Luk
Logo for Koper

Om Koper

Land: Slovenien
Stadion: SRC Bonifika Stadion
Placering: Koper, Slovenien
Kapacitet: 4.047 tilskuere
Træner: Igor Pamic


Turneringer med deltagelse af Koper

Turnering Placering Form
Prva Liga #4
har vundet seneste kamp
Pokal 1/8-finale
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Koper fra nyhedsarkivet

Nyheder om Koper

28/01 17:00
28/01 14:49
18/07 13:47


Spillertrup for Koper

Navn Position
Vasja Simcic (37 år) Målmand
Ivan Vargic (33 år) Målmand
Nick Bicic (22 år) Målmand
Gasper Zelko Målmand
Igor Nenezic (36 år) Målmand
Aleksander Rajcevic (34 år) Forsvar
Mitja Viler (34 år) Forsvar
Zeljko Tomic (35 år) Forsvar
Darko Misic (29 år) Forsvar
Domen Potocnik (24 år) Forsvar
Ivan Jelic (28 år) Forsvar
Ivan Blatancic (23 år) Forsvar
Dare Vrsic (36 år) Midtbane
Stefan Stevanovic (21 år) Midtbane
David Vidakovic (24 år) Midtbane
Rok Pozrl Midtbane
Ziga Opara Midtbane
Tilen Ketis Midtbane
Zan Besir (20 år) Midtbane
Zan Zuzek (24 år) Midtbane
Patrik Posavac (25 år) Midtbane
Anel Topuzovic (24 år) Midtbane
Nikola Krajinovic (21 år) Midtbane
Maks Barisic (25 år) Angreb
Lovre Cirjak (29 år) Angreb
Edi Basa (27 år) Angreb
Claudio Spinelli (23 år) Angreb
Nardin Mulahusejnovic (22 år) Angreb
Darko Lukanovic (36 år) Angreb
Ziga Kljun (23 år) Angreb
Adnan Ahmetovic
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Tabor
Koper
1 – 0
22. august 17:00
1. runde
Koper
Ol Ljubljana
1 – 1
30. august 18:00
2. runde
Gorica
Koper
2 – 4
13. september 18:00
3. runde
NK Bravo
Koper
0 – 0
19. september 15:45
4. runde
Koper
Mura
1 – 3
27. september 18:00
5. runde
Aluminij
Koper
1 – 1
13. oktober 17:00
6. runde
Koper
Domzale
2 – 0
17. oktober 15:45
7. runde
Koper
Aluminij
3 – 1
21. oktober 18:00
1/8-finaler
Maribor
Koper
1 – 1
24. oktober 18:00
8. runde
Koper
NK Celje
3 – 0
28. oktober 18:00
9. runde
Koper
Tabor
2 – 1
3. november 16:00
10. runde
Ol Ljubljana
Koper
1 – 2
7. november 16:00
11. runde
Koper
Gorica
1 – 1
21. november 20:00
12. runde
Koper
NK Bravo
2 – 1
24. november 16:00
13. runde
Mura
Koper
2 – 1
28. november 14:15
14. runde
Koper
Aluminij
1 – 0
2. december 17:15
15. runde
Domzale
Koper
1 – 1
5. december 15:00
16. runde
Koper
Maribor
1 – 2
12. december 20:15
17. runde
NK Celje
Koper
2 – 0
16. december 15:00
18. runde
Tabor
Koper
3 – 4
19. december 13:00
19. runde
Koper
Ol Ljubljana
vs
10. februar 18:30
20. runde
Gorica
Koper
vs
13. februar 15:00
21. runde
NK Bravo
Koper
vs
20. februar 14:30
22. runde
Koper
Mura
vs
25. februar 17:15
23. runde
Aluminij
Koper
vs
1. marts 16:00
24. runde
Koper
Domzale
vs
6. marts 18:00
25. runde
Maribor
Koper
vs
13. marts 18:00
26. runde
Koper
NK Celje
vs
3. april 18:00
27. runde
Koper
Tabor
vs
10. april 18:00
28. runde
Ol Ljubljana
Koper
vs
17. april 18:00
29. runde
Koper
Gorica
vs
21. april 18:00
30. runde
Koper
NK Bravo
vs
24. april 18:00
31. runde
Mura
Koper
vs
28. april 18:00
32. runde
Koper
Aluminij
vs
1. maj 18:00
33. runde
Domzale
Koper
vs
8. maj 18:00
34. runde
Koper
Maribor
vs
15. maj 18:00
35. runde
NK Celje
Koper
vs
19. maj 18:00
36. runde