Luk
Logo for Raith Rovers

Om Raith Rovers

Land: Skotland
Stadion: Stark's Park
Placering: Kirkcaldy, Skotland
Kapacitet: 10.104 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Raith Rovers

Turnering Placering Form
League Cup Gruppe D #5 Raith Rovers har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
League 1 #3
er ubesejret 4 udekampe i træk
Scottish Cup 5. Runde
har tabt seneste kamp
Championship Oprykningsspil Finale
har ikke vundet 3 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 6 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Raith Rovers fra nyhedsarkivet

Nyheder om Raith Rovers

04/02 20:11


Spillertrup for Raith Rovers

Nr. Navn Position
1. Robbie Thomson (26 år) Målmand
4. Iain Davidson (35 år) Midtbane
5. Euan Murray (25 år) Forsvar
6. Kyle Benedictus (27 år) Forsvar
7. Chris Duggan (25 år) Angreb
8. Grant Gillespie (27 år) Forsvar
9. Liam Buchanan (34 år) Angreb
11. Tony Dingwall (24 år) Midtbane
12. Ross Matthews (23 år) Midtbane
14. Nathaniel Wedderburn (27 år) Forsvar
15. Kevin Nisbet (22 år) Angreb
16. Nathan Flanagan (22 år) Midtbane
17. Kieran Wright (19 år) Målmand
18. David Mckay (21 år) Forsvar
19. James Berry (20 år) Midtbane
20. Jamie Watson (20 år) Forsvar
21. Ryan Stevenson (20 år) Midtbane
22. Sam McGuff Målmand
23. Jack Smith (19 år) Angreb
28. Dylan Tait (17 år) Midtbane
30. Jamie Gullan (19 år) Midtbane
Rory Brian (20 år) Målmand
Josh McDonald (21 år) Forsvar
Lewis Vaughan (23 år) Midtbane
Fionn McLeod (20 år) Midtbane
Callum Robertson (22 år) Angreb
Kieran Dall (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Stranraer
Raith Rovers
1 – 1
4. august 16:00
1. runde
Raith Rovers
Stenhousemuir
2 – 0
11. august 16:00
2. runde
Raith Rovers
Aberdeen U21
3 – 1
14. august 20:45
1. runde
Raith Rovers
East Fife
2 – 2
18. august 16:00
3. runde
Airdrieonians
Raith Rovers
3 – 4
25. august 16:00
4. runde
Raith Rovers
Forfar
4 – 0
1. september 16:00
5. runde
Ross County
Raith Rovers
5 – 0
8. september 16:00
2. runde
Brechin
Raith Rovers
1 – 1
15. september 16:00
6. runde
Raith Rovers
Montrose
1 – 1
22. september 16:00
7. runde
Dumbarton
Raith Rovers
1 – 5
29. september 16:00
8. runde
Raith Rovers
Arbroath
1 – 1
6. oktober 16:00
9. runde
Raith Rovers
Stranraer
2 – 1
20. oktober 16:00
10. runde
Forfar
Raith Rovers
3 – 2
27. oktober 16:00
11. runde
Raith Rovers
Brechin
2 – 1
3. november 16:00
12. runde
East Fife
Raith Rovers
2 – 1
10. november 16:00
13. runde
Stenhousemuir
Raith Rovers
1 – 3
17. november 16:00
14. runde
Queen's Park
Raith Rovers
0 – 3
24. november 16:00
3. runde
Raith Rovers
Airdrieonians
2 – 0
1. december 16:00
15. runde
Montrose
Raith Rovers
3 – 2
8. december 16:00
16. runde
Raith Rovers
Dumbarton
4 – 2
15. december 16:00
17. runde
Arbroath
Raith Rovers
0 – 2
22. december 16:00
18. runde
Raith Rovers
East Fife
1 – 2
29. december 16:00
19. runde
Raith Rovers
Stenhousemuir
5 – 1
5. januar 16:00
20. runde
Airdrieonians
Raith Rovers
1 – 1
12. januar 16:00
21. runde
Raith Rovers
Dunfermline
3 – 0
19. januar 16:00
4. runde
Brechin
Raith Rovers
2 – 1
26. januar 16:00
22. runde
Raith Rovers
Forfar
1 – 1
2. februar 16:00
23. runde
Hibernian
Raith Rovers
3 – 1
9. februar 16:00
5. runde
Raith Rovers
Arbroath
0 – 1
16. februar 16:00
25. runde
Raith Rovers
Montrose
4 – 1
23. februar 16:00
26. runde
Dumbarton
Raith Rovers
2 – 2
26. februar 20:45
24. runde
Stranraer
Raith Rovers
2 – 2
2. marts 16:00
27. runde
Raith Rovers
Airdrieonians
1 – 0
9. marts 16:00
28. runde
Forfar
Raith Rovers
2 – 1
16. marts 16:00
29. runde
Raith Rovers
Dumbarton
4 – 1
23. marts 16:00
30. runde
East Fife
Raith Rovers
1 – 2
30. marts 16:00
31. runde
Stenhousemuir
Raith Rovers
1 – 1
6. april 16:00
32. runde
Raith Rovers
Stranraer
2 – 3
13. april 16:00
33. runde
Arbroath
Raith Rovers
2 – 2
21. april 17:05
34. runde
Raith Rovers
Brechin
3 – 2
27. april 16:00
35. runde
Montrose
Raith Rovers
1 – 1
4. maj 16:00
36. runde
Raith Rovers
Forfar
2 – 1
7. maj 20:45
Semifinaler
Forfar
Raith Rovers
1 – 1
11. maj 16:00
Semifinaler
Raith Rovers
Queen of South
1 – 3
15. maj 20:45
Finale
Queen of South
Raith Rovers
0 – 0
18. maj 17:05
Finale
Raith Rovers
Dundee FC
vs
13. juli 16:00
1. runde
Inverness
Raith Rovers
vs
20. juli 16:00
3. runde
Raith Rovers
Peterhead
vs
23. juli 20:45
4. runde
Cove Rangers
Raith Rovers
vs
27. juli 16:00
5. runde