Luk
Logo for Spartak Moskva

Om Spartak Moskva

Land: Rusland
Stadion: Spartak Stadion
Bygget: 5. september 2014
Placering: Moskva, Rusland (Se på Google Maps)
Kapacitet: 45.360 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Domenico Tedesco


Turneringer med deltagelse af Spartak Moskva

Turnering Placering Form
Premier League #3
har ikke vundet 3 udekampe i træk
Træningskamp 1. Runde Spartak Moskva har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Pokal 1/8-finale Spartak Moskva har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 3 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Spartak Moskva fra nyhedsarkivet

Nyheder om Spartak Moskva

03/12 18:46
15/10 20:34
03/10 10:42
20/09 17:39
01/07 17:10
18/04 09:24
16/03 17:54
14/03 20:31
14/10 17:46
01/09 13:39


Spillertrup for Spartak Moskva

Nr. Navn Position
2. Samuel Gigot (27 år) Forsvar
6. Ayrton Lucas (23 år) Forsvar
7. Aleksandr Sobolev (23 år) Angreb
8. Guus Til (23 år) Midtbane
9. Aleksandr Kokorin (29 år) Angreb
10. Zelimkhan Bakaev (24 år) Midtbane
11. Jordan Larsson (23 år) Angreb
14. Georgiy Dzhikiya (27 år) Forsvar
15. Maksim Glushenkov (21 år) Midtbane
19. Ezequiel Ponce (23 år) Angreb
20. Oston Urunov (20 år) Midtbane
21. Kentu-Malcolm Badu (23 år) Forsvar
22. Mikhail Ignatov (20 år) Midtbane
29. Ilja Kutepov (27 år) Forsvar
32. Artem Rebrov (36 år) Målmand
33. Alex Kral (22 år) Forsvar
38. Andrei Eshchenko (36 år) Forsvar
39. Pavel Maslov (20 år) Forsvar
47. Roman Sobnin (26 år) Midtbane
54. Nail Umyarov (20 år) Midtbane
56. Ilya Gaponov (23 år) Midtbane
57. Alexander Selikhov (26 år) Målmand
61. Ilya Golosov (19 år) Forsvar
68. Ruslan Litvinov (19 år) Midtbane
74. Dmitri Markitesov (19 år) Angreb
84. Stepan Oganesyan (19 år) Midtbane
88. Alexandr Tashaev (26 år) Midtbane
98. Aleksandar Maksimenko (22 år) Målmand
Reziuan Mirzov (27 år) Forsvar
Aleksandr Lomovitski (23 år) Forsvar
Nikolay Rasskazov (23 år) Forsvar
Artem Timofeev (27 år) Midtbane
Jorrit Hendrix (25 år) Midtbane
Georgi Melkadze (23 år) Midtbane
Ayaz Guliev (24 år) Midtbane
Pedro Rocha (26 år) Angreb
Aleksadr Rudenko (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Spartak Moskva
PFC Sochi
2 – 2
9. august 19:00
1. runde
Spartak Moskva
Akhmat Grozny
2 – 0
14. august 19:00
2. runde
FC Ufa
Spartak Moskva
1 – 1
19. august 15:00
3. runde
Spartak Moskva
Lokomotiv Moskva
2 – 1
23. august 18:00
4. runde
FC Rotor Volgograd
Spartak Moskva
0 – 1
26. august 17:30
5. runde
Spartak Moskva
Arsenal Tula
2 – 1
29. august 17:00
6. runde
CSKA Moskva
Spartak Moskva
3 – 1
13. september 18:00
7. runde
Rodina
Spartak Moskva
1 – 5
16. september 18:00
1. runde
Rubin Kazan
Spartak Moskva
0 – 2
20. september 15:30
8. runde
FC Tambov
Spartak Moskva
0 – 2
26. september 13:00
9. runde
Spartak Moskva
Zenit
1 – 1
3. oktober 18:00
10. runde
Khimki
Spartak Moskva
2 – 3
17. oktober 18:00
11. runde
Yenisey Krasnoyarsk
Spartak Moskva
1 – 0
21. oktober 14:00
3. runde
FK Krasnodar
Spartak Moskva
1 – 3
24. oktober 18:00
12. runde
Spartak Moskva
FK Rostov
0 – 1
31. oktober 14:30
13. runde
Ural
Spartak Moskva
2 – 2
7. november 12:00
14. runde
Spartak Moskva
Dynamo Moskva
1 – 1
21. november 17:00
15. runde
Spartak Moskva
FC Rotor Volgograd
2 – 0
29. november 17:00
16. runde
Spartak Moskva
FC Tambov
5 – 1
5. december 14:30
17. runde
PFC Sochi
Spartak Moskva
1 – 0
12. december 14:30
18. runde
Zenit
Spartak Moskva
3 – 1
16. december 18:00
19. runde
Spartak Moskva
Pakhtakor Tashkent
vs
30. januar 12:00
Ikke startet
Spartak Moskva
Shakhtyor Soligorsk
vs
9. februar 13:00
Ikke startet
Dynamo Moskva
Spartak Moskva
vs
20. februar 17:00
1/8-finaler
Spartak Moskva
Rubin Kazan
vs
28. februar 12:00
20. runde
Spartak Moskva
FK Krasnodar
vs
7. marts 17:00
21. runde
Dynamo Moskva
Spartak Moskva
vs
13. marts 17:00
22. runde
Spartak Moskva
Ural
vs
18. marts 17:00
23. runde
FK Rostov
Spartak Moskva
vs
3. april 15:00
24. runde
Lokomotiv Moskva
Spartak Moskva
vs
10. april 15:00
25. runde
Spartak Moskva
FC Ufa
vs
17. april 15:00
26. runde
Spartak Moskva
CSKA Moskva
vs
24. april 15:00
27. runde
Arsenal Tula
Spartak Moskva
vs
1. maj 15:00
28. runde
Spartak Moskva
Khimki
vs
8. maj 15:00
29. runde
Akhmat Grozny
Spartak Moskva
vs
16. maj 15:00
30. runde