Luk
Logo for Arbroath

Om Arbroath

Land: Skotland
Stadion: Gayfield Park
Placering: Arbroath, Skotland
Kapacitet: 6.600 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Arbroath

Turnering Placering Form
Liga Cup Gr. C #2 Arbroath har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
League 1 #1
har ikke vundet 4 kampe i træk
Scottish Cup 3. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Arbroath fra nyhedsarkivet

Nyheder om Arbroath

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Arbroath

Nr. Navn Position
1. Darren Hill (37 år) Målmand
2. Ricky Little (30 år) Forsvar
3. David Gold (26 år) Midtbane
4. Colin Hamilton (27 år) Forsvar
5. Thomas O'Brien (27 år) Midtbane
6. Mark Whatley (28 år) Midtbane
7. Michael McKenna (28 år) Midtbane
8. Greig Spence (26 år) Angreb
9. Ryan Wallace (28 år) Angreb
10. Gavin Swankie (35 år) Angreb
11. Luke Donnelly (23 år) Midtbane
12. Danny Denholm (28 år) Midtbane
14. Omar Kader (33 år) Midtbane
15. Ryan McCord (30 år) Midtbane
16. Steven Doris (30 år) Angreb
21. Darren Jamieson (28 år) Målmand
Richard Soares Gomes (25 år) Målmand
Jason Thomson (31 år) Forsvar
Bryan Hodge (31 år) Midtbane
Finn Graham (23 år) Midtbane
Lewis Bell (20 år) Midtbane
Bobby Linn (33 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Montrose
Arbroath
0 – 4
4. august 15:55
1. runde
Arbroath
Stranraer
3 – 1
11. august 16:00
2. runde
Elgin
Arbroath
7 – 8
15. august 20:45
1. runde
Dumbarton
Arbroath
1 – 1
18. august 16:00
3. runde
East Fife
Arbroath
0 – 3
25. august 16:00
4. runde
Arbroath
Brechin
2 – 2
1. september 16:00
5. runde
Arbroath
Annan Athletic
3 – 0
8. september 16:00
2. runde
Arbroath
Forfar
3 – 1
15. september 16:00
6. runde
Stenhousemuir
Arbroath
1 – 2
22. september 16:00
7. runde
Arbroath
Airdrieonians
3 – 1
29. september 16:00
8. runde
Raith Rovers
Arbroath
1 – 1
6. oktober 16:00
9. runde
Arbroath
Edinburgh City
1 – 4
12. oktober 20:35
3. runde
Arbroath
Dumbarton
3 – 1
20. oktober 16:00
10. runde
Stranraer
Arbroath
0 – 1
27. oktober 16:00
11. runde
Arbroath
East Fife
1 – 0
3. november 16:00
12. runde
Arbroath
Montrose
2 – 0
10. november 16:00
13. runde
Brechin
Arbroath
1 – 5
17. november 16:00
14. runde
Arbroath
Stranraer
0 – 1
24. november 16:00
3. runde
Arbroath
Stenhousemuir
5 – 2
1. december 16:00
15. runde
Forfar
Arbroath
2 – 3
8. december 16:00
16. runde
Airdrieonians
Arbroath
0 – 1
15. december 16:00
17. runde
Arbroath
Raith Rovers
0 – 2
22. december 16:00
18. runde
Montrose
Arbroath
1 – 1
29. december 16:00
19. runde
Arbroath
Brechin
1 – 0
5. januar 16:00
20. runde
Stenhousemuir
Arbroath
1 – 4
12. januar 16:00
21. runde
Arbroath
Forfar
0 – 2
26. januar 16:00
22. runde
Arbroath
Stranraer
0 – 0
9. februar 16:00
24. runde
Arbroath
Stranraer
1 – 1
12. februar 20:45
24. runde
Raith Rovers
Arbroath
0 – 1
16. februar 16:00
25. runde
Arbroath
Airdrieonians
3 – 2
23. februar 16:00
26. runde
East Fife
Arbroath
1 – 1
26. februar 20:45
23. runde
Dumbarton
Arbroath
2 – 0
2. marts 16:00
27. runde
Arbroath
Stenhousemuir
0 – 2
9. marts 16:00
28. runde
Arbroath
East Fife
2 – 1
16. marts 16:00
29. runde
Stranraer
Arbroath
0 – 0
23. marts 16:00
30. runde
Forfar
Arbroath
2 – 1
30. marts 16:00
31. runde
Arbroath
Montrose
1 – 0
6. april 16:00
32. runde
Brechin
Arbroath
1 – 1
13. april 16:00
33. runde
Arbroath
Raith Rovers
2 – 2
21. april 17:05
34. runde
Airdrieonians
Arbroath
3 – 0
27. april 16:00
35. runde
Arbroath
Dumbarton
1 – 1
4. maj 16:00
36. runde
Arbroath
Elgin
vs
13. juli 16:00
1. runde
Stirling Albion
Arbroath
vs
17. juli 20:45
2. runde
Hibernian
Arbroath
vs
23. juli 20:45
4. runde
Arbroath
Alloa Athletic
vs
27. juli 16:00
5. runde