Luk
Logo for Maribor

Om Maribor

Land: Slovenien
Stadion: Ljudski vrt Stadion
Placering: Maribor, Slovenien
Kapacitet: 12.994 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Maribor

Turnering Placering Form
Europa League Kvalifikation 1. Runde
har tabt seneste kamp
Prva Liga #2
har tabt seneste kamp
Pokal Kvartfinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 2 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Maribor fra nyhedsarkivet

Nyheder om Maribor

28/01 17:52
29/08 22:30
23/08 16:56
22/08 21:26
13/08 20:51
07/08 22:09
31/07 21:36
24/07 22:10
17/07 22:34
15/05 22:12


Spillertrup for Maribor

Nr. Navn Position
1. Azbe Jug (29 år) Målmand
2. Denis Klinar (29 år) Midtbane
5. Blaz Vrhovec (29 år) Midtbane
6. Aleks Pihler (27 år) Midtbane
7. Rok Kronaveter (34 år) Midtbane
8. Alexandru Cretu (29 år) Forsvar
9. Marcos Tavares (37 år) Angreb
10. Rudi Pozeg Vancas (27 år) Midtbane
13. Kenan Piric (26 år) Målmand
17. Aljosa Matko (21 år) Angreb
20. Gregor Bajde (27 år) Midtbane
21. Amir Dervisevic (28 år) Midtbane
22. Martin Milec (29 år) Forsvar
29. Jan Mlakar (22 år) Angreb
32. Nemanja Mitrovic (28 år) Forsvar
33. Jasmin Handanovic (43 år) Målmand
37. Luka Koblar (21 år) Forsvar
44. Luka Uskokovic (25 år) Forsvar
47. Andrej Kotnik (25 år) Midtbane
55. Spiro Pericic (27 år) Forsvar
96. Felipe Santos (24 år) Angreb
Nino Irgolic (23 år) Målmand
Ilija Martinovic (27 år) Forsvar
Zan Kolmanic (21 år) Forsvar
Medin Bajrami (23 år) Forsvar
Jan Repas (24 år) Midtbane
Rok Maher (19 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Maribor
Aluminij
3 – 0
23. august 18:00
1. runde
Maribor
Coleraine
5 – 6
27. august 20:45
1. runde
Domzale
Maribor
1 – 1
30. august 20:15
2. runde
Maribor
NK Bravo
4 – 1
12. september 18:00
3. runde
Maribor
NK Celje
2 – 2
19. september 18:00
4. runde
Tabor
Maribor
3 – 1
26. september 15:30
5. runde
Maribor
Ol Ljubljana
1 – 1
4. oktober 20:15
6. runde
Gorica
Maribor
0 – 4
17. oktober 18:00
7. runde
Rudar Velenje
Maribor
0 – 3
20. oktober 18:00
1/8-finaler
Maribor
Koper
1 – 1
24. oktober 18:00
8. runde
Mura
Maribor
2 – 0
29. oktober 17:30
9. runde
Aluminij
Maribor
1 – 3
2. november 20:15
10. runde
Maribor
Domzale
4 – 3
7. november 18:00
11. runde
NK Bravo
Maribor
1 – 2
21. november 13:45
12. runde
NK Celje
Maribor
0 – 2
25. november 17:00
13. runde
Maribor
Tabor
1 – 0
28. november 17:15
14. runde
Ol Ljubljana
Maribor
2 – 0
3. december 16:45
15. runde
Maribor
Gorica
3 – 1
6. december 17:15
16. runde
Koper
Maribor
1 – 2
12. december 20:15
17. runde
Maribor
Mura
2 – 1
17. december 17:15
18. runde
Maribor
Aluminij
2 – 2
20. december 17:15
19. runde
Domzale
Maribor
3 – 3
10. februar 16:45
20. runde
Maribor
NK Bravo
1 – 1
13. februar 17:15
21. runde
Maribor
NK Celje
0 – 1
20. februar 17:15
22. runde
Tabor
Maribor
0 – 4
24. februar 13:30
23. runde
Maribor
Ol Ljubljana
1 – 1
27. februar 17:15
24. runde
Gorica
Maribor
1 – 1
6. marts 17:15
25. runde
Maribor
Koper
4 – 2
11. marts 17:15
26. runde
Mura
Maribor
0 – 0
14. marts 14:45
27. runde
Aluminij
Maribor
0 – 0
16. april 16:45
28. runde
Maribor
Domzale
1 – 3
20. april 17:15
29. runde
NK Bravo
Maribor
0 – 1
24. april 16:15
30. runde
Domzale
Maribor
2 – 1
27. april 17:30
Kvartfinaler
NK Celje
Maribor
2 – 1
1. maj 16:45
31. runde
Maribor
Tabor
2 – 1
4. maj 16:45
32. runde
Ol Ljubljana
Maribor
0 – 0
9. maj 16:45
33. runde
Maribor
Gorica
3 – 0
15. maj 16:45
34. runde
Koper
Maribor
0 – 3
19. maj 17:15
35. runde
Maribor
Mura
1 – 3
22. maj 20:00
36. runde