Luk
Logo for Grasshoppers

Om Grasshoppers

Land: Schweiz
Stadion: Letzigrund Stadion
Placering: Zurich, Schweiz
Kapacitet: 26.500 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Grasshoppers

Turnering Placering Form
Challenge League #2
har ikke vundet 3 kampe i træk
Schweiz Pokal 1/8-finale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Grasshoppers fra nyhedsarkivet

Nyheder om Grasshoppers

03/09 17:30
12/07 15:07
17/06 12:24
12/05 21:19
09/04 18:44
06/03 18:11
09/02 20:51
07/02 12:40
23/01 07:53
22/01 16:10


Spillertrup for Grasshoppers

Nr. Navn Position
1. Heinz Lindner (29 år) Målmand
4. Baba Souare (20 år) Forsvar
5. Aleksandar Cvetkovic (24 år) Forsvar
8. Marko Basic (31 år) Midtbane
11. Mersim Asllani (20 år) Midtbane
13. Anthony Goelzer (21 år) Forsvar
15. Souleyman Doumbia (22 år) Forsvar
16. Euclides Cabral (20 år) Forsvar
17. Robin Kamber (23 år) Midtbane
18. Meriton Kastrati (21 år) Forsvar
24. Bujar Lika (27 år) Forsvar
27. Mateo Matic (23 år) Målmand
28. Petar Pusic (20 år) Midtbane
29. Djibril Diani (21 år) Midtbane
30. Nedim Bajrami (20 år) Midtbane
31. Amel Rustemoski (19 år) Midtbane
33. Mergim Bajrami (19 år) Midtbane
34. Allan Arigoni (21 år) Angreb
35. Nikola Gjorgjev (22 år) Angreb
36. Amir Saipi (19 år) Målmand
Mirko Salvi (25 år) Målmand
Arlind Ajeti (25 år) Forsvar
Sadik Vitija (21 år) Forsvar
Veroljub Salatic (33 år) Midtbane
Roberto Alves (22 år) Midtbane
Giotto Morandi (20 år) Midtbane
Nikola Sukacev (21 år) Midtbane
Danijel Subotic (30 år) Angreb
Nassim Ben Khalifa (27 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Grasshoppers
FC Stade Lausanne-Ouchy
2 – 1
20. juli 17:30
1. runde
Wil
Grasshoppers
0 – 1
26. juli 20:00
2. runde
Aarau
Grasshoppers
1 – 2
2. august 20:00
3. runde
Grasshoppers
Schaffhausen
0 – 1
9. august 20:00
4. runde
Seefeld
Grasshoppers
1 – 9
17. august 17:00
1/32-finaler
Grasshoppers
Winterthur
2 – 2
23. august 20:00
5. runde
FC Vaduz
Grasshoppers
2 – 2
1. september 16:00
6. runde
Grasshoppers
Servette
1 – 0
13. september 19:00
1/16-finaler
Kriens
Grasshoppers
vs
20. september 20:00
7. runde
Lausanne
Grasshoppers
vs
25. september 20:00
8. runde
Grasshoppers
Chiasso
vs
28. september 17:30
9. runde
Grasshoppers
Wil
vs
5. oktober 17:30
10. runde
Schaffhausen
Grasshoppers
vs
19. oktober 19:00
11. runde
Grasshoppers
FC Vaduz
vs
25. oktober 20:00
12. runde
Grasshoppers
Luzern
vs
30. oktober 17:00
1/8-finaler
Grasshoppers
Kriens
vs
2. november 17:30
13. runde
Winterthur
Grasshoppers
vs
8. november 20:00
14. runde
Grasshoppers
Aarau
vs
24. november 16:00
15. runde
FC Stade Lausanne-Ouchy
Grasshoppers
vs
30. november 17:00
16. runde
Chiasso
Grasshoppers
vs
7. december 17:00
17. runde
Grasshoppers
Lausanne
vs
13. december 20:00
18. runde
Chiasso
Grasshoppers
vs
24. januar 17:00
19. runde
Grasshoppers
FC Vaduz
vs
2. februar 17:00
20. runde
FC Stade Lausanne-Ouchy
Grasshoppers
vs
9. februar 17:00
21. runde
Grasshoppers
Kriens
vs
16. februar 17:00
22. runde
Schaffhausen
Grasshoppers
vs
23. februar 17:00
23. runde
Grasshoppers
Aarau
vs
1. marts 17:00
24. runde
Winterthur
Grasshoppers
vs
8. marts 17:00
25. runde
Grasshoppers
Lausanne
vs
15. marts 17:00
26. runde
Grasshoppers
Wil
vs
22. marts 17:00
27. runde
FC Vaduz
Grasshoppers
vs
5. april 17:00
28. runde
Grasshoppers
FC Stade Lausanne-Ouchy
vs
13. april 17:00
29. runde
Wil
Grasshoppers
vs
19. april 17:00
30. runde
Grasshoppers
Chiasso
vs
26. april 17:00
31. runde
Lausanne
Grasshoppers
vs
3. maj 17:00
32. runde
Grasshoppers
Schaffhausen
vs
10. maj 17:00
33. runde
Kriens
Grasshoppers
vs
13. maj 17:00
34. runde
Aarau
Grasshoppers
vs
16. maj 17:00
35. runde
Grasshoppers
Winterthur
vs
20. maj 17:00
36. runde