Luk
Logo for Arbroath

Om Arbroath

Land: Skotland
Stadion: Gayfield Park
Placering: Arbroath, Skotland
Kapacitet: 6.600 tilskuere
Træner: Dick Campbell


Turneringer med deltagelse af Arbroath

Turnering Placering Form
Championship #9
har ikke vundet i samtlige kampe
Liga Cup Gr. C #3
har tabt 2 kampe i træk
Challenge Cup 3. Runde Arbroath har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Arbroath fra nyhedsarkivet

Nyheder om Arbroath

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Arbroath

Nr. Navn Position
1. Darren Jamieson (28 år) Målmand
2. Jason Thomson (32 år) Forsvar
3. Colin Hamilton (27 år) Forsvar
4. Ricky Little (30 år) Forsvar
5. Thomas O'Brien (28 år) Midtbane
6. Mark Whatley (29 år) Midtbane
7. David Gold (26 år) Midtbane
8. Michael McKenna (28 år) Midtbane
9. Steven Doris (31 år) Angreb
10. Gavin Swankie (35 år) Angreb
11. Bobby Linn (33 år) Angreb
12. Omar Kader (33 år) Midtbane
14. Greig Spence (27 år) Angreb
15. Luke Donnelly (23 år) Midtbane
16. Scott Stewart (23 år) Midtbane
17. Robert Wilson (24 år) Forsvar
18. James Murphy (21 år) Midtbane
21. Derek Gaston (32 år) Målmand
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Arbroath
Stranraer
0 – 1
24. november 16:00
3. runde
Arbroath
Elgin
2 – 1
13. juli 16:00
1. runde
Stirling Albion
Arbroath
1 – 6
17. juli 20:45
2. runde
Hibernian
Arbroath
3 – 0
23. juli 20:45
4. runde
Arbroath
Alloa Athletic
2 – 3
27. juli 16:00
5. runde
Arbroath
Queen of South
0 – 0
3. august 16:00
1. runde
Inverness
Arbroath
2 – 1
10. august 16:00
2. runde
Alloa Athletic
Arbroath
vs
24. august 16:00
3. runde
Arbroath
Dunfermline
vs
31. august 16:00
4. runde
Dundee United
Arbroath
vs
7. september 16:00
3. runde
Arbroath
Partick Thistle
vs
13. september 20:05
5. runde
Dundee United
Arbroath
vs
21. september 16:00
6. runde
Arbroath
Ayr
vs
28. september 16:00
7. runde
Dundee FC
Arbroath
vs
5. oktober 16:00
8. runde
Arbroath
Greenock Morton
vs
19. oktober 16:00
9. runde
Partick Thistle
Arbroath
vs
26. oktober 16:00
10. runde
Dunfermline
Arbroath
vs
29. oktober 20:45
11. runde
Arbroath
Alloa Athletic
vs
2. november 16:00
12. runde
Arbroath
Inverness
vs
9. november 16:00
13. runde
Greenock Morton
Arbroath
vs
16. november 16:00
14. runde
Ayr
Arbroath
vs
30. november 16:00
15. runde
Arbroath
Dundee FC
vs
7. december 16:00
16. runde
Arbroath
Dundee United
vs
14. december 16:00
17. runde
Queen of South
Arbroath
vs
21. december 16:00
18. runde
Inverness
Arbroath
vs
28. december 16:00
19. runde
Arbroath
Greenock Morton
vs
4. januar 16:00
20. runde
Alloa Athletic
Arbroath
vs
11. januar 16:00
21. runde
Arbroath
Partick Thistle
vs
25. januar 16:00
22. runde
Dundee United
Arbroath
vs
1. februar 16:00
23. runde
Arbroath
Queen of South
vs
15. februar 16:00
24. runde
Arbroath
Ayr
vs
22. februar 16:00
25. runde
Dundee FC
Arbroath
vs
29. februar 16:00
26. runde
Arbroath
Dunfermline
vs
4. marts 20:45
27. runde
Greenock Morton
Arbroath
vs
7. marts 16:00
28. runde
Arbroath
Inverness
vs
14. marts 16:00
29. runde
Queen of South
Arbroath
vs
21. marts 16:00
30. runde
Arbroath
Dundee United
vs
28. marts 16:00
31. runde
Partick Thistle
Arbroath
vs
4. april 16:00
32. runde
Dunfermline
Arbroath
vs
11. april 16:00
33. runde
Arbroath
Dundee FC
vs
18. april 16:00
34. runde
Ayr
Arbroath
vs
25. april 16:00
35. runde
Arbroath
Alloa Athletic
vs
2. maj 16:00
36. runde