LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
Logo for Rubin Kazan

Om Rubin Kazan

Land: Rusland
Stadion: Kasan Arena
Bygget: 14. juni 2013
Placering: Kasan, Rusland (Se p� Google Maps)
Kapacitet: 45.105 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Kurban Berdyev


Turneringer med deltagelse af Rubin Kazan

Turnering Placering Form
Premier League #5
er ubesejret 7 kampe i træk
Pokal 1/8-finale
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 8 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Rubin Kazan fra nyhedsarkivet

Nyheder om Rubin Kazan

31/01 11:22
18/01 23:39
12/01 20:15
09/01 16:47
22/08 10:00
03/08 15:21
02/07 20:54
07/12 21:19
29/07 16:05
21/07 10:58


Spillertrup for Rubin Kazan

Nr. Navn Position
3. Ibrahim Tsallagov (27 år) Midtbane
4. Chico (31 år) Forsvar
5. Filip Uremovic (21 år) Forsvar
7. Vyacheslav Podberyozkin (26 år) Midtbane
10. Dmitry Poloz (27 år) Angreb
11. Aleksandr Bukharov (33 år) Angreb
14. Vladimir Granat (31 år) Forsvar
15. Igor Konovalov (22 år) Midtbane
16. Timur Akmurzin (21 år) Målmand
18. Pavel Mogilevets (25 år) Angreb
19. Khoren Bayramyan (26 år) Midtbane
20. Sardar Azmoun (23 år) Angreb
21. Yegor Baburin (25 år) Målmand
23. Ivan Konovalov (24 år) Målmand
30. Fjodor Kudrjasjov (31 år) Forsvar
35. Soslan Dzhanaev (31 år) Målmand
44. César Navas (38 år) Forsvar
53. Nikita Goldobin (21 år) Angreb
77. Reza Shekari (20 år) Midtbane
80. Egor Sorokin (22 år) Forsvar
88. Ruslan Kambolov (28 år) Midtbane
91. Vitali Ustinov (27 år) Forsvar
David Hrubik (21 år) Forsvar
Gevorg Artunyan (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Shanghai SIPG FC
Rubin Kazan
0 – 0
15. januar 14:00
Aflyst
Rubin Kazan
Lokomotiv Tashkent
0 – 0
19. januar 11:05
Færdig
Rubin Kazan
Bohemians 1905
1 – 0
28. januar 14:30
Færdig
Tromsø
Rubin Kazan
1 – 0
1. februar 14:30
Færdig
Rubin Kazan
Diosgyori VTK
2 – 0
6. februar 10:05
Færdig
Sarpsborg 08
Rubin Kazan
1 – 0
15. februar 16:35
Færdig
Rubin Kazan
Vålerenga
3 – 0
18. februar 16:30
Færdig
Rubin Kazan
Lillestrøm
1 – 1
21. februar 17:00
Færdig
Rosenborg
Rubin Kazan
1 – 4
25. februar 15:00
Færdig
Cukaricki
Rubin Kazan
0 – 0
26. juni 12:00
Aflyst
Rubin Kazan
Proleter
2 – 0
26. juni 18:00
Færdig
FK Radnik Surdulica
Rubin Kazan
1 – 0
30. juni 11:30
Færdig
Rubin Kazan
Admira
1 – 0
10. juli 18:00
Færdig
Rubin Kazan
Hajduk Split
0 – 1
14. juli 18:00
Færdig
Rubin Kazan
Maccabi Petach Tikva
1 – 0
17. juli 17:30
Færdig
Reading
Rubin Kazan
0 – 0
20. juli 17:00
Færdig
Rubin Kazan
FC Krasnodar
2 – 1
29. juli 18:00
1. runde
Dynamo Moskva
Rubin Kazan
1 – 1
3. august 18:30
2. runde
Rubin Kazan
Zenit
0 – 1
13. august 19:00
3. runde
Akhmat Grozny
Rubin Kazan
1 – 1
18. august 20:30
4. runde
Rubin Kazan
CSKA Moskva
1 – 1
25. august 15:30
5. runde
FK Rostov
Rubin Kazan
1 – 1
31. august 18:30
6. runde
Rubin Kazan
Yenisey Krasnoyarsk
1 – 0
15. september 13:00
7. runde
Arsenal Tula
Rubin Kazan
2 – 2
22. september 15:30
8. runde
Khimki
Rubin Kazan
0 – 1
26. september 18:00
1/16-finaler
Rubin Kazan
Krylya Sovetov Samara
2 – 1
1. oktober 18:30
9. runde
Rubin Kazan
Ural
1 – 0
6. oktober 18:00
10. runde
FC Ufa
Rubin Kazan
vs
20. oktober 15:30
11. runde
Rubin Kazan
Spartak Moskva
vs
29. oktober 18:30
12. runde
Rubin Kazan
Dynamo Moskva
vs
31. oktober 15:00
1/8-finaler
FC Orenburg
Rubin Kazan
vs
5. november 12:00
13. runde
Rubin Kazan
Lokomotiv Moskva
vs
11. november 14:30
14. runde
Anzhi Makhachkala
Rubin Kazan
vs
24. november 17:00
15. runde
Rubin Kazan
Dynamo Moskva
vs
30. november 17:30
16. runde
Zenit
Rubin Kazan
vs
9. december 17:00
17. runde
Rubin Kazan
Akhmat Grozny
vs
3. marts 15:00
18. runde
CSKA Moskva
Rubin Kazan
vs
10. marts 15:00
19. runde
Rubin Kazan
FK Rostov
vs
17. marts 15:00
20. runde
Yenisey Krasnoyarsk
Rubin Kazan
vs
31. marts 15:00
21. runde
Rubin Kazan
Arsenal Tula
vs
7. april 15:00
22. runde
Krylya Sovetov Samara
Rubin Kazan
vs
14. april 15:00
23. runde
Ural
Rubin Kazan
vs
21. april 15:00
24. runde
Rubin Kazan
FC Ufa
vs
24. april 15:00
25. runde
Spartak Moskva
Rubin Kazan
vs
28. april 15:00
26. runde
Rubin Kazan
FC Orenburg
vs
5. maj 15:00
27. runde
Lokomotiv Moskva
Rubin Kazan
vs
12. maj 15:00
28. runde
Rubin Kazan
Anzhi Makhachkala
vs
19. maj 15:00
29. runde
FC Krasnodar
Rubin Kazan
vs
26. maj 15:00
30. runde