Luk
Logo for Hibernian

Om Hibernian

Land: Skotland
Stadion: Easter Road Stadium
Placering: Edinburgh, Skotland
Kapacitet: 20.250 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Jack Ross


Turneringer med deltagelse af Hibernian

Turnering Placering Form
Premiership #1
har vundet samtlige kampe
Scottish Cup Semifinale
er ubesejret i samtlige kampe
Træningskamp 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Hibernian fra nyhedsarkivet

Nyheder om Hibernian

18/05 13:29
13/05 07:21
06/02 14:37
23/08 17:19
17/07 19:23
09/04 08:59
21/01 22:43
19/12 22:41
16/08 20:57
09/08 22:54


Spillertrup for Hibernian

Nr. Navn Position
1. Ofir Marciano (30 år) Målmand
2. David Gray (32 år) Forsvar
4. Paul Hanlon (30 år) Forsvar
6. Paul McGinn (29 år) Forsvar
7. Daryl Horgan (28 år) Midtbane
9. Christian Doidge (27 år) Angreb
10. Martin Boyle (27 år) Angreb
11. Joe Newell (27 år) Midtbane
14. Stephen Mallan (24 år) Forsvar
16. Lewis Stevenson (32 år) Forsvar
17. Thomas James (24 år) Forsvar
18. Adam Jackson (26 år) Forsvar
20. Melker Hallberg (24 år) Midtbane
23. Scott Allan (28 år) Midtbane
24. Darren McGregor (35 år) Forsvar
25. Ryan Porteous (21 år) Forsvar
33. Fraser Murray (21 år) Midtbane
41. Maciej Dabrowski (22 år) Målmand
43. Sean Mackie (21 år) Forsvar
47. Jamie Gullan (21 år) Midtbane
48. Innes Murray (22 år) Midtbane
61. Patrick Martin (21 år) Målmand
Ben Stirling (22 år) Forsvar
Alexandros Gogic (26 år) Forsvar
Josh Campbell (20 år) Forsvar
Josh Doig (18 år) Forsvar
Kosovar Sadiki (21 år) Forsvar
Drey Wright (25 år) Angreb
Florian Kamberi (25 år) Angreb
Kevin Nisbet (23 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Hibernian
Willem II
2 – 1
10. januar 12:00
Færdig
Dundee United
Hibernian
2 – 2
19. januar 16:00
4. runde
Hibernian
Dundee United
4 – 2
28. januar 20:45
4. runde
BSC Glasgow
Hibernian
1 – 4
9. februar 13:01
5. runde
Hibernian
Inverness
5 – 2
28. februar 20:45
6. runde
Celtic
Hibernian
3 – 1
27. juli 14:30
Færdig
Hibernian
Kilmarnock
2 – 1
1. august 16:00
1. runde
Livingston
Hibernian
1 – 4
8. august 16:00
2. runde
Dundee United
Hibernian
0 – 1
11. august 19:00
3. runde
Hibernian
Motherwell
vs
15. august 18:30
4. runde
St. Johnstone
Hibernian
vs
23. august 17:30
5. runde
Hibernian
Aberdeen
vs
30. august 17:30
6. runde
St. Mirren
Hibernian
vs
12. september 16:00
7. runde
Hibernian
Rangers
vs
19. september 16:00
8. runde
Celtic
Hibernian
vs
26. september 16:00
9. runde
Hibernian
Hamilton Academical
vs
2. oktober 20:45
10. runde
Ross County
Hibernian
vs
17. oktober 16:00
11. runde
Kilmarnock
Hibernian
vs
24. oktober 16:00
12. runde
Hibernian
St. Johnstone
vs
31. oktober 16:00
13. runde
Hearts
Hibernian
vs
31. oktober 16:00
Semifinaler
Aberdeen
Hibernian
vs
6. november 20:45
14. runde
Hibernian
Celtic
vs
21. november 16:00
15. runde
Motherwell
Hibernian
vs
5. december 16:00
16. runde
Hamilton Academical
Hibernian
vs
12. december 16:00
17. runde
Hibernian
Dundee United
vs
19. december 16:00
18. runde
Hibernian
St. Mirren
vs
23. december 20:45
19. runde
Rangers
Hibernian
vs
26. december 16:00
20. runde
Hibernian
Ross County
vs
30. december 20:45
21. runde
Hibernian
Livingston
vs
2. januar 16:00
22. runde
Celtic
Hibernian
vs
9. januar 16:00
23. runde
Hibernian
Kilmarnock
vs
16. januar 16:00
24. runde
Dundee United
Hibernian
vs
23. januar 16:00
25. runde
Hibernian
Rangers
vs
27. januar 20:45
26. runde
St. Mirren
Hibernian
vs
3. februar 20:45
27. runde
Hibernian
Aberdeen
vs
6. februar 16:00
28. runde
Ross County
Hibernian
vs
13. februar 16:00
29. runde
Hibernian
Motherwell
vs
27. februar 16:00
30. runde
St. Johnstone
Hibernian
vs
6. marts 16:00
31. runde
Livingston
Hibernian
vs
20. marts 16:00
32. runde
Hibernian
Hamilton Academical
vs
3. april 16:00
33. runde