Luk
Logo for East Kilbride

Om East Kilbride

Land: Skotland
Stadion: K-Park Training Academy
Placering: East Kilbride, Skotland
Kapacitet: 1.000 tilskuere


Turneringer med deltagelse af East Kilbride

Turnering Placering Form
League Cup Gruppe G #4
har tabt 3 kampe i træk
Lowland League #5
er ubesejret 7 kampe i træk
Challenge Cup 1. Runde
har tabt seneste kamp
Scottish Cup 4. Runde
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 9 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om East Kilbride fra nyhedsarkivet

Nyheder om East Kilbride

07/02 18:09


Spillertrup for East Kilbride

Navn Position
Matthew McGinley (32 år) Målmand
Jacob Kean Målmand
Kris Gebbie (27 år) Forsvar
Fabio Capuano (25 år) Forsvar
Barry Russell (32 år) Forsvar
Conor Bell (23 år) Forsvar
Michael Morris Forsvar
Marc Templeton Forsvar
Mark Blakey Forsvar
David Proctor (37 år) Forsvar
Darren O'Dea (34 år) Forsvar
Anthony Marenghi (28 år) Midtbane
Sean Winter (34 år) Midtbane
Chris Erskine (34 år) Midtbane
Aaron Connolly (30 år) Midtbane
Darren Lee Smith (33 år) Midtbane
Chris Humphrey (34 år) Midtbane
Martin McBride (35 år) Midtbane
Frazer Johnstone (26 år) Midtbane
Blair Malcolm (24 år) Midtbane
Jordan Craig Midtbane
Gavin Millar Midtbane
Ross Smith Midtbane
Darren Ramsay (26 år) Midtbane
Craig Hastings (34 år) Midtbane
Scott Stevenson (25 år) Midtbane
Lewis MacDonald Midtbane
Adam Strachan (34 år) Midtbane
Daniel McManus Midtbane
Lewis Kinnaird (26 år) Angreb
Liam Gormley (28 år) Angreb
Jamie Longworth (34 år) Angreb
Ross McNeil (30 år) Angreb
Neil McLaughlin (23 år) Angreb
Aidan Ferris (25 år) Angreb
Bryan Prunty (38 år) Angreb
Craig Malcolm (34 år) Angreb
Jack Stainrod (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

East Kilbride
Kilmarnock
3 – 0
10. juli 16:00
1. runde
Greenock Morton
East Kilbride
5 – 4
13. juli 20:30
2. runde
Stranraer
East Kilbride
1 – 0
17. juli 16:00
3. runde
East Kilbride
Clyde
5 – 6
20. juli 20:45
4. runde
Celtic B
East Kilbride
1 – 1
24. juli 14:00
1. runde
East Kilbride
Caledonian Braves
1 – 1
27. juli 20:45
1. runde
East Kilbride
Civil Service Strollers
0 – 1
31. juli 16:00
1. runde
Rangers B
East Kilbride
2 – 1
8. august 16:00
1. runde
Falkirk
East Kilbride
3 – 0
11. august 20:30
1. runde
East Kilbride
Bo'ness United
1 – 0
14. august 16:00
1. runde
Vale of Leithen
East Kilbride
1 – 7
18. august 20:45
1. runde
Berwick
East Kilbride
2 – 3
21. august 16:00
1. runde
Gala Fairydean Rovers
East Kilbride
vs
28. august 16:00
1. runde
East Kilbride
Broomhill FC
2 – 1
31. august 20:45
1. runde
East Kilbride
Cumbernauld Colts
0 – 2
4. september 16:00
1. runde
East Kilbride
Spartans
3 – 1
11. september 16:00
1. runde
Coldstream
East Kilbride
1 – 10
18. september 16:00
1. runde
Bonnyrigg Rose Athletic
East Kilbride
3 – 1
25. september 16:00
1. runde
Gretna FC 2008
East Kilbride
1 – 7
29. september 20:45
1. runde
East Kilbride
Edinburgh University
2 – 3
2. oktober 16:00
1. runde
East Kilbride
Dalbeattie Star
3 – 0
5. oktober 20:45
1. runde
Stirling University FC
East Kilbride
0 – 3
9. oktober 16:00
1. runde
East Kilbride
Stirling University FC
4 – 0
23. oktober 16:00
2. runde
Edinburgh University
East Kilbride
4 – 4
30. oktober 16:00
1. runde
East Kilbride
Gretna FC 2008
3 – 0
6. november 16:00
1. runde
Dalbeattie Star
East Kilbride
1 – 4
10. november 20:45
1. runde
East Kilbride
East Stirlingshire
2 – 1
13. november 16:00
20. runde
Dalbeattie Star
East Kilbride
1 – 2
27. november 16:00
3. runde
Caledonian Braves
East Kilbride
0 – 7
4. december 16:00
21. runde
East Kilbride
Rangers B
vs
11. december 16:00
22. runde
Broomhill FC
East Kilbride
vs
18. december 16:00
23. runde
East Kilbride
Celtic B
vs
21. december 20:45
24. runde
Cumbernauld Colts
East Kilbride
vs
1. januar 16:00
25. runde
East Kilbride
Stirling University FC
vs
8. januar 16:00
26. runde
East Stirlingshire
East Kilbride
vs
15. januar 16:00
27. runde
Peterhead
East Kilbride
vs
22. januar 16:00
4. runde
East Kilbride
Vale of Leithen
vs
29. januar 16:00
28. runde
Civil Service Strollers
East Kilbride
vs
12. februar 16:00
29. runde
Spartans
East Kilbride
vs
19. februar 16:00
30. runde
East Kilbride
Gala Fairydean Rovers
vs
26. februar 16:00
31. runde
East Kilbride
Berwick
vs
2. april 16:00
32. runde
Bo'ness United
East Kilbride
vs
9. april 16:00
33. runde
East Kilbride
Bonnyrigg Rose Athletic
vs
16. april 16:00
34. runde