Luk
Logo for Liptovsky Mikulas

Om Liptovsky Mikulas

Land: Slovakiet
Stadion: NTC Poprad
Placering: Poprad, Slovakiet
Kapacitet: 5.700 tilskuere
Træner: Marek Petrus


Turneringer med deltagelse af Liptovsky Mikulas

Turnering Placering Form
Super Liga #11
har ikke vundet i samtlige udekampe


Se flere relaterede nyheder om Liptovsky Mikulas fra nyhedsarkivet

Nyheder om Liptovsky Mikulas

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Liptovsky Mikulas

Nr. Navn Position
1. Matus Mikusiak (22 år) Målmand
5. Michal Janec (29 år) Forsvar
6. Adam Krcik (25 år) Midtbane
7. Adrian Kacerik (24 år) Midtbane
8. Tomas Gerat (28 år) Midtbane
9. Rastislav Vaclavik (24 år) Midtbane
13. Jakub Svec (21 år) Angreb
15. Tobias Divis (18 år) Angreb
17. Peter Vosko (21 år) Angreb
18. Denis Cery (27 år) Midtbane
19. Luboslav Laura (27 år) Angreb
20. Patrik Pinte (24 år) Forsvar
21. Chan-Soo Kim (20 år) Midtbane
28. David Filinsky (22 år) Forsvar
29. Dominik Svacek (24 år) Målmand
37. David Krcik (22 år) Forsvar
Matej Luksch (23 år) Målmand
Robin Hranac (21 år) Forsvar
Michal Pinter (27 år) Forsvar
Kristian Flak (22 år) Forsvar
Adrian Bartos (23 år) Forsvar
Richard Bartos (29 år) Midtbane
Tomas Stas (25 år) Midtbane
Ivan Kotora (30 år) Midtbane
Peter Jasenovsky (29 år) Angreb
Michal Mozer (27 år) Angreb
Dragan Andric (32 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Liptovsky Mikulas
Slovan Bratislava
1 – 4
24. juli 18:00
1. runde
Dunajská Streda
Liptovsky Mikulas
3 – 1
1. august 18:00
2. runde
Spartak Trnava
Liptovsky Mikulas
4 – 0
9. august 18:00
3. runde
Liptovsky Mikulas
Zilina
2 – 1
15. august 20:00
4. runde
Zemplin Michalovce
Liptovsky Mikulas
2 – 1
21. august 18:00
5. runde
Liptovsky Mikulas
FK Senica
1 – 2
28. august 18:00
6. runde
SKF Sered
Liptovsky Mikulas
2 – 0
11. september 18:00
7. runde
Liptovsky Mikulas
FK Pohronie
5 – 1
18. september 18:00
8. runde
Zlate Moravce
Liptovsky Mikulas
2 – 2
25. september 18:00
9. runde
Ruzomberok
Liptovsky Mikulas
4 – 1
2. oktober 18:00
10. runde
Liptovsky Mikulas
Trencin
2 – 1
15. oktober 17:00
11. runde
Slovan Bratislava
Liptovsky Mikulas
4 – 0
24. oktober 15:00
12. runde
Liptovsky Mikulas
Dunajská Streda
1 – 0
30. oktober 18:00
13. runde
Liptovsky Mikulas
Spartak Trnava
0 – 2
7. november 17:00
14. runde
Zilina
Liptovsky Mikulas
2 – 2
20. november 15:00
15. runde
Liptovsky Mikulas
Zemplin Michalovce
0 – 1
27. november 15:00
16. runde
FK Senica
Liptovsky Mikulas
1 – 0
4. december 15:00
17. runde
Liptovsky Mikulas
SKF Sered
vs
11. december 15:00
18. runde
FK Pohronie
Liptovsky Mikulas
vs
18. december 15:00
19. runde
Liptovsky Mikulas
Zlate Moravce
vs
12. februar 15:00
20. runde
Liptovsky Mikulas
Ruzomberok
vs
19. februar 15:00
21. runde
Trencin
Liptovsky Mikulas
vs
26. februar 15:00
22. runde