Luk
Logo for Young Boys

Om Young Boys

Land: Schweiz
Stadion: Stade de Suisse Wankdorf
Placering: Bern, Schweiz
Kapacitet: 31.783 tilskuere
Træner: Gerardo Seoane


Turneringer med deltagelse af Young Boys

Turnering Placering Form
Europa League Gruppe G #3
har ikke vundet 3 kampe i træk
Super League #1
er ubesejret 2 kampe i træk
Schweiz Pokal Kvartfinale
har vundet samtlige kampe
Træningskamp 1. Runde
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Young Boys fra nyhedsarkivet

Nyheder om Young Boys

12/12 22:59
28/11 21:06
07/11 23:05
07/11 18:15
03/11 17:51
30/10 22:12
24/10 20:50
03/10 23:47
03/10 21:02
21/09 08:35


Spillertrup for Young Boys

Nr. Navn Position
1. Marco Wölfli (37 år) Målmand
3. Frederik Sørensen (27 år) Forsvar
4. Mohamed Aly Camara (22 år) Forsvar
5. Cedric Zesiger (21 år) Forsvar
6. Esteban Petignat (19 år) Midtbane
7. Marvin Spielmann (23 år) Angreb
8. Vincent Sierro (24 år) Midtbane
10. Miralem Sulejmani (31 år) Midtbane
11. Gianluca Gaudino (23 år) Midtbane
13. Nicolas Ngamaleu (25 år) Midtbane
14. Nicolas Bürgy (24 år) Forsvar
16. Christian Fassnacht (26 år) Angreb
17. Roger Assale (26 år) Angreb
18. Jean Pierre Nsame (26 år) Angreb
19. Felix Mambimbi (19 år) Angreb
20. Michel Aebischer (23 år) Midtbane
21. Ulisses Garcia (24 år) Forsvar
23. Saidy Janko (24 år) Forsvar
24. Jan Kronig (19 år) Forsvar
26. David von Ballmoos (25 år) Målmand
27. Pedro Teixeira (21 år) Angreb
28. Fabian Lustenberger (31 år) Forsvar
29. Jordan Lotomba (21 år) Midtbane
30. Sandro Lauper (23 år) Midtbane
35. Christopher Martins (22 år) Midtbane
39. Leo Seydoux (21 år) Midtbane
40. Dario Marzino (23 år) Målmand
60. Pascal Schuepbach (19 år) Forsvar
61. Samuel Ballet (18 år) Angreb
62. Samuel Kasongo (17 år) Midtbane
64. Breston Malula (19 år) Midtbane
68. Nico Maier (19 år) Midtbane
99. Guillaume Hoarau (35 år) Angreb
Linus Obexer (22 år) Forsvar
Elia Alessandrini (22 år) Forsvar
Taulan Seferi Sulejmanov (23 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Young Boys
Servette
1 – 1
21. juli 16:00
1. runde
Xamax
Young Boys
0 – 1
28. juli 16:00
2. runde
Young Boys
Lugano
2 – 0
4. august 16:00
3. runde
St. Gallen
Young Boys
2 – 3
10. august 19:00
4. runde
Etoile Carouge
Young Boys
0 – 1
16. august 19:30
1/32-finaler
Young Boys
Røde Stjerne
2 – 2
21. august 21:00
Playoff
Young Boys
FC Zürich
4 – 0
24. august 19:00
5. runde
Røde Stjerne
Young Boys
1 – 1
27. august 21:00
Playoff
Luzern
Young Boys
2 – 2
1. september 16:00
6. runde
FC Freienbach
Young Boys
2 – 11
14. september 17:00
1/16-finaler
FC Porto
Young Boys
2 – 1
19. september 21:00
1. runde
Young Boys
Basel
1 – 1
22. september 16:00
7. runde
Thun
Young Boys
1 – 1
25. september 20:00
8. runde
Young Boys
Sion
3 – 2
28. september 19:00
9. runde
Young Boys
Rangers
2 – 1
3. oktober 18:55
2. runde
FC Zürich
Young Boys
0 – 4
6. oktober 16:00
10. runde
Young Boys
Xamax
4 – 1
19. oktober 19:00
11. runde
Young Boys
Feyenoord
2 – 0
24. oktober 18:55
3. runde
Young Boys
Thun
4 – 2
27. oktober 16:00
12. runde
Young Boys
FC Zürich
4 – 0
30. oktober 20:20
1/8-finaler
Servette
Young Boys
3 – 0
3. november 16:00
13. runde
Feyenoord
Young Boys
1 – 1
7. november 21:00
4. runde
Young Boys
St. Gallen
4 – 3
10. november 16:00
14. runde
Sion
Young Boys
3 – 4
24. november 16:00
15. runde
Young Boys
FC Porto
1 – 2
28. november 18:55
5. runde
Basel
Young Boys
3 – 0
1. december 16:00
16. runde
Young Boys
Luzern
1 – 0
7. december 19:00
17. runde
Rangers
Young Boys
1 – 1
12. december 21:00
6. runde
Lugano
Young Boys
0 – 0
15. december 16:00
18. runde
Young Boys
Hansa Rostock
1 – 2
8. januar 14:00
Færdig
Istanbul Basaksehir
Young Boys
3 – 1
11. januar 15:00
Færdig
Young Boys
FC Viitorul Constanta
1 – 0
14. januar 14:00
Færdig
Young Boys
Schaffhausen
vs
18. januar 13:00
Ikke startet
Young Boys
Chiasso
vs
18. januar 16:00
Ikke startet
Young Boys
Basel
vs
26. januar 16:00
19. runde
Luzern
Young Boys
vs
1. februar 19:00
20. runde
Young Boys
Sion
vs
8. februar 19:00
21. runde
Lugano
Young Boys
vs
16. februar 16:00
22. runde
St. Gallen
Young Boys
vs
23. februar 16:00
23. runde
Young Boys
FC Zürich
vs
29. februar 19:00
24. runde
Luzern
Young Boys
vs
4. marts 20:15
Kvartfinaler
Thun
Young Boys
vs
7. marts 19:00
25. runde
Young Boys
Xamax
vs
15. marts 16:00
26. runde
Servette
Young Boys
vs
22. marts 16:00
27. runde
Young Boys
Lugano
vs
4. april 18:00
28. runde
Young Boys
Thun
vs
11. april 18:00
29. runde
Basel
Young Boys
vs
18. april 18:00
30. runde
Young Boys
Servette
vs
25. april 18:00
31. runde
FC Zürich
Young Boys
vs
2. maj 18:00
32. runde
Xamax
Young Boys
vs
9. maj 18:00
33. runde
Young Boys
Luzern
vs
13. maj 18:00
34. runde
Sion
Young Boys
vs
17. maj 18:00
35. runde
Young Boys
St. Gallen
vs
21. maj 18:00
36. runde