Luk
Logo for Queen of South

Om Queen of South

Land: Skotland
Stadion: Palmerston Park
Placering: Dumfries, Skotland
Kapacitet: 7.620 tilskuere
Træner: Allan Johnston


Turneringer med deltagelse af Queen of South

Turnering Placering Form
League Cup Gruppe F #3
har vundet seneste kamp
Championship #10
har ikke vundet 8 kampe i træk
Challenge Cup Semifinale
har vundet samtlige kampe
Scottish Cup 3. Runde
har ikke vundet i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Queen of South fra nyhedsarkivet

Nyheder om Queen of South

01/04 18:29
27/08 10:02
27/08 08:30
26/08 21:59
26/08 20:50
26/08 09:11
15/08 09:30
14/08 22:39
14/08 19:48
13/08 11:58


Spillertrup for Queen of South

Nr. Navn Position
1. Joshua Rae (21 år) Målmand
3. Alex Cooper (30 år) Midtbane
4. Udoka Chima (19 år) Forsvar
5. Paul McKay (25 år) Forsvar
6. Harry Cochrane (20 år) Midtbane
7. Ruari Paton (21 år) Angreb
8. Josh Todd (27 år) Midtbane
9. Alistair Roy (24 år) Angreb
10. Lee Connelly (22 år) Angreb
11. Aidan Fitzpatrick (20 år) Midtbane
12. Solomon Brynn (21 år) Målmand
13. Joshua Debayo (25 år) Forsvar
14. Ben Liddle (23 år) Midtbane
15. Calvin McGrory (22 år) Midtbane
16. Euan East (21 år) Forsvar
17. Niyah Joseph (20 år) Angreb
18. Kieran McKechnie (20 år) Angreb
19. Innes Cameron (21 år) Midtbane
20. Roberto Nditi (21 år) Forsvar
21. Dom McMahon (20 år) Midtbane
22. Max Johnston (17 år) Forsvar
23. Oliver McDonald (22 år) Angreb
26. Ryan Muir (19 år) Forsvar
27. Owen Hunter (17 år) Forsvar
29. Matthew Henderson (18 år) Forsvar
30. Charlie Cowie (17 år) Målmand
33. Willie Gibson (37 år) Midtbane
49. Ruben Junior (21 år) Angreb
Scott Dunn (20 år) Forsvar
Connor Potts (19 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Queen of South
Queen's Park
0 – 1
10. juli 16:00
1. runde
Annan Athletic
Queen of South
1 – 3
13. juli 20:45
2. runde
Motherwell
Queen of South
3 – 2
17. juli 16:00
3. runde
Queen of South
Airdrieonians
4 – 1
24. juli 16:00
5. runde
Partick Thistle
Queen of South
3 – 2
31. juli 16:00
1. runde
Queen of South
Kilmarnock
0 – 1
7. august 16:00
2. runde
Greenock Morton
Queen of South
2 – 3
21. august 16:00
3. runde
Queen of South
Hamilton Academical
1 – 2
28. august 16:00
4. runde
Queen of South
Broomhill FC
3 – 0
5. september 15:00
2. runde
Raith Rovers
Queen of South
0 – 1
11. september 16:00
5. runde
Queen of South
Arbroath
0 – 2
18. september 16:00
6. runde
Inverness
Queen of South
2 – 1
25. september 16:00
7. runde
Queen of South
Dunfermline
1 – 0
2. oktober 16:00
8. runde
Queen of South
Partick Thistle
2 – 0
8. oktober 20:45
3. runde
Ayr
Queen of South
2 – 1
16. oktober 16:00
9. runde
Queen of South
Greenock Morton
0 – 0
23. oktober 16:00
10. runde
Hamilton Academical
Queen of South
1 – 0
26. oktober 20:45
11. runde
Kilmarnock
Queen of South
4 – 0
30. oktober 16:00
12. runde
Queen of South
Raith Rovers
1 – 1
6. november 16:00
13. runde
Arbroath
Queen of South
1 – 1
13. november 16:00
14. runde
Queen of South
Inverness
1 – 2
19. november 20:45
15. runde
Cove Rangers
Queen of South
2 – 2
27. november 16:00
3. runde
Queen of South
Greenock Morton
2 – 1
1. december 20:30
Kvartfinaler
Queen of South
Partick Thistle
0 – 0
4. december 16:00
16. runde
Queen of South
Cove Rangers
0 – 3
7. december 20:45
3. runde
Dunfermline
Queen of South
vs
11. december 16:00
17. runde
Queen of South
Ayr
vs
18. december 16:00
18. runde
Greenock Morton
Queen of South
vs
26. december 16:00
19. runde
Raith Rovers
Queen of South
vs
29. december 20:45
20. runde
Queen of South
Hamilton Academical
vs
2. januar 16:00
21. runde
Queen of South
Kilmarnock
vs
8. januar 16:00
22. runde
Inverness
Queen of South
vs
15. januar 16:00
23. runde
Queen of South
Dunfermline
vs
29. januar 16:00
24. runde
Partick Thistle
Queen of South
vs
5. februar 16:00
25. runde
Queen of South
Arbroath
vs
19. februar 16:00
26. runde
Ayr
Queen of South
vs
26. februar 16:00
27. runde
Cove Rangers
Queen of South
vs
1. marts 20:45
Semifinaler
Queen of South
Greenock Morton
vs
5. marts 16:00
28. runde
Queen of South
Raith Rovers
vs
12. marts 16:00
29. runde
Kilmarnock
Queen of South
vs
19. marts 16:00
30. runde
Hamilton Academical
Queen of South
vs
26. marts 16:00
31. runde
Queen of South
Inverness
vs
2. april 16:00
32. runde
Queen of South
Partick Thistle
vs
9. april 16:00
33. runde
Arbroath
Queen of South
vs
16. april 16:00
34. runde
Queen of South
Ayr
vs
23. april 16:00
35. runde
Dunfermline
Queen of South
vs
29. april 20:45
36. runde