Luk
Logo for Lokomotiv Moskva

Om Lokomotiv Moskva

Land: Rusland
Stadion: RZD Arena
Bygget: 2002
Placering: Moskva, Rusland
Kapacitet: 28.800 tilskuere
Træner: Marko Nikolic


Turneringer med deltagelse af Lokomotiv Moskva

Turnering Placering Form
Super Cup Finale
har tabt seneste kamp
Premier League #3
er ubesejret i samtlige kampe
Europa League Gruppe E #3
har spillet uafgjort seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 9 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Lokomotiv Moskva fra nyhedsarkivet

Nyheder om Lokomotiv Moskva

16/09 20:37
02/09 16:57
01/09 11:40
31/08 14:10
06/07 14:12
02/05 20:07
09/12 23:03
01/12 20:48
25/11 22:57
03/11 20:48


Spillertrup for Lokomotiv Moskva

Nr. Navn Position
1. Guilherme (35 år) Målmand
2. Dmitry Zhivoglyadov (27 år) Forsvar
3. Pablo (30 år) Forsvar
4. Stanislav Magkeev (22 år) Forsvar
5. Konstantin Maradishvili (21 år) Midtbane
6. Dmitri Barinov (25 år) Midtbane
7. Gyrano Kerk (25 år) Angreb
8. Alexis Beka (20 år) Forsvar
9. Fjodor Smolov (31 år) Angreb
10. Faustino Anjorin (19 år) Midtbane
11. Anton Miranchuk (25 år) Midtbane
16. Tin Jedvaj (25 år) Forsvar
17. Rifat Zhemaletdinov (25 år) Midtbane
20. Zé Luis (30 år) Angreb
24. Maksim Nenakhov (22 år) Forsvar
25. Francois Kamano (25 år) Angreb
27. Murilo Cerqueira (24 år) Forsvar
28. Boris Rotenberg (35 år) Forsvar
31. Maciej Rybus (32 år) Forsvar
45. Alexander Silyanov (20 år) Forsvar
60. Andrey Savin (22 år) Målmand
65. Aleksandr Kosyanenko (19 år) Målmand
69. Daniil Kulikov (23 år) Midtbane
71. Nayair Tiknizyan (22 år) Midtbane
74. Artur Chernyy (20 år) Forsvar
82. Ilya Petukhov (20 år) Midtbane
88. Vitali Lisakovich (23 år) Angreb
90. Kirill Zinovich (18 år) Midtbane
94. Dmitri Rybchinskiy (23 år) Midtbane
Iliya Berkovskiy (21 år) Midtbane
Andrey Nikitin (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Lokomotiv Moskva
Lincoln Red Imps FC
0 – 0
23. januar 12:00
Aflyst
Atletico Mancha Real
Lokomotiv Moskva
0 – 0
23. januar 16:30
Aflyst
Velez CF
Lokomotiv Moskva
1 – 4
23. januar 16:30
Færdig
Lokomotiv Moskva
Östersunds FK
3 – 1
27. januar 15:05
Færdig
Lokomotiv Moskva
FK Krasnodar
1 – 1
4. februar 14:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
Östersunds FK
4 – 0
5. februar 14:05
Færdig
Lokomotiv Moskva
FC Krasnodar II
4 – 1
9. februar 16:30
Færdig
Lokomotiv Moskva
FK Krasnodar
4 – 0
11. februar 14:30
Færdig
Lokomotiv Moskva
Lokomotiv Tbilisi
0 – 4
14. februar 13:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
FK Rostov
2 – 1
14. februar 15:30
Færdig
Lokomotiv Moskva
Tuapse
9 – 0
27. marts 11:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
Zilina
3 – 2
23. juni 17:30
Færdig
Lokomotiv Moskva
Ol Ljubljana
6 – 1
26. juni 17:30
Færdig
Rapid Wien
Lokomotiv Moskva
0 – 0
3. juli 16:30
Færdig
Cracovia
Lokomotiv Moskva
2 – 2
5. juli 17:30
Færdig
Lokomotiv Moskva
Aris
1 – 2
7. juli 19:05
Færdig
Hartberg
Lokomotiv Moskva
0 – 1
9. juli 18:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
NK Celje
1 – 0
11. juli 17:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
FK Rostov
1 – 2
12. juli 11:00
Færdig
Zenit
Lokomotiv Moskva
3 – 0
17. juli 18:03
Finale
Lokomotiv Moskva
Arsenal Tula
3 – 1
24. juli 19:00
1. runde
CSKA Moskva
Lokomotiv Moskva
1 – 2
31. juli 19:00
2. runde
FC Ufa
Lokomotiv Moskva
1 – 1
6. august 16:00
3. runde
Lokomotiv Moskva
Zenit
1 – 1
15. august 16:30
4. runde
Lokomotiv Moskva
FK Krasnodar
2 – 1
22. august 15:00
5. runde
Dynamo Moskva
Lokomotiv Moskva
1 – 1
27. august 18:00
6. runde
CSKA Moskva
Lokomotiv Moskva
1 – 2
5. september 16:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
Krylya Sovetov Samara
2 – 0
11. september 13:00
7. runde
Lokomotiv Moskva
Marseille
1 – 1
16. september 18:45
1. runde
Ural
Lokomotiv Moskva
0 – 0
20. september 15:30
8. runde
Khimki
Lokomotiv Moskva
vs
25. september 13:00
9. runde
Lazio
Lokomotiv Moskva
vs
30. september 21:00
2. runde
Lokomotiv Moskva
FK Rostov
vs
3. oktober 18:00
10. runde
Rubin Kazan
Lokomotiv Moskva
vs
16. oktober 15:30
11. runde
Lokomotiv Moskva
Galatasaray
vs
21. oktober 21:00
3. runde
Lokomotiv Moskva
PFC Sochi
vs
25. oktober 18:00
12. runde
Nizhny Novgorod
Lokomotiv Moskva
vs
30. oktober 18:00
13. runde
Galatasaray
Lokomotiv Moskva
vs
4. november 18:45
4. runde
Spartak Moskva
Lokomotiv Moskva
vs
7. november 17:00
14. runde
Lokomotiv Moskva
Akhmat Grozny
vs
20. november 14:30
15. runde
Lokomotiv Moskva
Lazio
vs
25. november 18:45
5. runde
Arsenal Tula
Lokomotiv Moskva
vs
29. november 17:00
16. runde
Lokomotiv Moskva
Ural
vs
4. december 17:00
17. runde
Marseille
Lokomotiv Moskva
vs
9. december 21:00
6. runde
Lokomotiv Moskva
FC Ufa
vs
12. december 17:00
18. runde
FK Krasnodar
Lokomotiv Moskva
vs
26. februar 17:00
19. runde
Lokomotiv Moskva
Khimki
vs
5. marts 17:00
20. runde
Lokomotiv Moskva
CSKA Moskva
vs
12. marts 17:00
21. runde
Akhmat Grozny
Lokomotiv Moskva
vs
19. marts 17:00
22. runde
Lokomotiv Moskva
Spartak Moskva
vs
2. april 17:00
23. runde
FK Rostov
Lokomotiv Moskva
vs
9. april 17:00
24. runde
PFC Sochi
Lokomotiv Moskva
vs
16. april 17:00
25. runde
Lokomotiv Moskva
Nizhny Novgorod
vs
23. april 17:00
26. runde
Zenit
Lokomotiv Moskva
vs
30. april 17:00
27. runde
Lokomotiv Moskva
Rubin Kazan
vs
7. maj 17:00
28. runde
Lokomotiv Moskva
Dynamo Moskva
vs
14. maj 17:00
29. runde
Krylya Sovetov Samara
Lokomotiv Moskva
vs
21. maj 17:00
30. runde