Luk
Logo for Ruzomberok

Om Ruzomberok

Land: Slovakiet
Stadion: Stadium MFK Ruzomberok
Placering: Ruzomberok, Slovakiet
Kapacitet: 4.817 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Peter Struhar


Turneringer med deltagelse af Ruzomberok

Turnering Placering Form
Super Liga #3
er ubesejret 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Ruzomberok fra nyhedsarkivet

Nyheder om Ruzomberok

08/07 20:04
03/08 22:42
12/02 19:57
25/08 09:35
27/06 10:11
14/06 09:30
28/09 22:31
23/08 22:57
09/08 19:55
03/08 10:30


Spillertrup for Ruzomberok

Nr. Navn Position
1. Jakub Cerven (20 år) Målmand
2. Alexander Mojzis (23 år) Forsvar
3. Jan Maslo (36 år) Forsvar
5. Mario Mrva (22 år) Forsvar
8. Dalibor Takac (24 år) Midtbane
9. Martin Regali (28 år) Angreb
11. Matej Kochan (29 år) Midtbane
13. Matej Madlenak (22 år) Angreb
14. Tomas Bobcek (20 år) Angreb
15. Stefan Gerec (29 år) Angreb
17. Rastislav Kruzliak (22 år) Angreb
18. Martin Boda (25 år) Angreb
19. Lukas Fabis (23 år) Forsvar
20. Tihomir Kostadinov (25 år) Midtbane
23. Michal Dopater (20 år) Midtbane
24. Marek Zsigmund (24 år) Midtbane
26. Timotej Mudry (21 år) Midtbane
30. Lukas Kojnok (24 år) Midtbane
31. Alex Holub (21 år) Forsvar
32. Peter Dungel (28 år) Midtbane
34. Tomas Fruhwald (19 år) Målmand
35. Ivan Krajcirik (21 år) Målmand
39. Tomas Kubik (20 år) Midtbane
Viktor Jedinak (23 år) Forsvar
Filip Lichy (21 år) Forsvar
Jakub Luka (18 år) Forsvar
Tomas Filipiak (21 år) Forsvar
Alexander Selecky (19 år) Forsvar
Samuel Sefcik (25 år) Midtbane
Jakub Kudlicka (23 år) Midtbane
Adam Brenkus (23 år) Midtbane
Martin Rymarenko (22 år) Midtbane
Oliver Luteran (20 år) Midtbane
Jakub Rakyta (18 år) Midtbane
Adrian Macejko (18 år) Midtbane
Jakub Tancik (22 år) Angreb
Matus Matej (18 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Ruzomberok
FK Senica
0 – 0
24. juli 18:00
1. runde
SKF Sered
Ruzomberok
2 – 3
30. juli 20:00
2. runde
Trencin
Ruzomberok
1 – 1
13. august 20:00
4. runde
Ruzomberok
Spartak Trnava
0 – 0
21. august 18:00
5. runde
Ruzomberok
Zemplin Michalovce
0 – 0
28. august 18:00
6. runde
Zlate Moravce
Ruzomberok
2 – 2
10. september 17:00
7. runde
Ruzomberok
Dunajská Streda
1 – 2
18. september 18:00
8. runde
Ruzomberok
Slovan Bratislava
1 – 0
22. september 18:00
3. runde
Zilina
Ruzomberok
0 – 2
25. september 18:00
9. runde
Ruzomberok
Liptovsky Mikulas
4 – 1
2. oktober 18:00
10. runde
FK Pohronie
Ruzomberok
2 – 2
16. oktober 18:00
11. runde
FK Senica
Ruzomberok
0 – 2
23. oktober 18:00
12. runde
Ruzomberok
SKF Sered
3 – 1
30. oktober 18:00
13. runde
Slovan Bratislava
Ruzomberok
1 – 0
7. november 15:00
14. runde
Ruzomberok
Trencin
3 – 0
19. november 17:00
15. runde
Spartak Trnava
Ruzomberok
0 – 3
28. november 17:00
16. runde
Zemplin Michalovce
Ruzomberok
0 – 3
4. december 15:00
17. runde
Ruzomberok
Zlate Moravce
1 – 1
11. december 15:00
18. runde
Dunajská Streda
Ruzomberok
0 – 0
17. december 17:00
19. runde
Dynamo Moskva
Ruzomberok
vs
1. februar 15:00
Ikke startet
Ruzomberok
Zilina
vs
12. februar 15:00
20. runde
Liptovsky Mikulas
Ruzomberok
vs
19. februar 15:00
21. runde
Ruzomberok
FK Pohronie
vs
26. februar 17:00
22. runde
Ruzomberok
Slovan Bratislava
vs
2. marts 14:00
1/8-finaler