Luk
Logo for Aluminij

Om Aluminij

Land: Slovenien
Stadion: Kidricevo Sports Park
Placering: Kidricevo, Slovenien


Turneringer med deltagelse af Aluminij

Turnering Placering Form
Prva Liga #10
har ikke vundet 5 kampe i træk
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Træningskamp 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Aluminij fra nyhedsarkivet

Nyheder om Aluminij

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Aluminij

Nr. Navn Position
5. Tilen Ahec (23 år) Forsvar
8. Nik Marinsek (21 år) Angreb
11. David Lukanc (27 år) Forsvar
15. Luka Cagalj (25 år) Forsvar
16. Nejc Brodnjak (23 år) Midtbane
17. Jus Stusej (20 år) Midtbane
18. Nejc Bracko Midtbane
19. Mateo Damis (28 år) Forsvar
22. Luka Janzekovic (23 år) Målmand
25. Matija Kovacic (26 år) Målmand
32. Alen Krajnc (25 år) Midtbane
50. Nemanja Jaksic (25 år) Forsvar
96. Anton Rogina (24 år) Forsvar
97. Mihael Klepac (23 år) Midtbane
98. Aljaz Ploj (22 år) Forsvar
Tibor Banic (20 år) Målmand
Stipe Vrdoljak (27 år) Forsvar
Zan Florjanc (23 år) Forsvar
Emir Azemovic (23 år) Forsvar
Lucas Mario Horvat (35 år) Midtbane
Jure Matjasic (28 år) Midtbane
Filip Kukulicic (24 år) Midtbane
Alen Ploj (24 år) Midtbane
Erik Zorec (23 år) Midtbane
Tilen Pecnik (22 år) Midtbane
Agonis Bajraktaraj (22 år) Midtbane
Marcel Cermak (22 år) Midtbane
Ivan Kontek (23 år) Midtbane
Nikola Leko (24 år) Midtbane
Ante Zivkovic (27 år) Angreb
Tadej Trdina (32 år) Angreb
Kruno Ivancic (26 år) Angreb
Roko Prsa (24 år) Angreb
Damir Grgic (28 år) Angreb
Marcel Kene (22 år) Angreb
David Bosilj (18 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Aluminij
Domzale
0 – 1
29. maj 17:05
Færdig
Maribor
Aluminij
3 – 0
23. august 18:00
1. runde
Aluminij
NK Celje
0 – 0
29. august 21:00
2. runde
Tabor
Aluminij
3 – 1
13. september 16:00
3. runde
Aluminij
Ol Ljubljana
1 – 0
20. september 18:00
4. runde
Gorica
Aluminij
2 – 0
26. september 17:30
5. runde
Aluminij
Koper
1 – 1
13. oktober 17:00
6. runde
Mura
Aluminij
1 – 2
18. oktober 19:00
7. runde
Koper
Aluminij
3 – 1
21. oktober 18:00
1/8-finaler
NK Bravo
Aluminij
1 – 1
25. oktober 12:00
8. runde
Aluminij
Maribor
1 – 3
2. november 20:15
10. runde
NK Celje
Aluminij
4 – 0
6. november 17:00
11. runde
Aluminij
Domzale
1 – 2
14. november 17:00
9. runde
Aluminij
Tabor
0 – 0
22. november 15:00
12. runde
Ol Ljubljana
Aluminij
vs
26. november 17:00
13. runde
Aluminij
Gorica
vs
29. november 15:15
14. runde
Koper
Aluminij
vs
2. december 18:00
15. runde
Aluminij
Mura
vs
5. december 18:00
16. runde
Aluminij
NK Bravo
vs
12. december 18:00
17. runde
Domzale
Aluminij
vs
15. december 18:00
18. runde
Maribor
Aluminij
vs
19. december 18:00
19. runde
Aluminij
NK Celje
vs
20. februar 18:00
20. runde
Tabor
Aluminij
vs
24. februar 18:00
21. runde
Aluminij
Ol Ljubljana
vs
27. februar 18:00
22. runde
Gorica
Aluminij
vs
3. marts 18:00
23. runde
Aluminij
Koper
vs
6. marts 18:00
24. runde
Mura
Aluminij
vs
13. marts 18:00
25. runde
NK Bravo
Aluminij
vs
17. marts 18:00
26. runde
Aluminij
Domzale
vs
3. april 18:00
27. runde
Aluminij
Maribor
vs
10. april 18:00
28. runde
NK Celje
Aluminij
vs
17. april 18:00
29. runde
Aluminij
Tabor
vs
21. april 18:00
30. runde
Ol Ljubljana
Aluminij
vs
24. april 18:00
31. runde
Aluminij
Gorica
vs
28. april 18:00
32. runde
Koper
Aluminij
vs
1. maj 18:00
33. runde
Aluminij
Mura
vs
8. maj 18:00
34. runde
Aluminij
NK Bravo
vs
15. maj 18:00
35. runde
Domzale
Aluminij
vs
19. maj 18:00
36. runde