LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for Røde Stjerne

Om Røde Stjerne

Land: Serbien


Turneringer med deltagelse af Røde Stjerne

Turnering Placering Form
Europa League Gruppe H #2
har ikke vundet 2 kampe i træk
SuperLiga #1
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Røde Stjerne fra nyhedsarkivet

Nyheder om Røde Stjerne

02/11 23:03
19/10 20:55
18/10 21:55
28/09 20:50
14/09 23:55
22/07 21:26
01/09 00:33
02/08 23:08
06/01 15:22
23/12 13:56


Spillertrup for Røde Stjerne

Nr. Navn Position
1. Damir Kahriman (33 år) Målmand
3. Branko Jovicic (24 år) Midtbane
4. Damien Le Tallec (27 år) Angreb
5. Abraham Frimpong (24 år) Forsvar
6. Uros Racic (19 år) Midtbane
7. Nenad Krsticic (27 år) Midtbane
8. Guelor Kanga (27 år) Midtbane
10. Nenad Milijas (34 år) Midtbane
11. Luka Adzic (19 år) Midtbane
14. Richmond Boakye (24 år) Angreb
15. Srdjan Babic (21 år) Forsvar
16. Nemanja Milic (27 år) Angreb
20. Mitchell Donald (28 år) Midtbane
21. Stefan Milosevic (22 år) Forsvar
23. Milan Rodic (26 år) Forsvar
27. Nemanja Supic (35 år) Målmand
28. Dejan Joveljic (18 år) Angreb
30. Filip Stojkovic (24 år) Forsvar
32. Aleksandar Stankovic (19 år) Målmand
33. Dusan Andjelkovic (35 år) Forsvar
34. Milos Stojanovic (20 år) Forsvar
40. Luka Ilic (18 år) Angreb
45. Aleksandar Pesic (25 år) Angreb
49. Nemanja Radonjic (21 år) Angreb
55. Slavoljub Srnic (25 år) Angreb
77. Marko Gobeljic (25 år) Midtbane
82. Milan Borjan (30 år) Målmand
89. Ricardinho (28 år) Angreb
90. Vujadin Savic (27 år) Midtbane
98. Vanja Vucicevic (19 år) Angreb
Milan Pavkov (23 år) Forsvar
Andrija Lukovic (23 år) Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Røde Stjerne
Spartak Moskva
2 – 1
25. marts 18:00
Færdig
Røde Stjerne
Floriana
3 – 0
29. juni 20:30
1. runde
Floriana
Røde Stjerne
3 – 3
6. juli 20:30
1. runde
Irtysh Pavlodar
Røde Stjerne
1 – 1
13. juli 16:00
2. runde
Røde Stjerne
Irtysh Pavlodar
2 – 0
20. juli 20:30
2. runde
Røde Stjerne
Radnicki Nic
3 – 0
23. juli 19:00
1. runde
Røde Stjerne
Sparta Prag
2 – 0
27. juli 20:30
3. runde
Rad Beograd
Røde Stjerne
0 – 2
30. juli 19:00
2. runde
Sparta Prag
Røde Stjerne
0 – 1
3. august 19:00
3. runde
Røde Stjerne
Cukaricki
3 – 0
6. august 20:00
3. runde
FK Radnik Surdulica
Røde Stjerne
0 – 5
10. august 20:00
4. runde
Røde Stjerne
Backa Backa Palanka
3 – 1
13. august 17:00
5. runde
FC Krasnodar
Røde Stjerne
3 – 2
17. august 19:00
Playoff
Røde Stjerne
FC Krasnodar
2 – 1
24. august 21:00
Playoff
Røde Stjerne
Partizan Beograd
0 – 0
27. august 19:00
7. runde
Javor
Røde Stjerne
0 – 2
9. september 19:00
8. runde
Røde Stjerne
BATE Borisov
1 – 1
14. september 21:05
1. runde
Vozdovac
Røde Stjerne
0 – 2
17. september 17:00
10. runde
Borac Cacak
Røde Stjerne
0 – 2
20. september 17:00
6. runde
Røde Stjerne
Vojvodina
2 – 0
24. september 17:00
11. runde
FC Köln
Røde Stjerne
0 – 1
28. september 19:00
2. runde
Napredak
Røde Stjerne
1 – 0
1. oktober 17:00
12. runde
Røde Stjerne
Macva Sabac
4 – 0
14. oktober 16:00
13. runde
Røde Stjerne
Arsenal
0 – 1
19. oktober 19:00
3. runde
Røde Stjerne
Mladost Lucani
2 – 1
22. oktober 19:00
14. runde
Røde Stjerne
FK Spartak Subotica
1 – 0
25. oktober 18:00
9. runde
FK Zemun
Røde Stjerne
0 – 1
29. oktober 13:00
15. runde
Arsenal
Røde Stjerne
0 – 0
2. november 21:05
4. runde
Radnicki Nic
Røde Stjerne
0 – 4
5. november 17:00
16. runde
Røde Stjerne
Rad Beograd
6 – 1
18. november 16:00
17. runde
BATE Borisov
Røde Stjerne
vs
23. november 19:00
5. runde
Cukaricki
Røde Stjerne
vs
26. november 15:00
18. runde
Røde Stjerne
FK Radnik Surdulica
vs
29. november 19:00
19. runde
Backa Backa Palanka
Røde Stjerne
vs
3. december 19:00
20. runde
Røde Stjerne
FC Köln
vs
7. december 21:05
6. runde
Røde Stjerne
Borac Cacak
vs
9. december 19:00
21. runde
Partizan Beograd
Røde Stjerne
vs
13. december 19:00
22. runde
Røde Stjerne
Javor
vs
17. februar 19:00
23. runde
FK Spartak Subotica
Røde Stjerne
vs
24. februar 19:00
24. runde
Røde Stjerne
Vozdovac
vs
28. februar 19:00
25. runde
Vojvodina
Røde Stjerne
vs
4. marts 19:00
26. runde
Røde Stjerne
Napredak
vs
10. marts 19:00
27. runde
Macva Sabac
Røde Stjerne
vs
18. marts 19:00
28. runde
Mladost Lucani
Røde Stjerne
vs
31. marts 19:00
29. runde
Røde Stjerne
FK Zemun
vs
5. april 19:00
30. runde