (25 år) Midtbane
29. Jaka Bijol (20 år) Midtbane
31. Zvonimir Sarlija (23 år) Midtbane
35. Igor Akinfeev (33 år) Målmand
42. Georgi Shchennikov (28 år) Forsvar
49. Vladislav Torop (15 år) Målmand
53. Maksim Eleev (18 år) Forsvar
62. Vadim Karpov (17 år) Forsvar
71. Nair Tiknizyan (20 år) Midtbane
72. Astemir Gordyushenko (22 år) Midtbane
78. Igor Diveev (20 år) Forsvar
87. Konstantin Maradishvili (19 år) Midtbane
98. Ivan Oblyakov (21 år) Midtbane
Khetag Khosonov (21 år) Midtbane
Aleksandr Makarov (23 år) Angreb
Vitali Zhironkin (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Krylya Sovetov Samara
CSKA Moskva
2 – 0
14. juli 15:30
1. runde
CSKA Moskva
FC Orenburg
2 – 1
20. juli 18:00
2. runde
CSKA Moskva
Lokomotiv Moskva
1 – 0
28. juli 18:05
3. runde
Rubin Kazan
CSKA Moskva
0 – 1
4. august 18:00
4. runde
CSKA Moskva
Dinamo St. Petersburg
0 – 0
11. august 18:00
5. runde
Spartak Moskva
CSKA Moskva
2 – 1
19. august 19:05
6. runde
CSKA Moskva
Akhmat Grozny
3 – 0
25. august 15:30
7. runde
Arsenal Tula
CSKA Moskva
1 – 2
1. september 15:30
8. runde
FC Tambov
CSKA Moskva
0 – 2
15. september 15:30
9. runde
Ludogorets
CSKA Moskva
5 – 1
19. september 21:00
1. runde
CSKA Moskva
FK Krasnodar
3 – 2
22. september 18:00
10. runde
FC Alania Vladikavkaz
CSKA Moskva
1 – 3
25. september 17:00
1/16-finaler
Ural
CSKA Moskva
0 – 3
29. september 10:30
11. runde
CSKA Moskva
Espanyol
0 – 2
3. oktober 18:55
2. runde
CSKA Moskva
FK Rostov
1 – 3
6. oktober 15:30
12. runde
FC Ufa
CSKA Moskva
1 – 1
20. oktober 13:00
13. runde
CSKA Moskva
Ferencvaros
vs
24. oktober 18:55
3. runde
CSKA Moskva
Dynamo Moskva
vs
27. oktober 14:30
14. runde
CSKA Moskva
FC Ufa
vs
30. oktober 17:00
1/8-finaler
Zenit
CSKA Moskva
vs
2. november 17:00
15. runde
Ferencvaros
CSKA Moskva
vs
7. november 21:00
4. runde
Dinamo St. Petersburg
CSKA Moskva
vs
10. november 14:30
16. runde
CSKA Moskva
Krylya Sovetov Samara
vs
24. november 17:00
17. runde
CSKA Moskva
Ludogorets
vs
28. november 18:55
5. runde
CSKA Moskva
Arsenal Tula
vs
2. december 17:30
18. runde
FK Krasnodar
CSKA Moskva
vs
7. december 14:30
19. runde
Espanyol
CSKA Moskva
vs
12. december 21:00
6. runde
CSKA Moskva
Ural
vs
1. marts 16:00
20. runde
FK Rostov
CSKA Moskva
vs
8. marts 16:00
21. runde
CSKA Moskva
FC Ufa
vs
15. marts 16:00
22. runde
CSKA Moskva
Zenit
vs
22. marts 16:00
23. runde
Dynamo Moskva
CSKA Moskva
vs
5. april 16:00
24. runde
CSKA Moskva
Spartak Moskva
vs
12. april 16:00
25. runde
Akhmat Grozny
CSKA Moskva
vs
19. april 16:00
26. runde
FC Orenburg
CSKA Moskva
vs
26. april 16:00
27. runde
CSKA Moskva
Rubin Kazan
vs
3. maj 16:00
28. runde
Lokomotiv Moskva
CSKA Moskva
vs
10. maj 16:00
29. runde
CSKA Moskva
FC Tambov
vs
17. maj 16:00
30. runde