Luk
Logo for Ross County

Om Ross County

Land: Skotland
Stadion: Global Energy Stadium
Placering: Dingwall, Skotland
Kapacitet: 6.590 tilskuere
Træner: John Hughes


Turneringer med deltagelse af Ross County

Turnering Placering Form
Premiership #10
har tabt seneste kamp
Scottish Cup 3. Runde Ross County har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Scottish League Cup Kvartfinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Ross County fra nyhedsarkivet

Nyheder om Ross County

06/12 14:54
21/08 08:30
18/05 13:29
29/01 22:38
24/04 16:06
24/01 21:17
23/01 16:45
20/01 11:31
21/10 18:05
28/09 14:40


Spillertrup for Ross County

Nr. Navn Position
1. Ross Laidlaw (28 år) Målmand
2. Connor Randall (25 år) Forsvar
3. Carl Tremarco (35 år) Forsvar
4. Leo Hjelde (17 år) Forsvar
5. Callum Morris (31 år) Forsvar
6. Ross Draper (32 år) Midtbane
7. Michael Gardyne (35 år) Midtbane
8. Oliver Shaw (22 år) Angreb
9. Billy McKay (32 år) Angreb
11. Iain Vigurs (32 år) Midtbane
12. Tom Grivosti (21 år) Forsvar
14. Jermaine Hylton (27 år) Angreb
15. Keith Watson (31 år) Forsvar
16. Alex Iacovitti (23 år) Forsvar
17. Regan Charles-Cook (24 år) Midtbane
18. Stephen Kelly (20 år) Midtbane
19. Charlie Lakin (21 år) Midtbane
21. Joe Hilton (21 år) Målmand
22. Jordan Tillson (28 år) Forsvar
23. Jason Naismith (26 år) Forsvar
24. Harry Paton (22 år) Midtbane
25. Coll Donaldson (25 år) Forsvar
26. Jordan White (29 år) Angreb
28. Anthony Andreu (32 år) Midtbane
31. Ross Munro (20 år) Målmand
44. Matthew Wright (18 år) Angreb
46. Ben Williamson (17 år) Forsvar
Blair Spittal (25 år) Midtbane
Mohamed Maouche (28 år) Midtbane
Adam MacKinnon (17 år) Midtbane
Michael O'Connor (22 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Ross County
Motherwell
1 – 0
3. august 20:45
1. runde
Hamilton Academical
Ross County
0 – 1
8. august 16:00
2. runde
Ross County
Kilmarnock
2 – 2
12. august 20:45
3. runde
Ross County
Dundee United
1 – 2
15. august 16:00
4. runde
St. Mirren
Ross County
1 – 1
22. august 16:00
5. runde
Livingston
Ross County
1 – 0
29. august 16:00
6. runde
Ross County
Celtic
0 – 5
12. september 16:00
7. runde
St. Johnstone
Ross County
0 – 1
19. september 16:00
8. runde
Ross County
Aberdeen
0 – 3
27. september 16:00
9. runde
Rangers
Ross County
2 – 0
4. oktober 16:00
10. runde
Montrose
Ross County
7 – 8
7. oktober 20:45
1. runde
Ross County
Arbroath
2 – 1
13. oktober 20:45
3. runde
Ross County
Hibernian
0 – 0
17. oktober 16:00
11. runde
Motherwell
Ross County
4 – 0
24. oktober 16:00
12. runde
Dundee United
Ross County
2 – 1
31. oktober 16:00
13. runde
Ross County
Livingston
1 – 1
6. november 20:45
14. runde
Elgin
Ross County
1 – 4
10. november 20:45
4. runde
Ross County
Stirling Albion
3 – 0
14. november 16:00
5. runde
Kilmarnock
Ross County
3 – 1
21. november 16:00
15. runde
Celtic
Ross County
0 – 2
29. november 15:00
1/8-finaler
Ross County
Rangers
0 – 4
6. december 13:00
16. runde
Aberdeen
Ross County
2 – 0
12. december 16:00
17. runde
Livingston
Ross County
2 – 0
16. december 20:45
Kvartfinaler
Ross County
Hamilton Academical
0 – 2
19. december 16:00
18. runde
Celtic
Ross County
2 – 0
23. december 19:00
19. runde
Ross County
St. Mirren
0 – 2
26. december 16:00
20. runde
Hibernian
Ross County
0 – 2
30. december 19:00
21. runde
Ross County
St. Johnstone
1 – 1
2. januar 16:00
22. runde
Livingston
Ross County
3 – 1
10. januar 16:00
23. runde
Ross County
Aberdeen
4 – 1
16. januar 16:00
24. runde
Rangers
Ross County
5 – 0
23. januar 16:00
25. runde
Ross County
Motherwell
1 – 2
27. januar 19:00
26. runde
Ross County
Buckie Thistle/Inverness CT
vs
30. januar 16:00
3. runde
Hamilton Academical
Ross County
1 – 2
3. februar 19:00
27. runde
Ross County
Dundee United
0 – 2
6. februar 16:00
28. runde
Ross County
Celtic
1 – 0
21. februar 20:30
33. runde
St. Mirren
Ross County
1 – 0
27. februar 16:00
30. runde
Ross County
Kilmarnock
vs
6. marts 16:00
31. runde
Ross County
Hibernian
vs
13. marts 16:00
29. runde
St. Johnstone
Ross County
vs
20. marts 16:00
32. runde