Luk
Logo for Spartak Trnava

Om Spartak Trnava

Land: Slovakiet
Stadion: Anton Malatinsky
Placering: Trnava, Slovakiet
Kapacitet: 19.200 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Ricardo Cheu


Turneringer med deltagelse af Spartak Trnava

Turnering Placering Form
Super League Mesterskabsgruppe #4 Spartak Trnava har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Super Liga #4
har vundet 2 kampe i træk
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Træningskamp 1. Runde
har spillet uafgjort seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 5 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Spartak Trnava fra nyhedsarkivet

Nyheder om Spartak Trnava

28/01 19:48
05/02 09:01
13/12 22:58
29/11 21:09
08/11 22:53
04/10 20:57
20/09 23:10
04/09 09:37
30/08 22:36
21/08 17:07


Spillertrup for Spartak Trnava

Nr. Navn Position
2. Matus Turna (33 år) Forsvar
3. Bogdan Mitrea (32 år) Forsvar
4. Alexander Horvat (19 år) Midtbane
12. Stefan Bogdanovski (20 år) Angreb
13. Matej Jakubek (25 år) Midtbane
17. Jozef Menich (25 år) Forsvar
21. Kristian Mihalek (20 år) Midtbane
24. Alex Sobczyk (22 år) Angreb
31. Dobrivoj Rusov (27 år) Målmand
33. Rafael Tavares (19 år) Midtbane
44. Timotej Zahumensky (24 år) Forsvar
Lubos Kamenar (32 år) Målmand
Dominik Takac (21 år) Målmand
Joel Pereira (23 år) Forsvar
Gergely Tumma (20 år) Forsvar
Erik Grendel (31 år) Midtbane
Malkolm Moenza (26 år) Midtbane
Theofanis Tsandaris (26 år) Midtbane
Dijan Vukojevic (24 år) Midtbane
Jakub Krc (22 år) Midtbane
Lukas Mihalik (23 år) Midtbane
Izuchukwu Anthony (22 år) Midtbane
Martin Gambos (22 år) Midtbane
Tyriq Alexander (21 år) Midtbane
Yusuf Bamidele (19 år) Midtbane
Petar Orlandic (29 år) Angreb
Yann Michael Yao (22 år) Angreb
Marko Kelemen (19 år) Angreb
Saymon Cabral (18 år) Angreb
Allecks Alves (19 år) Angreb
Stefan Molnar (25 år) Angreb
David Siriboe Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Radnik Bijeljina
Spartak Trnava
2 – 0
11. juli 19:00
1. runde
Spartak Trnava
Radnik Bijeljina
5 – 2
18. juli 20:45
1. runde
Spartak Trnava
SKF Sered
2 – 0
21. juli 19:00
1. runde
Lokomotiv Plovdiv
Spartak Trnava
2 – 0
25. juli 19:30
2. runde
Zilina
Spartak Trnava
4 – 2
28. juli 19:00
2. runde
Spartak Trnava
Lokomotiv Plovdiv
3 – 1
1. august 20:45
2. runde
Spartak Trnava
Nitra
2 – 0
4. august 18:00
3. runde
FK Pohronie
Spartak Trnava
2 – 2
11. august 18:00
4. runde
Spartak Trnava
Trencin
1 – 2
17. august 18:00
5. runde
Ruzomberok
Spartak Trnava
0 – 1
24. august 19:00
6. runde
Spartak Trnava
Zemplin Michalovce
2 – 1
31. august 18:00
7. runde
Slovan Bratislava
Spartak Trnava
2 – 0
15. september 18:00
8. runde
Spartak Trnava
FK Senica
0 – 0
18. september 18:00
9. runde
Zlate Moravce
Spartak Trnava
1 – 3
29. september 18:00
10. runde
Spartak Trnava
Dunajská Streda
1 – 2
5. oktober 16:30
11. runde
SKF Sered
Spartak Trnava
2 – 1
19. oktober 17:00
12. runde
Spartak Trnava
Zilina
0 – 1
27. oktober 18:00
13. runde
Dunajská Streda
Spartak Trnava
4 – 3
30. oktober 18:00
1/8-finaler
Nitra
Spartak Trnava
1 – 0
2. november 16:00
14. runde
Spartak Trnava
FK Pohronie
3 – 2
9. november 17:00
15. runde
Trencin
Spartak Trnava
1 – 0
23. november 14:00
16. runde
Spartak Trnava
Ruzomberok
2 – 0
29. november 18:00
17. runde
Zemplin Michalovce
Spartak Trnava
2 – 0
7. december 14:00
18. runde
Spartak Trnava
PFC Sochi
2 – 2
1. februar 15:00
Færdig
Spartak Trnava
Slovan Bratislava
0 – 0
16. februar 15:00
19. runde
FK Senica
Spartak Trnava
2 – 0
23. februar 15:00
20. runde
Spartak Trnava
Zlate Moravce
2 – 1
1. marts 15:30
21. runde
Dunajská Streda
Spartak Trnava
0 – 1
7. marts 15:30
22. runde
Zilina
Spartak Trnava
vs
14. marts 17:00
23. runde
Spartak Trnava
Ruzomberok
vs
22. marts 17:00
24. runde
Slovan Bratislava
Spartak Trnava
vs
4. april 17:00
25. runde
Zemplin Michalovce
Spartak Trnava
vs
11. april 17:00
26. runde
Spartak Trnava
Dunajská Streda
vs
18. april 17:00
27. runde
Spartak Trnava
Zilina
vs
25. april 17:00
28. runde
Ruzomberok
Spartak Trnava
vs
2. maj 17:00
29. runde
Spartak Trnava
Zemplin Michalovce
vs
9. maj 17:00
30. runde
Spartak Trnava
Slovan Bratislava
vs
16. maj 17:00
31. runde
Dunajská Streda
Spartak Trnava
vs
23. maj 16:00
32. runde