Luk
Logo for Proleter

Om Proleter

Land: Serbien
Stadion: Karadjordje Stadium
Placering: Novi Sad, Serbien
Kapacitet: 18.458 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Proleter

Turnering Placering Form
SuperLiga #6
har ikke vundet 2 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Proleter fra nyhedsarkivet

Nyheder om Proleter

06/05 15:38


Spillertrup for Proleter

Navn Position
Slobodan Novakovic (34 år) Forsvar
Leandro (26 år) Forsvar
Aleksandar Andrejevic (28 år) Forsvar
Marko Socanac (42 år) Forsvar
Stefan Jovanovic (26 år) Forsvar
Ognjen Mitrovic (21 år) Midtbane
Filip Knezevic (29 år) Midtbane
Lazar Marjanovic (31 år) Midtbane
Strahinja Krstevski (23 år) Midtbane
Sinisa Babic (29 år) Midtbane
Ugljesa Radinovic (27 år) Midtbane
Aleksa Pejic (21 år) Midtbane
Mitar Cukovic (25 år) Midtbane
Predrag Govedarica (36 år) Midtbane
Srdjan Scepanovic (18 år) Midtbane
Branislav Jovanovic (35 år) Midtbane
Lazar Kojic (20 år) Midtbane
Goran Smiljanic (30 år) Midtbane
Milorad Balabanovic (30 år) Midtbane
Danilo Bacanovic (20 år) Midtbane
Dusan Jokovic (21 år) Midtbane
Milan Mirosavljev (25 år) Angreb
Slobodan Vukovljak (30 år) Angreb
Uros Stamenic (24 år) Angreb
Viktor Zivojinovic (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Proleter
Rad Beograd
2 – 0
1. august 19:30
1. runde
Zlatibor
Proleter
0 – 2
5. august 19:00
2. runde
Proleter
Backa Backa Palanka
1 – 1
9. august 20:30
3. runde
FK Metalac
Proleter
1 – 1
16. august 20:00
4. runde
Proleter
Røde Stjerne
0 – 1
21. august 18:00
5. runde
Radnicki Nic
Proleter
3 – 0
29. august 19:30
6. runde
Proleter
Macva Sabac
0 – 0
13. september 18:00
7. runde
FK Spartak Subotica
Proleter
1 – 2
20. september 16:00
8. runde
Proleter
Novi Pazar
1 – 0
27. september 16:00
9. runde
Proleter
TSC Backa Topola
1 – 0
4. oktober 16:00
10. runde
Cukaricki
Proleter
1 – 2
16. oktober 18:00
11. runde
Proleter
Vozdovac
1 – 1
25. oktober 16:00
12. runde
Mladost Lucani
Proleter
0 – 0
1. november 15:00
13. runde
Proleter
Napredak
1 – 0
7. november 14:00
14. runde
Partizan Beograd
Proleter
1 – 0
21. november 16:00
15. runde
Proleter
Javor
vs
30. november 16:00
16. runde
FK Radnik Surdulica
Proleter
vs
5. december 20:00
17. runde
Proleter
Indjija
vs
12. december 20:00
18. runde
Vojvodina
Proleter
vs
16. december 20:00
19. runde
Rad Beograd
Proleter
vs
6. februar 20:00
20. runde
Proleter
Zlatibor
vs
13. februar 20:00
21. runde
Backa Backa Palanka
Proleter
vs
17. februar 20:00
22. runde
Proleter
FK Metalac
vs
21. februar 20:00
23. runde
Røde Stjerne
Proleter
vs
27. februar 20:00
24. runde
Proleter
Radnicki Nic
vs
3. marts 20:00
25. runde
Macva Sabac
Proleter
vs
7. marts 20:00
26. runde
Proleter
FK Spartak Subotica
vs
14. marts 20:00
27. runde
Novi Pazar
Proleter
vs
20. marts 20:00
28. runde
TSC Backa Topola
Proleter
vs
3. april 20:00
29. runde
Proleter
Cukaricki
vs
7. april 20:00
30. runde
Vozdovac
Proleter
vs
11. april 20:00
31. runde
Proleter
Mladost Lucani
vs
17. april 20:00
32. runde
Napredak
Proleter
vs
24. april 20:00
33. runde
Proleter
Partizan Beograd
vs
29. april 20:00
34. runde
Javor
Proleter
vs
5. maj 20:00
35. runde
Proleter
FK Radnik Surdulica
vs
9. maj 20:00
36. runde
Indjija
Proleter
vs
15. maj 20:00
37. runde
Proleter
Vojvodina
vs
19. maj 20:00
38. runde