Luk
Logo for Dynamo Moskva

Om Dynamo Moskva

Land: Rusland
Stadion: VTB Arena
Placering: Moskva, Rusland
Kapacitet: 27.000 tilskuere
Træner: Alyaksandr Kulchy


Turneringer med deltagelse af Dynamo Moskva

Turnering Placering Form
Premier League #8
har ikke vundet 4 udekampe i træk
Europa League Kvalifikation 2. Runde
har tabt seneste kamp
Træningskamp 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 5 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Dynamo Moskva fra nyhedsarkivet

Nyheder om Dynamo Moskva

17/10 12:34
15/10 18:42
03/10 09:35
21/06 13:31
16/03 17:54
23/01 20:23
02/09 17:59
01/09 11:14
29/08 13:58
21/08 21:58


Spillertrup for Dynamo Moskva

Nr. Navn Position
1. Anton Sjunin (33 år) Målmand
2. Gregory Morozov (26 år) Forsvar
3. Zaurbek Pliev (29 år) Forsvar
4. Sergey Parshivlyuk (31 år) Forsvar
7. Dmitriy Skopintsev (23 år) Forsvar
8. Nikola Moro (22 år) Midtbane
9. Clinton N'Jie (27 år) Angreb
10. Sylvester Igboun (30 år) Angreb
11. Nikolai Komlichenko (25 år) Angreb
15. Roman Neustädter (32 år) Forsvar
17. Anton Terekhov (22 år) Midtbane
18. Ivan Ordec (28 år) Forsvar
19. Vladimir Moskvichev (20 år) Midtbane
20. Vyacheslav Grulev (21 år) Angreb
22. Igor Shkolik (19 år) Midtbane
23. Vladislav Karapuzov (20 år) Midtbane
24. Roman Evgenjev (21 år) Forsvar
31. Igor Leshchuk (24 år) Målmand
34. Konstantin Rausch (30 år) Midtbane
35. Aleksandr Sheplyakov (24 år) Målmand
53. Sebastian Szymanski (21 år) Midtbane
74. Daniil Fomin (23 år) Midtbane
77. Charles Kabore (32 år) Midtbane
79. Sergey Slepov (21 år) Forsvar
Vladislav Yarukov (19 år) Målmand
Guillermo Varela (27 år) Forsvar
Danil Lipovoy (21 år) Forsvar
Igor Kalinin (24 år) Midtbane
Maximilian Philipp (26 år) Midtbane
Miguel Cardoso (26 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dynamo Moskva
Zaglebie Lubin
5 – 1
20. januar 15:00
Færdig
Dynamo Moskva
Lechia Gdansk
0 – 2
28. januar 14:45
Færdig
Dynamo Moskva
Mladost Lucani
3 – 1
1. februar 09:00
Færdig
Dynamo Moskva
Liberec
2 – 0
1. februar 15:00
Færdig
Dynamo Moskva
Ventspils
2 – 1
5. februar 09:00
Færdig
Dynamo Moskva
Metallurg Bekobod
1 – 0
5. februar 15:00
Færdig
Dynamo Moskva
Vojvodina
0 – 0
5. februar 15:00
Aflyst
Dynamo Moskva
Kairat Almaty
1 – 1
13. februar 15:05
Færdig
Dynamo Moskva
FK Spartaks
5 – 0
14. februar 15:30
Færdig
Dynamo Moskva
Rubin Kazan
0 – 0
17. februar 12:00
Aflyst
Dynamo Moskva
PFC Sochi
1 – 3
17. februar 15:00
Færdig
Dynamo Moskva
FC Minsk
1 – 1
18. februar 15:00
Færdig
Dynamo Moskva
Dinamo Minsk
4 – 0
21. februar 09:00
Færdig
Khimki
Dynamo Moskva
2 – 0
2. august 16:00
Færdig
Ural
Dynamo Moskva
0 – 2
10. august 16:00
1. runde
Dynamo Moskva
FC Rotor Volgograd
0 – 0
15. august 14:30
2. runde
Dynamo Moskva
FK Rostov
2 – 0
19. august 18:00
3. runde
Arsenal Tula
Dynamo Moskva
2 – 0
22. august 16:30
4. runde
Dynamo Moskva
Zenit
1 – 0
26. august 19:45
5. runde
FC Ufa
Dynamo Moskva
1 – 1
30. august 13:00
6. runde
Dynamo Moskva
Rubin Kazan
0 – 1
13. september 15:30
7. runde
Lokomotiv Tbilisi
Dynamo Moskva
2 – 1
17. september 19:00
2. runde
Dynamo Moskva
Akhmat Grozny
1 – 0
21. september 18:00
8. runde
Khimki
Dynamo Moskva
1 – 0
28. september 18:00
9. runde
Dynamo Moskva
FK Krasnodar
2 – 0
4. oktober 19:00
10. runde
CSKA Moskva
Dynamo Moskva
3 – 1
18. oktober 15:30
11. runde
Dynamo Moskva
PFC Sochi
vs
24. oktober 13:00
12. runde
FC Tambov
Dynamo Moskva
vs
1. november 17:00
13. runde
Dynamo Moskva
Lokomotiv Moskva
vs
8. november 17:00
14. runde
Spartak Moskva
Dynamo Moskva
vs
21. november 17:00
15. runde
FK Rostov
Dynamo Moskva
vs
28. november 17:00
16. runde
Dynamo Moskva
Arsenal Tula
vs
6. december 14:30
17. runde
Zenit
Dynamo Moskva
vs
12. december 17:00
18. runde
PFC Sochi
Dynamo Moskva
vs
16. december 16:00
19. runde
Akhmat Grozny
Dynamo Moskva
vs
27. februar 15:00
20. runde
Dynamo Moskva
FC Tambov
vs
6. marts 15:00
21. runde
Dynamo Moskva
Spartak Moskva
vs
13. marts 15:00
22. runde
FK Krasnodar
Dynamo Moskva
vs
20. marts 15:00
23. runde
Dynamo Moskva
FC Ufa
vs
3. april 15:00
24. runde
Dynamo Moskva
Ural
vs
10. april 15:00
25. runde
FC Rotor Volgograd
Dynamo Moskva
vs
17. april 15:00
26. runde
Dynamo Moskva
Khimki
vs
24. april 15:00
27. runde
Rubin Kazan
Dynamo Moskva
vs
1. maj 15:00
28. runde
Lokomotiv Moskva
Dynamo Moskva
vs
8. maj 15:00
29. runde
Dynamo Moskva
CSKA Moskva
vs
16. maj 15:00
30. runde