Luk
Logo for Akhmat Grozny

Om Akhmat Grozny

Land: Rusland
Stadion: Akhmat-Arena
Bygget: 11. maj 2011
Placering: Grozny, Rusland
Kapacitet: 30.597 tilskuere
Træner: Andrey Talalaev


Turneringer med deltagelse af Akhmat Grozny

Turnering Placering Form
Premier League #10
har vundet seneste kamp
Pokal Gr. 7 #1
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Akhmat Grozny fra nyhedsarkivet

Nyheder om Akhmat Grozny

08/08 21:10
14/06 19:30
15/01 20:59
03/02 10:13
21/06 18:15
21/05 15:18
21/08 08:40
05/09 21:55
04/09 07:59
15/09 14:49


Spillertrup for Akhmat Grozny

Nr. Navn Position
4. Darko Todorovic (24 år) Forsvar
5. Vitali Lystsov (26 år) Forsvar
6. Amir Adouyev (22 år) Midtbane
7. Bernard Berisha (30 år) Angreb
8. Miroslav Bogosavac (25 år) Forsvar
9. Gabriel Iancu (27 år) Angreb
10. Khalid Kadyrov (27 år) Angreb
11. Igor Konovalov (25 år) Midtbane
13. Mohamed Konate (23 år) Angreb
14. Artem Polyarus (29 år) Midtbane
15. Andrej Semjonov (32 år) Forsvar
17. Lechii Sadulaev (21 år) Midtbane
18. Idris Umaev (22 år) Midtbane
20. Zoran Nizic (32 år) Forsvar
21. Odise Roshi (30 år) Midtbane
23. Anton Shvets (28 år) Midtbane
33. Vitali Gudiev (26 år) Målmand
38. Nikita Karmaev (21 år) Forsvar
40. Rizvan Utsiev (33 år) Forsvar
42. Aleksandr Melikhov (23 år) Målmand
47. Daniil Utkin (22 år) Midtbane
55. Aleksandr Putsko (28 år) Forsvar
59. Evgeni Kharin (26 år) Midtbane
68. Artem Arhipov (24 år) Angreb
77. Vladislav Karapuzov (21 år) Midtbane
88. Giorgi Shelia (32 år) Målmand
90. Islam Alsultanov (20 år) Angreb
92. Abubakar Inalkaev (17 år) Midtbane
94. Artem Timofeev (27 år) Midtbane
95. Abubakar Kadyrov (25 år) Angreb
96. Marat Bystrov (29 år) Forsvar
Turpal-Ali Ibishev (19 år) Forsvar
Konrad Michalak (24 år) Midtbane
Ablaye Vieux M'Bengue (29 år) Angreb
Ravanelli (24 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Akhmat Grozny
Arberia
3 – 1
19. januar 15:00
Færdig
Akhmat Grozny
Shkupi
1 – 1
28. januar 09:00
Færdig
Akhmat Grozny
Vojvodina
1 – 1
28. januar 15:00
Færdig
Akhmat Grozny
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
5 – 1
3. februar 09:00
Færdig
Akhmat Grozny
Liepajas
1 – 0
3. februar 15:00
Færdig
Tomsk
Akhmat Grozny
3 – 2
11. februar 09:00
Færdig
Akhmat Grozny
PFC Sochi
1 – 2
11. februar 15:00
Færdig
Akhmat Grozny
Shakhter Karagandy
1 – 0
15. februar 15:00
Færdig
Akhmat Grozny
Liberec
1 – 2
12. juli 16:00
Færdig
Akhmat Grozny
Bohemians 1905
1 – 3
12. juli 18:00
Færdig
Akhmat Grozny
Al Fateh FC
2 – 2
19. juli 16:00
Færdig
Krylya Sovetov Samara
Akhmat Grozny
1 – 2
25. juli 18:00
1. runde
Akhmat Grozny
PFC Sochi
1 – 2
2. august 19:00
2. runde
Rubin Kazan
Akhmat Grozny
2 – 1
8. august 19:00
3. runde
Akhmat Grozny
Dynamo Moskva
2 – 1
14. august 19:00
4. runde
CSKA Moskva
Akhmat Grozny
2 – 0
21. august 15:00
5. runde
Akhmat Grozny
Arsenal Tula
2 – 1
26. august 19:30
6. runde
Zenit
Akhmat Grozny
3 – 1
11. september 15:30
7. runde
Akhmat Grozny
FK Krasnodar
0 – 2
18. september 18:00
8. runde
Kairat Moscow
Akhmat Grozny
0 – 3
22. september 15:00
2. runde
FK Rostov
Akhmat Grozny
1 – 2
26. september 15:30
9. runde
Akhmat Grozny
Spartak Moskva
0 – 1
3. oktober 18:00
10. runde
Khimki
Akhmat Grozny
2 – 0
17. oktober 15:30
11. runde
Akhmat Grozny
Ural
1 – 0
24. oktober 15:30
12. runde
FC Rotor Volgograd
Akhmat Grozny
vs
27. oktober 16:30
3. runde
FC Ufa
Akhmat Grozny
vs
31. oktober 12:00
13. runde
Akhmat Grozny
Nizhny Novgorod
vs
7. november 17:00
14. runde
Lokomotiv Moskva
Akhmat Grozny
vs
20. november 14:30
15. runde
Akhmat Grozny
FK Rostov
vs
27. november 14:30
16. runde
Spartak Moskva
Akhmat Grozny
vs
4. december 15:00
17. runde
Akhmat Grozny
Khimki
vs
12. december 14:30
18. runde
Akhmat Grozny
FC Ufa
vs
26. februar 17:00
19. runde
Akhmat Grozny
Rubin Kazan
vs
5. marts 17:00
20. runde
Ural
Akhmat Grozny
vs
12. marts 17:00
21. runde
Akhmat Grozny
Lokomotiv Moskva
vs
19. marts 17:00
22. runde
Arsenal Tula
Akhmat Grozny
vs
2. april 17:00
23. runde
Akhmat Grozny
Zenit
vs
9. april 17:00
24. runde
Dynamo Moskva
Akhmat Grozny
vs
16. april 17:00
25. runde
PFC Sochi
Akhmat Grozny
vs
23. april 17:00
26. runde
Akhmat Grozny
CSKA Moskva
vs
30. april 17:00
27. runde
Nizhny Novgorod
Akhmat Grozny
vs
7. maj 17:00
28. runde
Akhmat Grozny
Krylya Sovetov Samara
vs
14. maj 17:00
29. runde
FK Krasnodar
Akhmat Grozny
vs
21. maj 17:00
30. runde