Luk
Logo for Hearts

Om Hearts

Land: Skotland
Stadion: Tynecastle Park
Placering: Edinburgh, Skotland
Kapacitet: 20.099 tilskuere
Dimensioner: 98m x 68m
Træner: Robbie Neilson


Turneringer med deltagelse af Hearts

Turnering Placering Form
Championship #1
er ubesejret 6 kampe i træk
Scottish Cup 2. Runde Hearts har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Scottish League Cup 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Hearts fra nyhedsarkivet

Nyheder om Hearts

20/12 18:04
24/09 13:30
06/09 21:19
30/06 23:21
29/06 14:10
26/05 20:47
18/05 13:29
16/04 16:22
27/03 07:36
22/03 23:55


Spillertrup for Hearts

Nr. Navn Position
1. Craig Gordon (38 år) Målmand
2. Michael Smith (32 år) Forsvar
3. Aidan White (29 år) Forsvar
4. John Souttar (24 år) Forsvar
5. Peter Haring (27 år) Midtbane
6. Christophe Berra (36 år) Forsvar
7. Jamie Walker (27 år) Midtbane
8. Olly Lee (29 år) Midtbane
9. Armand Gnanduillet (29 år) Angreb
10. Liam Boyce (29 år) Angreb
13. Ross Stewart (25 år) Målmand
14. Steven Naismith (34 år) Midtbane
16. Andrew Halliday (29 år) Midtbane
17. Gary Mackay-Steven (30 år) Midtbane
18. Aaron McEneff (25 år) Forsvar
19. Andy Irving (20 år) Angreb
21. Stephen Kingsley (26 år) Forsvar
22. Loic Damour (30 år) Midtbane
23. Zdenek Zlamal (35 år) Målmand
24. Elliott Frear (30 år) Midtbane
25. Jamie Brandon (23 år) Midtbane
26. Craig Halkett (25 år) Forsvar
28. Mihai Popescu (27 år) Forsvar
29. Gervane Kastaneer (24 år) Angreb
30. Josh Ginnelly (23 år) Angreb
31. Euan Henderson (20 år) Midtbane
36. Scott McGill (19 år) Midtbane
Colin Doyle (35 år) Målmand
Chris Hamilton (19 år) Forsvar
Cameron Logan (19 år) Forsvar
Jordan Roberts (27 år) Midtbane
Lewis Moore (22 år) Midtbane
Harry Cochrane (19 år) Midtbane
Connor Smith (19 år) Midtbane
Craig Wighton (23 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Hearts
Inverness
1 – 0
6. oktober 20:45
1. runde
Cowdenbeath
Hearts
0 – 1
10. oktober 16:00
2. runde
Hearts
Raith Rovers
3 – 1
13. oktober 20:45
3. runde
Hearts
Dundee FC
6 – 2
16. oktober 20:45
1. runde
Arbroath
Hearts
0 – 1
23. oktober 20:45
2. runde
Hearts
Inverness
2 – 1
7. november 16:00
4. runde
East Fife
Hearts
2 – 3
10. november 20:45
4. runde
Dunfermline
Hearts
2 – 1
20. november 20:45
5. runde
Hearts
Alloa Athletic
3 – 0
24. november 20:00
3. runde
Alloa Athletic
Hearts
1 – 0
28. november 16:00
1/8-finaler
Greenock Morton
Hearts
0 – 2
5. december 16:00
6. runde
Hearts
Queen of South
6 – 1
12. december 16:00
7. runde
Hearts
Ayr
5 – 3
26. december 16:00
9. runde
Hearts
Arbroath
3 – 1
29. december 20:45
10. runde
Dundee FC
Hearts
3 – 1
2. januar 20:20
11. runde
Brora Rangers
Hearts
vs
9. januar 18:30
2. runde
Alloa Athletic
Hearts
1 – 3
16. januar 16:00
13. runde
Hearts
Raith Rovers
2 – 3
23. januar 16:00
14. runde
Raith Rovers
Hearts
0 – 4
26. januar 20:45
8. runde
Hearts
Dunfermline
1 – 0
30. januar 16:00
12. runde
Ayr
Hearts
0 – 1
5. februar 20:45
15. runde
Queen of South
Hearts
1 – 1
12. februar 20:45
16. runde
Hearts
Greenock Morton
1 – 1
20. februar 16:00
17. runde
Inverness
Hearts
1 – 1
26. februar 20:45
18. runde
Hearts
Dundee FC
vs
6. marts 16:00
19. runde
Hearts
Ayr
vs
13. marts 16:00
20. runde
Arbroath
Hearts
vs
20. marts 16:00
21. runde
Hearts
Queen of South
vs
27. marts 16:00
22. runde
Dunfermline
Hearts
vs
3. april 16:00
23. runde
Hearts
Alloa Athletic
vs
10. april 16:00
24. runde
Greenock Morton
Hearts
vs
17. april 16:00
25. runde
Hearts
Inverness
vs
24. april 16:00
26. runde
Raith Rovers
Hearts
vs
30. april 20:05
27. runde