Luk
Logo for Ural

Om Ural

Land: Rusland
Stadion: Jekaterinburg Arena
Placering: Jekaterinburg, Rusland (Se på Google Maps)
Kapacitet: 35.696 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Igor Shalimov


Turneringer med deltagelse af Ural

Turnering Placering Form
Premier League #16
har tabt 2 kampe i træk
Pokal Gr. 2 #1
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Ural fra nyhedsarkivet

Nyheder om Ural

13/09 19:23
10/10 09:39
01/09 15:03
21/05 15:18
13/02 10:56
03/12 10:00
15/05 18:32
07/01 08:13
01/08 11:54
31/07 07:58


Spillertrup for Ural

Nr. Navn Position
1. Ilya Pomazun (25 år) Målmand
3. Leo Goglichidze (24 år) Forsvar
4. Vladimir Rykov (33 år) Forsvar
5. Andrey Egorychev (28 år) Midtbane
6. Rafal Augustyniak (27 år) Forsvar
7. David Karaev (26 år) Midtbane
8. Roman Yemelyanov (29 år) Midtbane
9. Mikhail Ageev (21 år) Angreb
10. Eric Cosmin Bicfalvi (33 år) Midtbane
11. Ramazan Gadzhimuradov (23 år) Midtbane
14. Yuri Zheleznov (18 år) Midtbane
15. Denys Kulakov (35 år) Midtbane
17. Ylldren Ibrahimaj (25 år) Angreb
18. Branko Jovicic (28 år) Midtbane
19. Danijel Miskic (28 år) Midtbane
20. Andrey Panyukov (27 år) Angreb
21. Vyacheslav Podberyozkin (29 år) Midtbane
24. Kirill Kolesnichenko (21 år) Angreb
25. Ivan Kuzmichev (21 år) Forsvar
29. Artem Mamin (24 år) Forsvar
30. Aleksey Evseev (27 år) Midtbane
31. Yaroslav Godzur (36 år) Målmand
34. Luka Gagnidze (18 år) Midtbane
55. Artem Maksimenko (23 år) Angreb
59. Vladimir Panov (18 år) Målmand
62. David Alekseev (18 år) Målmand
80. Ivan Galanin (23 år) Midtbane
88. Artem Shmykov (19 år) Angreb
93. Alexey Gerasimov (28 år) Forsvar
95. Arsen Adamov (22 år) Forsvar
98. Islamzhan Nasyrov (23 år) Midtbane
Oleg Baklov (27 år) Målmand
Aleksey Mamin (22 år) Målmand
Vladislav Poletaev (21 år) Målmand
Dmitri Landakov (22 år) Målmand
Dominik Dinga (23 år) Forsvar
Nikita Chistyakov (21 år) Forsvar
Chingiz Magomadov (23 år) Midtbane
Artem Shabolin (21 år) Midtbane
Artem Yusupov (24 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Ural
FC Krasnodar II
3 – 1
22. januar 13:00
Færdig
Zenit
Ural
3 – 2
27. januar 09:00
Færdig
Ural
Ararat Armenia
2 – 0
30. januar 14:00
Færdig
Ural
RFS
2 – 2
6. februar 15:00
Færdig
Ural
Zeta
3 – 1
10. februar 15:00
Færdig
Ural
Akron Togliatti
1 – 0
11. februar 15:30
Færdig
Rubin Kazan
Ural
0 – 0
15. februar 13:00
Færdig
Ural
Rubin Kazan
2 – 0
27. juni 14:00
Færdig
Rubin Kazan
Ural
3 – 1
5. juli 17:00
Færdig
Ural
Krylya Sovetov Samara
3 – 1
11. juli 12:00
Færdig
Krylya Sovetov Samara
Ural
0 – 1
18. juli 14:00
Færdig
Ural
FK Krasnodar
0 – 3
25. juli 16:30
1. runde
Ural
Nizhny Novgorod
1 – 1
1. august 16:30
2. runde
PFC Sochi
Ural
2 – 0
9. august 18:00
3. runde
Spartak Moskva
Ural
1 – 0
14. august 16:30
4. runde
Ural
Dynamo Moskva
0 – 1
21. august 17:00
5. runde
Ural
FK Rostov
1 – 1
27. august 15:30
6. runde
Rubin Kazan
Ural
4 – 0
13. september 17:30
7. runde
Ural
Lokomotiv Moskva
0 – 0
20. september 15:30
8. runde
Torpedo Vladimir
Ural
0 – 2
23. september 17:00
2. runde
Ural
Arsenal Tula
2 – 0
27. september 16:00
9. runde
FC Ufa
Ural
0 – 1
3. oktober 13:00
10. runde
Ural
Krylya Sovetov Samara
1 – 1
11. oktober 14:00
Færdig
Ural
CSKA Moskva
0 – 1
17. oktober 13:00
11. runde
Akhmat Grozny
Ural
1 – 0
24. oktober 15:30
12. runde
KamAZ
Ural
vs
27. oktober 17:00
3. runde
Khimki
Ural
vs
31. oktober 17:00
13. runde
Ural
Zenit
vs
7. november 12:00
14. runde
Krylya Sovetov Samara
Ural
vs
20. november 12:00
15. runde
Ural
PFC Sochi
vs
27. november 12:00
16. runde
Lokomotiv Moskva
Ural
vs
4. december 17:00
17. runde
FK Rostov
Ural
vs
11. december 17:00
18. runde
Nizhny Novgorod
Ural
vs
26. februar 17:00
19. runde
FK Krasnodar
Ural
vs
5. marts 17:00
20. runde
Ural
Akhmat Grozny
vs
12. marts 17:00
21. runde
Ural
Khimki
vs
19. marts 17:00
22. runde
CSKA Moskva
Ural
vs
2. april 17:00
23. runde
Ural
Krylya Sovetov Samara
vs
9. april 17:00
24. runde
Zenit
Ural
vs
16. april 17:00
25. runde
Ural
FC Ufa
vs
23. april 17:00
26. runde
Dynamo Moskva
Ural
vs
30. april 17:00
27. runde
Ural
Spartak Moskva
vs
7. maj 17:00
28. runde
Ural
Rubin Kazan
vs
14. maj 17:00
29. runde
Arsenal Tula
Ural
vs
21. maj 17:00
30. runde