Luk
Logo for Spartak Moskva

Om Spartak Moskva

Land: Rusland
Stadion: Spartak Stadion
Bygget: 5. september 2014
Placering: Moskva, Rusland (Se på Google Maps)
Kapacitet: 45.360 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Domenico Tedesco


Turneringer med deltagelse af Spartak Moskva

Turnering Placering Form
Premier League #10
har ikke vundet 3 kampe i træk
Pokal Kvartfinale
har vundet samtlige kampe
Træningskamp 1. Runde
har vundet 3 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Spartak Moskva fra nyhedsarkivet

Nyheder om Spartak Moskva

14/10 17:46
01/09 13:39
29/08 21:13
22/08 22:33
15/08 20:36
08/08 20:51
05/08 13:56
03/08 12:19
03/08 07:47
31/07 17:02


Spillertrup for Spartak Moskva

Nr. Navn Position
2. Samuel Gigot (26 år) Forsvar
6. Ayrton Lucas (22 år) Forsvar
7. Ayaz Guliev (23 år) Midtbane
8. Guus Til (22 år) Midtbane
9. Reziuan Mirzov (26 år) Forsvar
10. Zelimkhan Bakayev (23 år) Midtbane
14. Georgiy Dzhikiya (26 år) Forsvar
15. Maksim Glushenkov (20 år) Midtbane
19. Ezequiel Ponce (22 år) Angreb
20. Andre Schürrle (29 år) Midtbane
21. Kentu-Malcolm Badu (22 år) Forsvar
22. Mikhail Ignatov (19 år) Midtbane
23. Jordan Larsson (22 år) Angreb
25. Lorenzo Melgarejo (29 år) Angreb
29. Ilja Kutepov (26 år) Forsvar
31. Anton Shitov (20 år) Målmand
32. Artem Rebrov (36 år) Målmand
33. Alex Kral (21 år) Forsvar
38. Andrei Eshchenko (36 år) Forsvar
39. Pavel Maslov (19 år) Forsvar
47. Roman Sobnin (26 år) Midtbane
54. Nail Umyarov (19 år) Midtbane
56. Ilya Gaponov (22 år) Midtbane
57. Alexander Selikhov (25 år) Målmand
79. Aleksadr Rudenko (20 år) Angreb
86. Artem Poplevchenkov (19 år) Målmand
88. Alexandr Tashaev (25 år) Midtbane
91. Daniil Markov (19 år) Målmand
92. Nikolay Rasskazov (22 år) Forsvar
98. Aleksandar Maksimenko (21 år) Målmand
Georgi Tigiev (24 år) Forsvar
Artem Timofeev (26 år) Midtbane
Georgi Melkadze (22 år) Midtbane
Pedro Rocha (25 år) Angreb
Aleksandr Sobolev (22 år) Angreb
Soltmurad Bakaev (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Spartak Moskva
PFC Sochi
1 – 0
13. juli 18:05
1. runde
FK Rostov
Spartak Moskva
2 – 2
20. juli 20:30
2. runde
FC Tambov
Spartak Moskva
2 – 0
27. juli 15:35
3. runde
Spartak Moskva
Dynamo Moskva
0 – 0
3. august 18:00
4. runde
Thun
Spartak Moskva
2 – 3
8. august 19:00
3. runde
Akhmat Grozny
Spartak Moskva
1 – 3
11. august 20:30
5. runde
Spartak Moskva
Thun
2 – 1
15. august 18:45
3. runde
Spartak Moskva
CSKA Moskva
2 – 1
19. august 19:05
6. runde
Braga
Spartak Moskva
1 – 0
22. august 20:45
Playoff
Krylya Sovetov Samara
Spartak Moskva
1 – 2
25. august 18:00
7. runde
Spartak Moskva
Braga
1 – 2
29. august 19:15
Playoff
Spartak Moskva
Zenit
0 – 1
1. september 18:00
8. runde
Spartak Moskva
Ural
1 – 2
14. september 15:30
9. runde
FC Ufa
Spartak Moskva
1 – 0
20. september 16:30
10. runde
KamAZ
Spartak Moskva
1 – 2
25. september 17:30
1/16-finaler
Spartak Moskva
FC Orenburg
1 – 2
29. september 15:30
11. runde
FK Krasnodar
Spartak Moskva
2 – 1
6. oktober 18:00
12. runde
Spartak Moskva
Rubin Kazan
0 – 0
19. oktober 15:35
13. runde
Lokomotiv Moskva
Spartak Moskva
0 – 3
27. oktober 14:30
14. runde
Spartak Moskva
FK Rostov
2 – 1
31. oktober 17:30
1/8-finaler
Spartak Moskva
Arsenal Tula
0 – 1
4. november 17:00
15. runde
Spartak Moskva
Krylya Sovetov Samara
2 – 0
9. november 17:05
16. runde
Ural
Spartak Moskva
0 – 0
24. november 12:00
17. runde
Zenit
Spartak Moskva
1 – 0
1. december 17:00
18. runde
Spartak Moskva
FK Rostov
1 – 4
8. december 17:00
19. runde
Spartak Moskva
FK Rostov
2 – 1
1. februar 16:00
Færdig
Spartak Moskva
Lokomotiv Moskva
3 – 5
5. februar 16:00
Færdig efter straffekonkurrence
Spartak Moskva
Partizan Beograd
3 – 2
8. februar 12:00
Færdig
Spartak Moskva
Ararat
3 – 1
16. februar 12:00
Færdig
Spartak Moskva
Pakhtakor Tashkent
4 – 0
22. februar 12:00
Færdig
Dynamo Moskva
Spartak Moskva
vs
29. februar 14:30
20. runde
Spartak Moskva
CSKA Moskva
vs
4. marts 17:30
Kvartfinaler
Spartak Moskva
FK Krasnodar
vs
9. marts 14:30
21. runde
FC Orenburg
Spartak Moskva
vs
14. marts 12:00
22. runde
Arsenal Tula
Spartak Moskva
vs
21. marts 14:30
23. runde
Spartak Moskva
FC Ufa
vs
5. april 17:00
24. runde
CSKA Moskva
Spartak Moskva
vs
12. april 17:00
25. runde
Spartak Moskva
FC Tambov
vs
19. april 17:00
26. runde
Spartak Moskva
Lokomotiv Moskva
vs
26. april 17:00
27. runde
PFC Sochi
Spartak Moskva
vs
3. maj 17:00
28. runde
Spartak Moskva
Akhmat Grozny
vs
10. maj 17:00
29. runde
Rubin Kazan
Spartak Moskva
vs
17. maj 17:00
30. runde