Luk
Logo for Mura

Om Mura

Land: Slovenien
Stadion: Fazanerija Stadion


Turneringer med deltagelse af Mura

Turnering Placering Form
Europa League Kvalifikation 3. Runde
har tabt seneste kamp
Prva Liga #1
er ubesejret 7 kampe i træk
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 7 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Mura fra nyhedsarkivet

Nyheder om Mura

24/09 20:53
17/09 22:29
17/09 22:08
17/09 18:52
10/09 21:22
10/09 06:00
23/08 22:56


Spillertrup for Mura

Nr. Navn Position
1. Dean Safaric (28 år) Målmand
2. Kai Cipot (20 år) Angreb
3. Klemen Pucko (25 år) Forsvar
4. Aleksandar Boskovic (25 år) Forsvar
5. Jure Travner (35 år) Forsvar
7. Alen Kozar (26 år) Midtbane
8. Luka Bobicanec (28 år) Angreb
9. Matic Marusko (30 år) Forsvar
10. Nino Kouter (27 år) Midtbane
11. Ziga Kous (28 år) Forsvar
13. Marin Karamarko (23 år) Forsvar
14. Alan Kaucic (19 år) Forsvar
16. Aljaz Antolin (18 år) Midtbane
17. Amadej Marosa (27 år) Angreb
18. Marko Brkic (21 år) Midtbane
19. Luka Maric (20 år) Midtbane
20. Tomi Horvat (22 år) Midtbane
21. Zan Karnicnik (26 år) Forsvar
23. Klemen Sturm (27 år) Forsvar
24. Tio Cipot (18 år) Angreb
25. Dragan Lovric (25 år) Forsvar
26. Dusan Gyergyek (20 år) Målmand
27. Kevin Zizek (23 år) Angreb
28. Vito Strakl (19 år) Angreb
29. Filip Kosi Forsvar
30. Jan Gorenc (21 år) Midtbane
49. Renato Simic (20 år) Angreb
69. Matko Obradovic (30 år) Målmand
77. Stanisa Mandic (26 år) Angreb
90. Marko Zalokar (31 år) Målmand
97. Andrija Filipovic (24 år) Angreb
Lazar Mikovic (24 år) Målmand
Armin Cerimagic (27 år) Midtbane
Mihael Klepac (23 år) Midtbane
Jovan Koprivica (24 år) Midtbane
Patrik Zeks (22 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

NK Celje
Mura
0 – 2
22. august 20:45
1. runde
Mura
Tabor
3 – 0
30. august 16:00
2. runde
Nomme JK Kalju
Mura
0 – 4
10. september 19:30
1. runde
Ol Ljubljana
Mura
0 – 0
13. september 20:15
3. runde
Mura
AGF
3 – 0
17. september 20:15
2. runde
Mura
Gorica
1 – 0
20. september 20:30
4. runde
Mura
PSV Eindhoven
1 – 5
24. september 19:00
3. runde
Koper
Mura
1 – 3
27. september 18:00
5. runde
NK Bravo
Mura
2 – 1
4. oktober 15:15
6. runde
Mura
Aluminij
1 – 2
18. oktober 19:00
7. runde
Drava Ptuj
Mura
2 – 0
22. oktober 14:00
1/8-finaler
Domzale
Mura
1 – 1
25. oktober 17:30
8. runde
Mura
Maribor
2 – 0
29. oktober 17:30
9. runde
Mura
NK Celje
0 – 0
2. november 17:00
10. runde
Tabor
Mura
0 – 0
7. november 14:00
11. runde
Mura
Ol Ljubljana
0 – 1
21. november 17:15
12. runde
Gorica
Mura
0 – 1
24. november 18:00
13. runde
Mura
Koper
2 – 1
28. november 14:15
14. runde
Mura
NK Bravo
0 – 0
2. december 15:00
15. runde
Aluminij
Mura
1 – 2
5. december 17:00
16. runde
Mura
Domzale
1 – 1
13. december 16:00
17. runde
Maribor
Mura
2 – 1
17. december 17:15
18. runde
NK Celje
Mura
1 – 3
20. december 15:00
19. runde
FC Rotor Volgograd
Mura
2 – 1
26. januar 13:30
Færdig
Mura
Tabor
0 – 0
11. februar 17:00
20. runde
Ol Ljubljana
Mura
2 – 0
14. februar 18:30
21. runde
Mura
Gorica
3 – 1
20. februar 20:00
22. runde
Koper
Mura
1 – 0
25. februar 17:15
23. runde
NK Bravo
Mura
0 – 1
28. februar 14:30
24. runde
Mura
Aluminij
2 – 0
6. marts 15:00
25. runde
Domzale
Mura
1 – 1
10. marts 17:00
26. runde
Mura
Maribor
0 – 0
14. marts 14:45
27. runde
Mura
NK Celje
0 – 0
16. april 19:00
28. runde
Tabor
Mura
3 – 1
21. april 15:00
29. runde
Mura
Ol Ljubljana
3 – 0
25. april 17:15
30. runde
Gorica
Mura
1 – 5
30. april 17:00
31. runde
Mura
Koper
2 – 1
5. maj 15:00
32. runde
Mura
NK Bravo
2 – 2
8. maj 17:15
33. runde
Aluminij
Mura
0 – 0
15. maj 20:00
34. runde
Mura
Domzale
3 – 0
19. maj 15:00
35. runde
Maribor
Mura
1 – 3
22. maj 20:00
36. runde
FK Rostov
Mura
vs
1. juli 12:00
Ikke startet
KF Shkendija
Mura
vs
6. juli 18:00
1. runde
Mura
KF Shkendija
vs
13. juli 18:00
1. runde