Luk
Logo for St. Mirren

Om St. Mirren

Land: Skotland
Stadion: The SMISA Stadium
Placering: Paisley, Skotland
Kapacitet: 8.023 tilskuere
Træner: Jim Goodwin


Turneringer med deltagelse af St. Mirren

Turnering Placering Form
Premiership #6
er ubesejret 5 kampe i træk
League Cup Gruppe G #1
har vundet samtlige kampe
Scottish League Cup Semifinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om St. Mirren fra nyhedsarkivet

Nyheder om St. Mirren

30/12 17:51
03/12 16:59
21/08 08:30
09/08 17:51
18/05 13:29
31/07 13:18
11/07 11:44
18/06 09:15
26/05 18:41
27/03 22:45


Spillertrup for St. Mirren

Nr. Navn Position
1. Jak Alnwick (27 år) Målmand
2. Richard Tait (31 år) Forsvar
3. Brandon Mason (23 år) Forsvar
4. Joe Shaughnessy (28 år) Forsvar
5. Conor McCarthy (22 år) Forsvar
7. Jake Doyle-Hayes (22 år) Midtbane
8. Ryan Flynn (32 år) Midtbane
9. Jonathan Obika (30 år) Angreb
10. Kyle McAllister (22 år) Midtbane
11. Ilkay Durmus (26 år) Forsvar
14. Cameron MacPherson (22 år) Midtbane
15. Daniel Finlayson (20 år) Forsvar
17. Jamie McGrath (24 år) Midtbane
19. Junior Morias (25 år) Angreb
20. Kristian Dennis (30 år) Angreb
21. Dylan Connolly (25 år) Midtbane
22. Marcus Fraser (26 år) Forsvar
23. Lee Erwin (26 år) Angreb
25. Ethan Erhahon (19 år) Midtbane
26. Dean Lyness (29 år) Målmand
29. Eamonn Brophy (24 år) Angreb
33. Lewis Jamieson (18 år) Angreb
Collin Quaner (29 år) Angreb
Josh Jack (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

St. Mirren
Livingston
1 – 0
1. august 16:00
1. runde
Rangers
St. Mirren
3 – 0
9. august 16:00
2. runde
Hamilton Academical
St. Mirren
0 – 1
15. august 16:00
4. runde
St. Mirren
Ross County
1 – 1
22. august 16:00
5. runde
St. Johnstone
St. Mirren
1 – 0
29. august 16:00
6. runde
St. Mirren
Hibernian
0 – 3
12. september 16:00
7. runde
St. Mirren
Celtic
1 – 2
16. september 20:45
3. runde
Dundee United
St. Mirren
2 – 1
19. september 16:00
8. runde
St. Mirren
Kilmarnock
0 – 1
26. september 16:00
9. runde
Aberdeen
St. Mirren
2 – 1
2. oktober 20:45
10. runde
St. Mirren
Partick Thistle
4 – 1
7. oktober 20:45
1. runde
Queen of South
St. Mirren
4 – 6
10. oktober 16:00
2. runde
St. Mirren
Dundee United
0 – 0
6. november 20:45
14. runde
St. Mirren
Greenock Morton
7 – 6
11. november 20:45
4. runde
Queen's Park
St. Mirren
0 – 1
14. november 16:00
5. runde
Livingston
St. Mirren
0 – 1
21. november 16:00
15. runde
St. Mirren
Aberdeen
2 – 1
28. november 18:15
1/8-finaler
St. Mirren
Aberdeen
1 – 1
5. december 16:00
16. runde
Motherwell
St. Mirren
0 – 1
12. december 16:00
17. runde
St. Mirren
Rangers
3 – 2
16. december 21:00
Kvartfinaler
St. Mirren
St. Johnstone
3 – 2
19. december 16:00
18. runde
Hibernian
St. Mirren
1 – 0
23. december 19:00
19. runde
Ross County
St. Mirren
0 – 2
26. december 16:00
20. runde
St. Mirren
Rangers
0 – 2
30. december 16:00
21. runde
Kilmarnock
St. Mirren
1 – 1
2. januar 16:00
22. runde
St. Mirren
Motherwell
1 – 1
9. januar 16:00
23. runde
St. Johnstone
St. Mirren
1 – 0
16. januar 16:00
24. runde
Livingston
St. Mirren
1 – 0
24. januar 17:00
Semifinaler
Dundee United
St. Mirren
1 – 5
27. januar 19:00
26. runde
Hamilton Academical
St. Mirren
vs
30. januar 16:00
3. runde
Celtic
St. Mirren
1 – 2
30. januar 16:00
13. runde
St. Mirren
Hibernian
1 – 2
2. februar 19:00
27. runde
St. Mirren
Kilmarnock
2 – 0
6. februar 16:00
28. runde
St. Mirren
Celtic
0 – 4
10. februar 21:00
25. runde
Aberdeen
St. Mirren
0 – 0
13. februar 16:00
29. runde
St. Mirren
Hamilton Academical
1 – 1
17. februar 19:00
12. runde
St. Mirren
Livingston
1 – 1
20. februar 16:00
33. runde
St. Mirren
Motherwell
0 – 0
24. februar 19:00
11. runde
St. Mirren
Ross County
1 – 0
27. februar 16:00
30. runde
Rangers
St. Mirren
vs
6. marts 16:00
31. runde
Hamilton Academical
St. Mirren
vs
20. marts 16:00
32. runde