Luk
Logo for Mura

Om Mura

Land: Slovenien
Stadion: Fazanerija Stadion
Træner: Ante Simundza


Turneringer med deltagelse af Mura

Turnering Placering Form
Prva Liga #2
har ikke vundet 3 kampe i træk
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Europa League Kvalifikation 3. Runde
har tabt seneste kamp
Træningskamp 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Mura fra nyhedsarkivet

Nyheder om Mura

24/09 20:53
17/09 22:29
17/09 22:08
17/09 18:52
10/09 21:22
10/09 06:00
23/08 22:56


Spillertrup for Mura

Nr. Navn Position
1. Dean Safaric (27 år) Målmand
2. Kai Cipot (19 år) Angreb
3. Klemen Pucko (24 år) Forsvar
4. Aleksandar Boskovic (24 år) Forsvar
5. Jure Travner (35 år) Forsvar
7. Alen Kozar (25 år) Midtbane
8. Luka Bobicanec (27 år) Angreb
9. Matic Marusko (29 år) Forsvar
10. Nino Kouter (26 år) Midtbane
11. Ziga Kous (28 år) Forsvar
13. Marin Karamarko (22 år) Forsvar
14. Alan Kaucic (19 år) Forsvar
16. Aljaz Antolin (18 år) Midtbane
17. Amadej Marosa (26 år) Angreb
18. Marko Brkic (20 år) Midtbane
19. Luka Maric (19 år) Midtbane
20. Tomi Horvat (21 år) Midtbane
21. Zan Karnicnik (26 år) Forsvar
23. Klemen Sturm (26 år) Forsvar
24. Tio Cipot (17 år) Angreb
25. Dragan Lovric (24 år) Forsvar
26. Dusan Gyergyek (19 år) Målmand
27. Kevin Zizek (22 år) Angreb
28. Vito Strakl (18 år) Angreb
29. Filip Kosi Forsvar
30. Jan Gorenc (21 år) Midtbane
49. Renato Simic (19 år) Angreb
69. Matko Obradovic (29 år) Målmand
77. Stanisa Mandic (25 år) Angreb
90. Marko Zalokar (30 år) Målmand
97. Andrija Filipovic (23 år) Angreb
Lazar Mikovic (23 år) Målmand
Armin Cerimagic (26 år) Midtbane
Jovan Koprivica (23 år) Midtbane
Patrik Zeks (21 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Akhmat Grozny
Mura
2 – 1
2. februar 15:00
Færdig
NK Celje
Mura
0 – 2
22. august 20:45
1. runde
Mura
Tabor
3 – 0
30. august 16:00
2. runde
Nomme JK Kalju
Mura
0 – 4
10. september 19:30
1. runde
Ol Ljubljana
Mura
0 – 0
13. september 20:15
3. runde
Mura
AGF
3 – 0
17. september 20:15
2. runde
Mura
Gorica
1 – 0
20. september 20:30
4. runde
Mura
PSV Eindhoven
1 – 5
24. september 19:00
3. runde
Koper
Mura
1 – 3
27. september 18:00
5. runde
NK Bravo
Mura
2 – 1
4. oktober 15:15
6. runde
Mura
Aluminij
1 – 2
18. oktober 19:00
7. runde
Drava Ptuj
Mura
2 – 0
22. oktober 14:00
1/8-finaler
Domzale
Mura
1 – 1
25. oktober 17:30
8. runde
Mura
Maribor
vs
29. oktober 17:30
9. runde
Mura
NK Celje
vs
2. november 17:00
10. runde
Tabor
Mura
vs
7. november 14:00
11. runde
Mura
Ol Ljubljana
vs
21. november 18:00
12. runde
Gorica
Mura
vs
25. november 18:00
13. runde
Mura
Koper
vs
28. november 18:00
14. runde
Mura
NK Bravo
vs
2. december 18:00
15. runde
Aluminij
Mura
vs
5. december 18:00
16. runde
Mura
Domzale
vs
12. december 18:00
17. runde
Maribor
Mura
vs
15. december 18:00
18. runde
NK Celje
Mura
vs
19. december 18:00
19. runde
Mura
Tabor
vs
20. februar 18:00
20. runde
Ol Ljubljana
Mura
vs
24. februar 18:00
21. runde
Mura
Gorica
vs
27. februar 18:00
22. runde
Koper
Mura
vs
3. marts 18:00
23. runde
NK Bravo
Mura
vs
6. marts 18:00
24. runde
Mura
Aluminij
vs
13. marts 18:00
25. runde
Domzale
Mura
vs
17. marts 18:00
26. runde
Mura
Maribor
vs
3. april 18:00
27. runde
Mura
NK Celje
vs
10. april 18:00
28. runde
Tabor
Mura
vs
17. april 18:00
29. runde
Mura
Ol Ljubljana
vs
21. april 18:00
30. runde
Gorica
Mura
vs
24. april 18:00
31. runde
Mura
Koper
vs
28. april 18:00
32. runde
Mura
NK Bravo
vs
1. maj 18:00
33. runde
Aluminij
Mura
vs
8. maj 18:00
34. runde
Mura
Domzale
vs
15. maj 18:00
35. runde
Maribor
Mura
vs
19. maj 18:00
36. runde