Luk
Logo for Røde Stjerne

Om Røde Stjerne

Land: Serbien
Stadion: Stadion Rajko Mitic
Placering: Beograd, Serbien
Kapacitet: 55.538 tilskuere
Træner: Dejan Stankovic


Turneringer med deltagelse af Røde Stjerne

Turnering Placering Form
Champions League Kvalifikation 3. Runde
har tabt seneste kamp
Europa League Kvalifikation Vinder
har vundet seneste kamp
Europa League Gruppe L #2
er ubesejret 5 kampe i træk
Europa League Slutspil 1/16-finale
har spillet uafgjort i samtlige kampe
SuperLiga #1
er ubesejret i samtlige kampe
Pokal Finale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 34 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Røde Stjerne fra nyhedsarkivet

Nyheder om Røde Stjerne

05/05 20:15
14/04 21:03
25/02 22:55
23/02 16:40
20/02 13:15
19/02 11:55
18/02 20:53
29/12 17:58
10/12 22:51
03/12 20:59


Spillertrup for Røde Stjerne

Nr. Navn Fysik Position
1. Zoran Popovic (32 år) 188 cm / 81 kg Målmand
2. Milan Gajic (25 år) 178 cm / 74 kg Forsvar
3. Richard Odada (20 år) 190 cm Midtbane
4. Mirko Ivanic (27 år) 182 cm / 70 kg Midtbane
5. Milos Degenek (27 år) 187 cm / 85 kg Forsvar
6. Radovan Pankov (25 år) 185 cm / 83 kg Forsvar
7. Axel Bakayoko (23 år) 179 cm / 71 kg Angreb
8. Guelor Kanga (30 år) 167 cm / 62 kg Midtbane
9. Milan Pavkov (27 år) 193 cm / 73 kg Angreb
10. Aleksandar Katai (30 år) 182 cm / 70 kg Midtbane
11. Filippo Falco (29 år) 171 cm / 70 kg Midtbane
16. Diego Falcinelli (29 år) 176 cm / 75 kg Angreb
19. Nemanja Milunovic (31 år) 194 cm / 87 kg Forsvar
20. Njegos Petrovic (21 år) 185 cm / 76 kg Midtbane
22. Veljko Nikolic (21 år) Midtbane
23. Milan Rodic (30 år) 185 cm / 69 kg Forsvar
24. Zeljko Gavric (20 år) Midtbane
25. Strahinja Erakovic (20 år) 184 cm / 75 kg Forsvar
27. Nikola Vasiljevic (24 år) 201 cm / 191 kg Målmand
28. Marko Lazetic (17 år) Angreb
29. Mateja Bacanin (17 år) Midtbane
31. El Fardou Ben Nabouhane (31 år) 173 cm / 78 kg Midtbane
32. Marko Copic (17 år) Målmand
35. Sekou Junior Sanogo (32 år) 183 cm / 78 kg Midtbane
49. Andrija Radulovic (18 år) 179 cm / 71 kg Angreb
55. Slavoljub Srnic (29 år) 173 cm / 62 kg Angreb
77. Marko Gobeljic (28 år) 185 cm / 70 kg Midtbane
82. Milan Borjan (33 år) 195 cm / 81 kg Målmand
87. Jose Canas (33 år) 177 cm / 77 kg Midtbane
92. Aleksa Vukanovic (28 år) 189 cm / 80 kg Midtbane
99. Nikola Krstovic (21 år) 185 cm / 76 kg Angreb
Aleksandar Stankovic (23 år) Målmand
Srdjan Babic (25 år) 195 cm / 85 kg Forsvar
Nemanja Stojic (23 år) 190 cm / 82 kg Forsvar
Erik Jirka (23 år) 183 cm / 72 kg Midtbane
Marong Ousman (21 år) 173 cm / 65 kg Midtbane
Srdjan Spiridonovic (27 år) 172 cm / 69 kg Angreb
Luka Markovic (21 år) 186 cm / 80 kg Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Røde Stjerne
Novi Pazar
3 – 0
1. august 19:30
1. runde
Røde Stjerne
Radnicki Nic
3 – 0
5. august 19:00
2. runde
Macva Sabac
Røde Stjerne
0 – 3
9. august 18:30
3. runde
Røde Stjerne
FK Spartak Subotica
3 – 2
14. august 19:00
4. runde
Røde Stjerne
Europa FC
5 – 0
18. august 21:00
1. runde
Proleter
Røde Stjerne
0 – 1
21. august 18:00
5. runde
KF Tirana
Røde Stjerne
0 – 1
25. august 20:00
2. runde
Røde Stjerne
TSC Backa Topola
5 – 0
30. august 21:00
6. runde
Cukaricki
Røde Stjerne
1 – 3
11. september 19:00
7. runde
Omonia Nicosia
Røde Stjerne
5 – 3
16. september 17:00
3. runde
Røde Stjerne
Vozdovac
6 – 0
20. september 21:00
8. runde
Mladost Lucani
Røde Stjerne
0 – 4
26. september 18:00
9. runde
Ararat Armenia
Røde Stjerne
1 – 2
1. oktober 19:00
Playoff
Røde Stjerne
Napredak
3 – 0
4. oktober 18:00
10. runde
Partizan Beograd
Røde Stjerne
1 – 1
18. oktober 17:00
11. runde
Hoffenheim
Røde Stjerne
2 – 0
22. oktober 21:00
1. runde
Røde Stjerne
Javor
0 – 0
25. oktober 21:00
12. runde
Røde Stjerne
Liberec
5 – 1
29. oktober 18:55
2. runde
FK Radnik Surdulica
Røde Stjerne
1 – 4
1. november 15:00
13. runde
Røde Stjerne
Gent
2 – 1
5. november 21:00
3. runde
Røde Stjerne
Indjija
3 – 2
8. november 19:00
14. runde
Vojvodina
Røde Stjerne
0 – 2
22. november 17:30
15. runde
Gent
Røde Stjerne
0 – 2
26. november 18:55
4. runde
Røde Stjerne
Rad Beograd
3 – 0
29. november 19:00
16. runde
Røde Stjerne
Hoffenheim
0 – 0
3. december 18:55
5. runde
Zlatibor
Røde Stjerne
0 – 1
6. december 16:00
17. runde
Liberec
Røde Stjerne
0 – 0
10. december 21:00
6. runde
Røde Stjerne
Backa Backa Palanka
2 – 0
13. december 17:00
18. runde
FK Metalac
Røde Stjerne
0 – 1
16. december 16:00
19. runde
FC Ufa
Røde Stjerne
0 – 1
25. januar 15:00
Færdig
Novi Pazar
Røde Stjerne
1 – 3
7. februar 13:00
20. runde
Radnicki Nic
Røde Stjerne
0 – 1
13. februar 15:30
21. runde
Røde Stjerne
AC Milan
2 – 2
18. februar 18:55
1/16-finaler
FK Spartak Subotica
Røde Stjerne
1 – 2
21. februar 17:05
23. runde
AC Milan
Røde Stjerne
1 – 1
25. februar 21:00
1/16-finaler
Røde Stjerne
Proleter
4 – 0
28. februar 17:00
24. runde
TSC Backa Topola
Røde Stjerne
1 – 3
3. marts 16:05
25. runde
Røde Stjerne
Cukaricki
2 – 0
7. marts 19:15
26. runde
Røde Stjerne
Macva Sabac
4 – 0
11. marts 19:10
22. runde
Vozdovac
Røde Stjerne
1 – 4
15. marts 16:05
27. runde
Røde Stjerne
Mladost Lucani
4 – 1
20. marts 19:00
28. runde
Røde Stjerne
FK IMT Beograd
3 – 0
30. marts 16:00
Kvartfinaler
Napredak
Røde Stjerne
1 – 4
3. april 17:00
29. runde
Røde Stjerne
Partizan Beograd
1 – 0
7. april 18:00
30. runde
Javor
Røde Stjerne
1 – 5
11. april 15:00
31. runde
Røde Stjerne
FK Radnik Surdulica
2 – 1
17. april 19:00
32. runde
Røde Stjerne
FK Radnik Surdulica
2 – 1
21. april 17:00
Semifinaler
Indjija
Røde Stjerne
1 – 5
25. april 17:00
33. runde
Røde Stjerne
Vojvodina
1 – 0
29. april 18:55
34. runde
Rad Beograd
Røde Stjerne
2 – 2
5. maj 18:05
35. runde
Røde Stjerne
Zlatibor
6 – 1
9. maj 18:45
36. runde
Backa Backa Palanka
Røde Stjerne
vs
14. maj 18:05
37. runde
Røde Stjerne
FK Metalac
vs
19. maj 20:00
38. runde
Røde Stjerne
Partizan Beograd
vs
25. maj 19:00
Finale