Luk
Logo for PFC Sochi

Om PFC Sochi

Land: Rusland
Stadion: Fisjt Stadion
Placering: Sotji, Rusland (Se på Google Maps)
Kapacitet: 44.287 tilskuere
Træner: Vladimir Fedotov


Turneringer med deltagelse af PFC Sochi

Turnering Placering Form
Premier League #4
har ikke vundet 6 udekampe i træk
Pokal Gr. 8 #1
har vundet samtlige kampe
Pokal Kvartfinale
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om PFC Sochi fra nyhedsarkivet

Nyheder om PFC Sochi

10/10 09:39
20/06 08:39
30/11 19:00


Spillertrup for PFC Sochi

Nr. Navn Position
1. Denis Adamov (23 år) Målmand
3. Elmir Nabiullin (26 år) Forsvar
5. Aleksey Pomerko (30 år) Midtbane
6. Artur Yusupov (31 år) Midtbane
7. Danil Prutsev (20 år) Midtbane
9. Anton Zabolotny (29 år) Angreb
10. Maksim Barsov (27 år) Angreb
12. Nikolay Zabolotny (30 år) Målmand
13. Sergey Terekhov (30 år) Midtbane
15. Ibrahim Tsallagov (30 år) Midtbane
16. Christian Noboa (35 år) Midtbane
17. Marko Dugandzic (26 år) Angreb
18. Nikita Burmistrov (31 år) Midtbane
21. Akmal Bakhtiyarov (22 år) Angreb
22. Joaozinho (32 år) Midtbane
23. Miha Mevlja (30 år) Midtbane
24. Emanuel Mammana (25 år) Forsvar
25. Ivan Novoseltsev (29 år) Forsvar
27. Kirill Zaika (28 år) Midtbane
34. Timofey Margasov (28 år) Midtbane
35. Soslan Dzhanaev (34 år) Målmand
45. Ivan Miladinovic (26 år) Forsvar
54. Anatoli Nemchenko (20 år) Midtbane
69. Pavel Ryabokon (23 år) Midtbane
71. Ivelin Popov (33 år) Angreb
79. Aleksadr Rudenko (21 år) Angreb
87. Danila Prokhin (19 år) Forsvar
98. Erik Vardanyan (22 år) Midtbane
Pavel Shakuro (23 år) Forsvar
Igor Yurganov (27 år) Forsvar
Egor Prutsev (18 år) Midtbane
Nikita Koldunov (20 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Spartak Moskva
PFC Sochi
2 – 2
9. august 19:00
1. runde
PFC Sochi
Khimki
1 – 1
14. august 18:00
2. runde
PFC Sochi
Rubin Kazan
3 – 2
18. august 17:00
3. runde
FC Rotor Volgograd
PFC Sochi
1 – 2
22. august 19:00
4. runde
FC Tambov
PFC Sochi
0 – 1
25. august 17:30
5. runde
PFC Sochi
Ural
0 – 0
30. august 19:00
6. runde
Akhmat Grozny
PFC Sochi
0 – 1
12. september 18:00
7. runde
Zvezda Perm
PFC Sochi
0 – 1
16. september 16:00
1. runde
Arsenal Tula
PFC Sochi
3 – 2
20. september 13:00
8. runde
PFC Sochi
FK Krasnodar
1 – 1
26. september 19:00
9. runde
PFC Sochi
FK Rostov
4 – 2
4. oktober 15:30
10. runde
Zenit
PFC Sochi
3 – 1
17. oktober 13:00
11. runde
FC Orenburg
PFC Sochi
3 – 5
21. oktober 16:00
3. runde
Dynamo Moskva
PFC Sochi
3 – 1
24. oktober 13:00
12. runde
PFC Sochi
Lokomotiv Moskva
2 – 1
31. oktober 17:00
13. runde
PFC Sochi
FC Ufa
1 – 1
6. november 17:00
14. runde
CSKA Moskva
PFC Sochi
1 – 1
22. november 12:00
15. runde
Ural
PFC Sochi
1 – 0
29. november 10:00
16. runde
PFC Sochi
Akhmat Grozny
2 – 0
7. december 17:00
17. runde
PFC Sochi
Spartak Moskva
1 – 0
12. december 14:30
18. runde
PFC Sochi
Dynamo Moskva
2 – 0
16. december 16:00
19. runde
PFC Sochi
Rubin Kazan
2 – 3
24. januar 10:00
Færdig
PFC Sochi
Cukaricki
0 – 1
28. januar 15:00
Færdig
Krylya Sovetov Samara
PFC Sochi
4 – 1
1. februar 09:30
Færdig
Akhmat Grozny
PFC Sochi
1 – 2
11. februar 15:00
Færdig
Dynamo Moskva
PFC Sochi
2 – 4
14. februar 11:05
Færdig
FK Krasnodar
PFC Sochi
1 – 2
21. februar 15:00
1/8-finaler
PFC Sochi
Arsenal Tula
4 – 0
27. februar 17:00
20. runde
FK Rostov
PFC Sochi
0 – 0
6. marts 17:00
21. runde
Lokomotiv Moskva
PFC Sochi
vs
14. marts 17:00
22. runde
PFC Sochi
FC Tambov
vs
19. marts 17:00
23. runde
Rubin Kazan
PFC Sochi
vs
3. april 15:30
24. runde
PFC Sochi
Lokomotiv Moskva
vs
7. april 17:00
Kvartfinaler
PFC Sochi
Zenit
vs
11. april 15:30
25. runde
PFC Sochi
CSKA Moskva
vs
18. april 15:30
26. runde
FC Ufa
PFC Sochi
vs
25. april 13:00
27. runde
FK Krasnodar
PFC Sochi
vs
1. maj 18:00
28. runde
PFC Sochi
FC Rotor Volgograd
vs
7. maj 18:00
29. runde
Khimki
PFC Sochi
vs
16. maj 13:00
30. runde