Luk
Logo for Zilina

Om Zilina

Land: Slovakiet
Stadion: Pod Dubnom
Placering: Zilina, Slovakiet
Kapacitet: 11.181 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Pavol Stano


Turneringer med deltagelse af Zilina

Turnering Placering Form
Super Liga #5
er ubesejret 4 kampe i træk
Europa Conference League Kvalifikation Finale
har tabt 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Zilina fra nyhedsarkivet

Nyheder om Zilina

22/07 21:09
12/07 10:22
12/07 08:56
31/03 11:17
27/01 13:38
03/07 16:08
14/06 11:20
05/01 17:42
26/08 16:05
19/07 21:20


Spillertrup for Zilina

Nr. Navn Position
1. Marek Teplan (19 år) Målmand
2. Dominik Javorcek (19 år) Forsvar
3. Patrik Leitner (19 år) Forsvar
5. Abasa Aremeyaw (18 år) Forsvar
7. Patrik Myslovic (20 år) Midtbane
8. Mario Sauer (17 år) Midtbane
9. Miroslav Gono (21 år) Midtbane
10. Adrian Kapralik (19 år) Midtbane
11. Vahan Bichakhchyan (22 år) Angreb
13. Richmond Owusu (18 år) Forsvar
16. Patrik Ilko (20 år) Angreb
17. Jakub Paur (29 år) Midtbane
18. Richard Nagy (21 år) Forsvar
19. Samuel Kopacek (18 år) Forsvar
20. Adam Goljan (17 år) Angreb
21. Jan Bernat (20 år) Midtbane
22. Samuel Petras (22 år) Målmand
23. Jan Minarik (24 år) Forsvar
24. Tibor Slebodnik (21 år) Angreb
25. Tomas Nemcik (20 år) Forsvar
27. Branislav Sluka (22 år) Forsvar
28. Benson Anang (21 år) Forsvar
30. Lubomir Belko (19 år) Målmand
32. Krisztian Bari (20 år) Angreb
33. Adam Kopas (22 år) Midtbane
39. Marian Tandara (19 år) Forsvar
40. Samuel Sula (21 år) Forsvar
42. Vladimir Trabalik (19 år) Midtbane
43. Filip Mraz (20 år) Midtbane
66. Matus Rusnak (22 år) Angreb
Milos Volesak (37 år) Målmand
Matej Mosko (22 år) Forsvar
Martin Gomola (19 år) Midtbane
Lukas Janosik (27 år) Angreb
Roland Gerebenits (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Lokomotiv Moskva
Zilina
3 – 2
23. juni 17:30
Færdig
Zilina
Dila Gori
5 – 1
8. juli 18:45
1. runde
Dila Gori
Zilina
2 – 1
15. juli 19:00
1. runde
Apollon Limassol
Zilina
1 – 3
22. juli 19:00
2. runde
Zilina
SKF Sered
3 – 0
25. juli 18:00
1. runde
Zilina
Apollon Limassol
2 – 2
29. juli 18:45
2. runde
Zlate Moravce
Zilina
0 – 1
1. august 18:00
2. runde
Tobol Kostanay
Zilina
0 – 1
5. august 18:00
3. runde
Zilina
FK Pohronie
3 – 1
8. august 18:00
3. runde
Zilina
Tobol Kostanay
5 – 0
12. august 18:45
3. runde
Liptovsky Mikulas
Zilina
2 – 1
15. august 20:00
4. runde
Jablonec
Zilina
5 – 1
19. august 20:00
Finale
Zilina
FK Senica
3 – 0
22. august 18:00
5. runde
Zilina
Jablonec
0 – 3
26. august 18:00
Finale
Spartak Trnava
Zilina
1 – 1
29. august 20:00
6. runde
Zilina
Trencin
1 – 3
11. september 18:00
7. runde
Slovan Bratislava
Zilina
2 – 2
19. september 17:00
8. runde
Zilina
Ruzomberok
0 – 2
25. september 18:00
9. runde
Zemplin Michalovce
Zilina
1 – 0
2. oktober 18:00
10. runde
Zilina
Dunajská Streda
0 – 2
16. oktober 16:00
11. runde
SKF Sered
Zilina
1 – 1
22. oktober 17:00
12. runde
Zilina
Zlate Moravce
4 – 1
30. oktober 18:00
13. runde
FK Pohronie
Zilina
1 – 2
6. november 15:00
14. runde
Zilina
Liptovsky Mikulas
2 – 2
20. november 15:00
15. runde
FK Senica
Zilina
1 – 1
30. november 15:00
16. runde
Zilina
Spartak Trnava
vs
5. december 17:00
17. runde
Trencin
Zilina
vs
11. december 15:00
18. runde
Zilina
Slovan Bratislava
vs
19. december 17:00
19. runde
Ruzomberok
Zilina
vs
12. februar 15:00
20. runde
Zilina
Zemplin Michalovce
vs
19. februar 15:00
21. runde
Dunajská Streda
Zilina
vs
26. februar 15:00
22. runde