Luk
Logo for Nafta

Om Nafta

Land: Slovenien
Træner: Stanko Preradovic


Turneringer med deltagelse af Nafta

Turnering Placering Form
2. Division #6
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Pokal Kvartfinale
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Nafta fra nyhedsarkivet

Nyheder om Nafta

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Nafta

Nr. Navn Position
1. Ales Ajlec (31 år) Målmand
3. Sandro Vinko (31 år) Forsvar
5. Aleksander Jerebic (36 år) Forsvar
7. Bostjan Zelko (35 år) Angreb
8. Dejan Sres (31 år) Midtbane
10. Joao Gabriel Da Silva (35 år) Midtbane
11. Naser Kajtazi (26 år)
12. Saso Balazic (26 år) Målmand
13. Tadej Lebar (27 år) Midtbane
16. Sasa Levacic (31 år) Forsvar
17. Gregor Bunderla (27 år) Angreb
18. Leutrim Osaj (27 år) Midtbane
19. Uros Stojko (30 år) Midtbane
20. Rok Vori (25 år) Midtbane
21. Nino Dirnbek (29 år) Forsvar
22. Erik Hozjan (24 år) Midtbane
24. Simon Pavel (27 år) Midtbane
26. Patrik Raduha (29 år) Midtbane
27. Patrik Voros (29 år) Forsvar
66. Darko Prsa (34 år) Målmand
Ziga Zivko (24 år) Forsvar
Mitja Novinic (28 år) Midtbane
Stjepan Ostrek (23 år) Midtbane
György Kamaras (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Nafta
Brezice
3 – 1
27. juli 17:30
1. runde
ND Beltinci
Nafta
1 – 0
4. august 17:30
2. runde
Nafta
Dravograd
4 – 1
10. august 16:30
3. runde
Koper
Nafta
2 – 1
18. august 19:00
4. runde
Nafta
Drava Ptuj
2 – 1
24. august 17:00
5. runde
NK Dob
Nafta
1 – 7
31. august 17:00
6. runde
Nafta
ND Bilje
1 – 0
7. september 16:30
7. runde
Nafta
NK Krsko
2 – 0
11. september 18:00
1/8-finaler
NK Krsko
Nafta
3 – 0
15. september 16:00
8. runde
Nafta
Rogaska
4 – 1
21. september 16:00
9. runde
Fuzinar
Nafta
1 – 1
25. september 16:00
10. runde
Nafta
Jadran
5 – 0
29. september 15:30
11. runde
NK Krka
Nafta
3 – 2
5. oktober 15:30
12. runde
Nafta
Brda
2 – 2
12. oktober 15:30
13. runde
Nafta
Rudar Velenje
vs
16. oktober 19:00
Kvartfinaler
Gorica
Nafta
vs
19. oktober 18:00
14. runde
Nafta
Radomlje
vs
26. oktober 18:00
15. runde
Rudar Velenje
Nafta
vs
30. oktober 16:30
Kvartfinaler
Brezice
Nafta
vs
3. november 14:00
16. runde
Nafta
ND Beltinci
vs
10. november 14:00
17. runde
Dravograd
Nafta
vs
17. november 13:30
18. runde
Nafta
Koper
vs
24. november 13:30
19. runde
Drava Ptuj
Nafta
vs
8. marts 15:00
20. runde
Nafta
NK Dob
vs
15. marts 15:00
21. runde
ND Bilje
Nafta
vs
22. marts 15:00
22. runde
Nafta
NK Krsko
vs
29. marts 16:00
23. runde
Rogaska
Nafta
vs
5. april 16:30
24. runde
Nafta
Fuzinar
vs
11. april 16:30
25. runde
Jadran
Nafta
vs
19. april 17:00
26. runde
Nafta
NK Krka
vs
26. april 17:00
27. runde
Brda
Nafta
vs
2. maj 17:00
28. runde
Nafta
Gorica
vs
9. maj 17:00
29. runde
Radomlje
Nafta
vs
16. maj 17:00
30. runde