Luk
Logo for SKF Sered

Om SKF Sered

Land: Slovakiet
Stadion: Stadium Myjava
Placering: Myjava, Slovakiet
Kapacitet: 2.709 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Peter Lerant


Turneringer med deltagelse af SKF Sered

Turnering Placering Form
Super Liga #10
har ikke vundet 4 hjemmekampe i træk
Super League Nedrykning Gruppe #4 SKF Sered har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Pokal Kvartfinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 5 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om SKF Sered fra nyhedsarkivet

Nyheder om SKF Sered

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for SKF Sered

Nr. Navn Position
1. Pavol Penksa (34 år) Målmand
3. Nikola Unkovic (20 år) Forsvar
4. Tomas Hucko (34 år) Midtbane
5. Martin Meciar (26 år) Forsvar
7. Aldo Baez (31 år) Midtbane
8. Rudolf Bilas (27 år) Midtbane
9. Vahagn Militosyan (26 år) Angreb
10. Cléber (33 år) Midtbane
12. Matej Loduha (26 år) Midtbane
13. Filip Pankarican (27 år) Midtbane
14. Adam Morong (26 år) Midtbane
15. Kathon Hillaire (22 år) Angreb
16. Robert Richnak (27 år) Forsvar
18. Bankole Adekuoroye (24 år) Midtbane
21. Tidiane Djibi Ba (27 år) Forsvar
22. Alex Ivan (22 år) Midtbane
25. Dino Spehar (26 år) Angreb
33. Martin Salka Målmand
96. Martin Slaninka (24 år) Forsvar
Adnan Kanuric (19 år) Målmand
Lubomir Michalik (36 år) Forsvar
Adam Bozenik (22 år) Midtbane
Tomas Dabo (26 år) Midtbane
Miroslav Turecek (21 år) Midtbane
Denis Potoma (20 år) Midtbane
Kristian Lukacik (22 år) Midtbane
Maximilian Presnajder Midtbane
Scherif El Razek (24 år) Midtbane
Klaudio Lipovsky Midtbane
Juraj Benko (22 år) Midtbane
Filip Duranski (28 år) Midtbane
Alexandar Vucenovic (22 år) Angreb
Senad Jarovic (22 år) Angreb
Panagiotis Louka (19 år) Angreb
Matej Vuk (19 år) Angreb
Livinus Okorie (20 år) Angreb
Chris Ondong (26 år) Angreb
Denis Bosy (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Spartak Trnava
SKF Sered
2 – 0
21. juli 19:00
1. runde
SKF Sered
FK Senica
2 – 1
27. juli 19:00
2. runde
SKF Sered
Dunajská Streda
3 – 1
4. august 19:00
3. runde
Nitra
SKF Sered
3 – 2
10. august 19:00
4. runde
SKF Sered
Slovan Bratislava
0 – 4
17. august 19:00
5. runde
Zemplin Michalovce
SKF Sered
1 – 1
24. august 19:00
6. runde
SKF Sered
FK Pohronie
3 – 3
31. august 19:00
7. runde
Ruzomberok
SKF Sered
1 – 1
14. september 19:00
8. runde
SKF Sered
Zlate Moravce
0 – 0
21. september 19:00
9. runde
SKF Sered
Trencin
1 – 1
28. september 16:30
10. runde
Zilina
SKF Sered
1 – 0
5. oktober 17:00
11. runde
SKF Sered
Spartak Trnava
2 – 1
19. oktober 17:00
12. runde
FK Senica
SKF Sered
0 – 1
26. oktober 17:00
13. runde
SKF Sered
FC Petrzalka 1898
3 – 0
30. oktober 13:30
1/8-finaler
Dunajská Streda
SKF Sered
0 – 0
2. november 17:00
14. runde
SKF Sered
Nitra
0 – 1
9. november 17:00
15. runde
Slovan Bratislava
SKF Sered
2 – 0
23. november 16:00
16. runde
SKF Sered
Zemplin Michalovce
0 – 2
30. november 14:00
17. runde
FK Pohronie
SKF Sered
2 – 1
7. december 14:00
18. runde
SKF Sered
Ruzomberok
2 – 2
15. februar 14:00
19. runde
Zlate Moravce
SKF Sered
1 – 3
22. februar 14:00
20. runde
Trencin
SKF Sered
2 – 1
1. marts 15:30
21. runde
SKF Sered
Ruzomberok
0 – 2
4. marts 14:30
Kvartfinaler
SKF Sered
Zilina
0 – 3
7. marts 15:30
22. runde
SKF Sered
Trencin
vs
14. marts 14:00
23. runde
Nitra
SKF Sered
vs
21. marts 17:00
24. runde
FK Pohronie
SKF Sered
vs
4. april 17:00
25. runde
SKF Sered
Zlate Moravce
vs
11. april 17:00
26. runde
SKF Sered
FK Senica
vs
19. april 17:00
27. runde
Trencin
SKF Sered
vs
25. april 17:00
28. runde
SKF Sered
FK Pohronie
vs
2. maj 17:00
29. runde
Zlate Moravce
SKF Sered
vs
9. maj 17:00
30. runde
FK Senica
SKF Sered
vs
16. maj 17:00
31. runde
SKF Sered
Nitra
vs
23. maj 16:00
32. runde