Luk
Logo for Koper

Om Koper

Land: Slovenien
Stadion: SRC Bonifika Stadion
Placering: Koper, Slovenien
Kapacitet: 4.047 tilskuere
Træner: Igor Pamic


Turneringer med deltagelse af Koper

Turnering Placering Form
2. Division #2
er ubesejret i samtlige kampe
Pokal Kvartfinale
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om Koper fra nyhedsarkivet

Nyheder om Koper

28/01 17:00
28/01 14:49
18/07 13:47


Spillertrup for Koper

Navn Position
Vasja Simcic (36 år) Målmand
Nick Bicic (20 år) Målmand
Gasper Zelko Målmand
Igor Nenezic (35 år) Målmand
Zeljko Tomic (33 år) Forsvar
Stipe Vrdoljak (26 år) Forsvar
Domen Potocnik (22 år) Forsvar
Ivan Blatancic (21 år) Forsvar
Dare Vrsic (35 år) Midtbane
David Vidakovic (22 år) Midtbane
Rok Pozrl Midtbane
Ziga Opara Midtbane
Tilen Ketis Midtbane
Zan Besir (19 år) Midtbane
Patrik Posavac (24 år) Midtbane
Anel Topuzovic (22 år) Midtbane
Edi Basa (26 år) Angreb
Darko Lukanovic (35 år) Angreb
Ziga Kljun (22 år) Angreb
Marko Krivicic (23 år) Angreb
Jaka Stromajer (36 år) Angreb
Adnan Ahmetovic
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

NK Krka
Koper
2 – 2
27. juli 17:00
1. runde
Koper
Brda
1 – 1
3. august 20:00
2. runde
Gorica
Koper
1 – 2
10. august 16:30
3. runde
Koper
Nafta
2 – 1
18. august 19:00
4. runde
Brezice
Koper
0 – 1
24. august 17:00
5. runde
Koper
ND Beltinci
2 – 0
31. august 19:00
6. runde
Dravograd
Koper
0 – 2
7. september 16:30
7. runde
Radomlje
Koper
0 – 2
15. september 16:00
8. runde
Koper
Maribor
3 – 2
18. september 16:30
1/8-finaler
Koper
Drava Ptuj
1 – 1
22. september 19:00
9. runde
NK Dob
Koper
1 – 1
25. september 16:00
10. runde
Koper
ND Bilje
1 – 0
29. september 18:00
11. runde
NK Krsko
Koper
1 – 2
5. oktober 18:30
12. runde
Koper
Rogaska
3 – 0
12. oktober 15:30
13. runde
Aluminij
Koper
vs
16. oktober 17:00
Kvartfinaler
Fuzinar
Koper
vs
19. oktober 15:00
14. runde
Koper
Jadran
vs
26. oktober 14:00
15. runde
Koper
Aluminij
vs
29. oktober 16:30
Kvartfinaler
Koper
NK Krka
vs
3. november 14:00
16. runde
Brda
Koper
vs
10. november 14:00
17. runde
Koper
Gorica
vs
17. november 13:30
18. runde
Nafta
Koper
vs
24. november 13:30
19. runde
Koper
Brezice
vs
8. marts 15:00
20. runde
ND Beltinci
Koper
vs
15. marts 15:00
21. runde
Koper
Dravograd
vs
22. marts 15:00
22. runde
Koper
Radomlje
vs
29. marts 16:00
23. runde
Drava Ptuj
Koper
vs
5. april 16:30
24. runde
Koper
NK Dob
vs
11. april 16:30
25. runde
ND Bilje
Koper
vs
19. april 17:00
26. runde
Koper
NK Krsko
vs
26. april 17:00
27. runde
Rogaska
Koper
vs
2. maj 17:00
28. runde
Koper
Fuzinar
vs
9. maj 17:00
29. runde
Jadran
Koper
vs
16. maj 17:00
30. runde