Luk
Logo for Dunajská Streda

Om Dunajská Streda

Land: Slovakiet
Stadion: MOL Arena
Placering: Dunajska Streda, Slovakiet
Kapacitet: 16.410 tilskuere
Træner: Antal Nemeth


Turneringer med deltagelse af Dunajská Streda

Turnering Placering Form
Super Liga #4
har vundet 2 kampe i træk
Europa Conference League Kvalifikation 2. Runde
har tabt samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Dunajská Streda fra nyhedsarkivet

Nyheder om Dunajská Streda

12/09 19:06
31/08 20:01
19/08 11:03
16/08 16:53
29/01 16:52
29/01 15:04
21/08 08:05
19/08 09:17
12/09 18:42


Spillertrup for Dunajská Streda

Nr. Navn Position
3. Danylo Beskorovainyi (22 år) Forsvar
5. Ahmet Muhamedbegovic (23 år) Forsvar
6. Andrija Balic (24 år) Midtbane
7. Zuberu Sharani (21 år) Angreb
8. Milan Dimun (25 år) Forsvar
10. Andrej Fabry (24 år) Midtbane
13. Zsolt Kalmár (26 år) Midtbane
14. Andrejs Ciganiks (24 år) Midtbane
16. Mateus Brunetti (22 år) Forsvar
17. Yhoan Andzouana (24 år) Midtbane
18. Akos Szendrei (18 år) Angreb
19. Sainey Njie (20 år) Midtbane
20. Dominik Veselovsky (19 år) Midtbane
23. Ladislav Nagy (20 år) Midtbane
24. Dominik Kruzliak (25 år) Forsvar
26. Andras Schafer (22 år) Midtbane
29. Marko Divkovic (22 år) Angreb
31. Eric Davis (30 år) Forsvar
33. Matus Maly (20 år) Forsvar
36. Martin Jedlicka (23 år) Målmand
72. Martin Vantruba (23 år) Målmand
77. Sebastian Nebyla (19 år) Midtbane
82. Cesar Blackman (23 år) Forsvar
98. Ion Nicolaescu (23 år) Angreb
Benjamin Szaraz (23 år) Målmand
Daniel Veszelinov (20 år) Målmand
Zsombor Ollari (18 år) Målmand
Attila Horvath (18 år) Målmand
Lucian Vera (19 år) Forsvar
Janos Hahn (26 år) Midtbane
Martin Rymarenko (22 år) Midtbane
Didier Lamkel Ze (25 år) Angreb
Nikola Krstovic (21 år) Angreb
Stanislav Bilenkyi (23 år) Angreb
Jakub Svec (21 år) Angreb
Ernest Boateng (20 år) Angreb
Ricardo Phillips (20 år) Angreb
Brahim Moumou (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Salzburg
Dunajská Streda
3 – 1
25. juni 18:00
Færdig
Partizan Beograd
Dunajská Streda
1 – 0
22. juli 21:00
2. runde
Zemplin Michalovce
Dunajská Streda
4 – 1
25. juli 17:00
1. runde
Dunajská Streda
Partizan Beograd
0 – 2
29. juli 20:45
2. runde
Dunajská Streda
Liptovsky Mikulas
3 – 1
1. august 18:00
2. runde
SKF Sered
Dunajská Streda
1 – 0
8. august 20:00
3. runde
FK Senica
Dunajská Streda
1 – 1
14. august 18:00
4. runde
Dunajská Streda
Trencin
1 – 1
22. august 20:00
5. runde
FK Pohronie
Dunajská Streda
0 – 3
27. august 20:00
6. runde
Dunajská Streda
Slovan Bratislava
1 – 1
12. september 17:00
7. runde
Ruzomberok
Dunajská Streda
1 – 2
18. september 18:00
8. runde
Dunajská Streda
Spartak Trnava
0 – 3
26. september 17:00
9. runde
Dunajská Streda
Zlate Moravce
4 – 2
1. oktober 17:00
10. runde
Zilina
Dunajská Streda
0 – 2
16. oktober 16:00
11. runde
Dunajská Streda
Zemplin Michalovce
1 – 0
24. oktober 17:00
12. runde
Liptovsky Mikulas
Dunajská Streda
1 – 0
30. oktober 18:00
13. runde
Dunajská Streda
SKF Sered
1 – 3
6. november 15:00
14. runde
Dunajská Streda
FK Senica
1 – 0
20. november 15:00
15. runde
Trencin
Dunajská Streda
0 – 1
27. november 15:00
16. runde
Dunajská Streda
FK Pohronie
vs
4. december 15:00
17. runde
Slovan Bratislava
Dunajská Streda
vs
12. december 17:00
18. runde
Dunajská Streda
Ruzomberok
vs
17. december 17:00
19. runde
Spartak Trnava
Dunajská Streda
vs
12. februar 15:00
20. runde
Zlate Moravce
Dunajská Streda
vs
19. februar 15:00
21. runde
Dunajská Streda
Zilina
vs
26. februar 15:00
22. runde