LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2018 Sukkerbold Advertisement
Logo for CSKA Moskva

Om CSKA Moskva

Land: Rusland


Turneringer med deltagelse af CSKA Moskva

Turnering Placering Form
Premier League #5
har tabt seneste kamp
Europa League Slutspil 1/8-finale
er ubesejret i samtlige kampe
Pokal 1/16-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om CSKA Moskva fra nyhedsarkivet

Nyheder om CSKA Moskva

21/02 19:53
17/02 19:01
13/02 21:08
02/02 17:54
01/02 22:40
27/01 19:22
22/01 13:51
09/01 12:33
19/12 16:47
05/12 22:38


Spillertrup for CSKA Moskva

Nr. Navn Position
1. Ilya Pomazun (21 år) Målmand
2. Mario Fernandes (27 år) Forsvar
3. Pontus Wernbloom (31 år) Midtbane
4. Sergei Ignashevich (38 år) Forsvar
5. Viktor Vasin (29 år) Forsvar
6. Aleksei Berezutski (35 år) Forsvar
7. Ahmed Musa (25 år) Angreb
8. Georgi Milanov (26 år) Midtbane
10. Alan Dzagoev (27 år) Midtbane
11. Vitinho (24 år) Angreb
14. Kirill Nababkin (31 år) Forsvar
17. Aleksandr Golovin (21 år) Midtbane
24. Vasili Berezutski (35 år) Forsvar
25. Roman Eremenko (30 år) Midtbane
35. Igor Akinfeev (31 år) Målmand
42. Georgi Shchennikov (26 år) Forsvar
43. Aleksandr Makarov (21 år) Angreb
63. Fedor Chalov (19 år) Angreb
66. Bebras Natcho (30 år) Midtbane
72. Astemir Gordyushenko (20 år) Midtbane
75. Timur Zhamaletdinov (20 år) Angreb
80. Hetag Hosonov (19 år) Midtbane
84. Pavel Ovchinnikov (19 år) Målmand
89. Konstantin Kuchaev Midtbane
91. Nikita Chernov (22 år) Forsvar
99. Aaron Samuel Olanare (23 år) Angreb
Dmitriy Efremov (22 år) Midtbane
Sergey Tkachev (28 år) Angreb
Alibek Aliev (21 år) Angreb
Konstantin Bazelyuk (24 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Anzhi Makhachkala
CSKA Moskva
1 – 3
15. juli 19:00
1. runde
CSKA Moskva
Lokomotiv Moskva
1 – 3
21. juli 18:35
2. runde
AEK Athen
CSKA Moskva
0 – 2
25. juli 19:30
3. runde
CSKA Moskva
SKA-Khabarovsk
2 – 0
29. juli 14:00
3. runde
CSKA Moskva
AEK Athen
1 – 0
2. august 19:00
3. runde
CSKA Moskva
Rubin Kazan
1 – 2
6. august 16:30
4. runde
Tosno
CSKA Moskva
1 – 2
9. august 19:00
5. runde
CSKA Moskva
Spartak Moskva
2 – 1
12. august 16:30
6. runde
Young Boys
CSKA Moskva
0 – 1
15. august 20:45
Playoff
Ural
CSKA Moskva
0 – 0
19. august 14:00
7. runde
CSKA Moskva
Young Boys
2 – 0
23. august 20:45
Playoff
CSKA Moskva
Akhmat Grozny
0 – 1
27. august 16:30
8. runde
Amkar
CSKA Moskva
0 – 1
8. september 16:30
9. runde
Benfica
CSKA Moskva
1 – 2
12. september 20:45
1. runde
CSKA Moskva
FK Rostov
2 – 0
16. september 15:30
10. runde
Avangard Kursk
CSKA Moskva
1 – 0
20. september 16:00
1/16-finaler
Dynamo Moskva
CSKA Moskva
0 – 0
23. september 15:30
11. runde
CSKA Moskva
Manchester United
1 – 4
27. september 20:45
2. runde
CSKA Moskva
FC Ufa
0 – 0
1. oktober 13:00
12. runde
FC Krasnodar
CSKA Moskva
0 – 1
14. oktober 18:00
13. runde
CSKA Moskva
Basel
0 – 2
18. oktober 20:45
3. runde
CSKA Moskva
Zenit
0 – 0
22. oktober 15:30
14. runde
Arsenal Tula
CSKA Moskva
1 – 0
27. oktober 18:30
15. runde
Basel
CSKA Moskva
1 – 2
31. oktober 20:45
4. runde
Lokomotiv Moskva
CSKA Moskva
2 – 2
5. november 14:30
16. runde
SKA-Khabarovsk
CSKA Moskva
2 – 4
18. november 10:00
17. runde
CSKA Moskva
Benfica
2 – 0
22. november 18:00
5. runde
Rubin Kazan
CSKA Moskva
0 – 1
26. november 12:00
18. runde
CSKA Moskva
Tosno
6 – 0
1. december 17:30
19. runde
Manchester United
CSKA Moskva
2 – 1
5. december 20:45
6. runde
Spartak Moskva
CSKA Moskva
3 – 0
10. december 14:30
20. runde
CSKA Moskva
Vålerenga
0 – 0
21. januar 16:00
Færdig
CSKA Moskva
AC Horsens
2 – 2
22. januar 12:05
Færdig
Piast Gliwice
CSKA Moskva
0 – 0
29. januar 16:00
Færdig
FC Nordsjælland
CSKA Moskva
1 – 1
2. februar 16:05
Færdig
CSKA Moskva
Elche
3 – 0
6. februar 18:00
Færdig
FC Torrevieja
CSKA Moskva
0 – 7
7. februar 12:00
Færdig
Røde Stjerne
CSKA Moskva
0 – 0
13. februar 18:00
1/16-finaler
Esbjerg fB
CSKA Moskva
0 – 0
17. februar 15:00
Færdig
CSKA Moskva
Røde Stjerne
1 – 0
21. februar 18:00
1/16-finaler
CSKA Moskva
Ural
vs
3. marts 12:00
21. runde
CSKA Moskva
Lyon
vs
8. marts 19:00
1/8-finaler
Akhmat Grozny
CSKA Moskva
vs
11. marts 14:30
22. runde
Lyon
CSKA Moskva
vs
15. marts 21:05
1/8-finaler
CSKA Moskva
Amkar
vs
18. marts 12:00
23. runde
FK Rostov
CSKA Moskva
vs
1. april 15:00
24. runde
CSKA Moskva
Dynamo Moskva
vs
8. april 15:00
25. runde
FC Ufa
CSKA Moskva
vs
15. april 15:00
26. runde
CSKA Moskva
FC Krasnodar
vs
22. april 15:00
27. runde
Zenit
CSKA Moskva
vs
29. april 15:00
28. runde
CSKA Moskva
Arsenal Tula
vs
6. maj 15:00
29. runde
CSKA Moskva
Anzhi Makhachkala
vs
13. maj 15:00
30. runde