Luk
Logo for Aluminij

Om Aluminij

Land: Slovenien
Stadion: Kidricevo Sports Park
Placering: Kidricevo, Slovenien


Turneringer med deltagelse af Aluminij

Turnering Placering Form
Prva Liga #8
er ubesejret 6 kampe i træk
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Aluminij fra nyhedsarkivet

Nyheder om Aluminij

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Aluminij

Nr. Navn Position
5. Tilen Ahec (24 år) Forsvar
8. Nik Marinsek (22 år) Angreb
11. David Lukanc (27 år) Forsvar
15. Luka Cagalj (26 år) Forsvar
16. Nejc Brodnjak (24 år) Midtbane
17. Jus Stusej (21 år) Midtbane
18. Nejc Bracko Midtbane
19. Mateo Damis (28 år) Forsvar
22. Luka Janzekovic (24 år) Målmand
25. Matija Kovacic (27 år) Målmand
32. Alen Krajnc (25 år) Midtbane
50. Nemanja Jaksic (25 år) Forsvar
96. Anton Rogina (25 år) Forsvar
98. Aljaz Ploj (22 år) Forsvar
Tibor Banic (21 år) Målmand
Stipe Vrdoljak (27 år) Forsvar
Zan Florjanc (23 år) Forsvar
Emir Azemovic (24 år) Forsvar
Luka Petek (23 år) Forsvar
Gasper Pecnik (18 år) Forsvar
Lucas Mario Horvat (35 år) Midtbane
Aljaz Krefl (27 år) Midtbane
Filip Kukulicic (25 år) Midtbane
Alen Ploj (25 år) Midtbane
Erik Zorec (24 år) Midtbane
Tilen Pecnik (23 år) Midtbane
Agonis Bajraktaraj (23 år) Midtbane
Marcel Cermak (22 år) Midtbane
Armin Djerlek (20 år) Midtbane
Nikola Leko (24 år) Midtbane
Ante Zivkovic (28 år) Angreb
Tadej Trdina (33 år) Angreb
Tonci Mujan (25 år) Angreb
Kruno Ivancic (27 år) Angreb
Roko Prsa (25 år) Angreb
Damir Grgic (29 år) Angreb
Marcel Kene (23 år) Angreb
Haris Kadric (21 år) Angreb
David Bosilj (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Maribor
Aluminij
3 – 0
23. august 18:00
1. runde
Aluminij
NK Celje
0 – 0
29. august 21:00
2. runde
Tabor
Aluminij
3 – 1
13. september 16:00
3. runde
Aluminij
Ol Ljubljana
1 – 0
20. september 18:00
4. runde
Gorica
Aluminij
2 – 0
26. september 17:30
5. runde
Aluminij
Koper
1 – 1
13. oktober 17:00
6. runde
Mura
Aluminij
1 – 2
18. oktober 19:00
7. runde
Koper
Aluminij
3 – 1
21. oktober 18:00
1/8-finaler
NK Bravo
Aluminij
1 – 1
25. oktober 12:00
8. runde
Aluminij
Maribor
1 – 3
2. november 20:15
10. runde
NK Celje
Aluminij
4 – 0
6. november 17:00
11. runde
Aluminij
Domzale
1 – 2
14. november 17:00
9. runde
Aluminij
Tabor
0 – 0
22. november 15:00
12. runde
Ol Ljubljana
Aluminij
3 – 0
26. november 17:00
13. runde
Aluminij
Gorica
2 – 1
29. november 15:15
14. runde
Koper
Aluminij
1 – 0
2. december 17:15
15. runde
Aluminij
Mura
1 – 2
5. december 17:00
16. runde
Aluminij
NK Bravo
1 – 1
12. december 15:00
17. runde
Domzale
Aluminij
2 – 1
16. december 17:00
18. runde
Maribor
Aluminij
2 – 2
20. december 17:15
19. runde
Tabor
Aluminij
1 – 1
14. februar 14:00
21. runde
Aluminij
NK Celje
1 – 0
17. februar 15:00
20. runde
Aluminij
Ol Ljubljana
0 – 0
21. februar 16:45
22. runde
Gorica
Aluminij
0 – 0
25. februar 15:00
23. runde
Aluminij
Koper
0 – 1
1. marts 16:00
24. runde
Mura
Aluminij
2 – 0
6. marts 15:00
25. runde
NK Bravo
Aluminij
0 – 1
10. marts 15:00
26. runde
Aluminij
Domzale
1 – 0
13. marts 15:00
27. runde
Aluminij
Maribor
0 – 0
16. april 16:45
28. runde
NK Celje
Aluminij
0 – 1
20. april 15:00
29. runde
Aluminij
Tabor
0 – 2
25. april 15:00
30. runde
Ol Ljubljana
Aluminij
2 – 2
2. maj 17:15
31. runde
Aluminij
Gorica
2 – 0
6. maj 17:00
32. runde
Koper
Aluminij
0 – 3
9. maj 20:00
33. runde
Aluminij
Mura
0 – 0
15. maj 20:00
34. runde
Aluminij
NK Bravo
3 – 0
18. maj 17:00
35. runde
Domzale
Aluminij
1 – 1
22. maj 16:00
36. runde