LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
La Liga (2017/2018)
Alaves
Espanyol
Real Betis
Athletic Bilbao
Getafe
Real Madrid
Atletico Madrid
Girona
Real Sociedad
Barcelona
Las Palmas
Sevilla
Celta Vigo
Leganes
Valencia
Deportivo La Coruna
Levante
Villarreal
Eibar
Malaga
Segunda División (2017/2018)
Albacete
Huesca
Real Oviedo
Alcorcon
Leonesa
Reus
Almeria
Lorca FC
Sevilla Atletico
Barcelona B
Lugo
Sporting Gijon
Cadiz
Numancia
Tenerife
Cordoba
Osasuna
Valladolid
Gimnastic
Rayo Vallecano
Zaragoza
Granada
Segunda B Gruppe I (2017/2018)
AD Union Adarve
Fuenlabrada
Rapido de Bouzas
Atletico Madrid B
Gimnastica Segoviana
Rayo Majadahonda
CF Talavera de la Reina
Guijuelo
Real Madrid Castilla
Celta Vigo B
Navalcarnero
San Sebastian de los Reyes
Cerceda
Ponferradina
Toledo
Coruxo F.C.
Pontevedra
Valladolid B
Ferrol
RC Deportivo Fabril
Segunda B Gruppe II (2017/2018)
Arenas Getxo
Izarra
Real Union
Athletic Bilbao B
Logrones
SD Amorebieta
Barakaldo
Mirandes
SD Gernika
Burgos CF
Osasuna B
SD Leioa
CD Lealtad
Pena Sport
Sporting Gijon B
CD Vitoria
Racing Santander
Tudelano
Caudal Deportivo
Real Sociedad B
Segunda B Gruppe III (2017/2018)
Alcoyano
Elche
SD Formentera
Atletico Saguntino
Hercules
Sabadell
Atlético Baleares
Llagostera
UD Cornella
Badalona
Lleida Esportiu
UE Olot
CF Peralada
Mallorca
Valencia B
Deportivo Aragon
Ontinyent
Villarreal B
Ebro
Pena Dep. Santa Eulalia
Segunda B Gruppe IV (2017/2018)
Betis Deportivo Balompie
FC Jumilla
Merida
CD Badajoz
Granada B
Murcia
CD El Ejido 2012
Las Palmas B
Recreativo Huelva
Cartagena
Linense
San Fernando CD
Cordoba B
Lorca Deportiva
UCAM Murcia
Ecija
Marbella
Villanovense
Extremadura
Melilla
Alondras
Celtiga CF
RC Villalbes
Arosa SC
Cerceda
Rapido de Bouzas
Bergantinos CF
Compostela
Ribadumia CF
CD As Pontes
Dubra
Silva SD
CD Barco
Negreira
UD Barbadas
CD Castro
Ordenes
Villalonga CF
CD Choco
RC Deportivo Fabril
Atletico de Lugones
Club Siero
SD Lenense
CD Colunga
Condal CF
Sporting Gijon B
CD Covadonga
L'Entregu CF
UC Ceares
CD Mosconia
Llanes
UD Llanera
CD Praviano
Marino Luanco
UP Langreo
CD Tineo
Real Aviles CF
Urraca CF
CD Tuilla
Real Oviedo B
At. Albericia
Castro CF
Selaya FC
Barreda Balompie
Club Deportivo Colindres
Siete Villas
CD Bezana
EMF Meruelo
Textil Escudo
CD Cayon
RS Gimnastica
UM Escobedo
CD Guarnizo
Racing Santander B
Velarde Camargo
CD Laredo
Rayo Cantabria
Vimenor CF
CD Tropezon
SD Revilla
Alaves B
CD Vitoria
SD Deusto
Amurrio
Club Bermeo FT
Santurtzi CD
Balmaseda FC
Cultural De Durango
Santutxu FC
Beasain
Lagun Onak
Sodupe UC
CD Aurrera de Ondarroa
Pasaia KE
Tolosa CF
CD Basconia
Portugalete
Zalla
CD Getxo
Real Sociedad C
Asco CF
FC Vilafranca
Sabadell B
CE Europa
Figueres
Sant Andreu
CE Jupiter
Granollers
Santfeliuenc FC
CF Montanesa
La Jonquera
Terrassa
CF Peralada
Manlleu
UE Olot
Castelldefels
Palamos
UE Vilassar de Mar
Cerdanyola del Valles FC
Pobla Mafumet
Almazora
Castellon
Ontinyent
Almoradi C.F.
Crevillente
Orihuela
Alzira
Elche Ilicitano
Paterna CF
Bunol
FC Torrevieja
Rayo Ibense
CD Segorbe
Muro CF
Recambios
CF Borriol
Novelda
Silla CF
CF Torre Levante
Olimpic Xativa
Villarreal C
AD Union Adarve
CD Mostoles
Parla
Alcala
CD San Fernando
Pozuelo Alarcon
Alcobendas CF
FC Villanueva del Pardillo
Rayo Vallecano B
Alcorcon B
Getafe B
SR Villaverde
Aravaca CF
Inter de Madrid
Santa Ana
Atletico Madrid B
Leganes B
Trival Valderas
Atletico Pinto
Atletico Astorga
CD San Jose Soria
Numancia B
Atletico Tordesillas
CD Villamuriel
Real Avila
Bembibre
CD Villaralbo
SD Almazan
Burgos Promesas
CF Cristo Atletico
Sporting Uxama
CD Beroil Bupolsa
Gimnastica Segoviana
Unionistas de Salamanca
CD Cebrerena
La Baneza FC
Zamora
CD Mirandes B
La Virgen del Camino
Alhaurin de la Torre
CD Martos
Huetor Vega
Almeria B
CD Rincon
Motril
Antequera
Ciudad Torredonjimeno
River Melilla
Atarfe Industrial CF
Dos Hermanas San Andres
UD Maracena
Atletico Malagueno
EL Palo
UD San Pedro
CD Alhaurino
Guadix
Velez CF
CD Loja
Huetor Tajar
AD Ceuta FC
CD Cabecense
Ecija
Algeciras
CD Gerena
Los Barrios
Arcos CF
CD Guadalcacin
Recreativo Huelva B
Atletico Espeleno
CD San Roque de Cadiz
Sevilla C
Betis Deportivo Balompie
CD San Roque de Lepe
UB Lebrijana
CA Antoniano
Castilleja
Utrera
CD Alcala
Coria CF
Alcudia
Club Santa Catalina Atletico
Pena Dep. Santa Eulalia
Binissalem
Collerense
Penya Ciutadella Esportiva
CD Son Cladera
Constancia
Poblense
CE Esporles
Felanitx
SD Formentera
CF Platges de Calvia
Ferriolense
San Rafael
Campos
Llosetense
UD Rotlet Molinar
Ciudad de Ibiza
Mercadal
Arucas CF
CD Vera Puerto de la Cruz
Tenerife B
CD Buzanada
Estrella
Tenisca
CD El Cotillo
Lanzarote
UD Ibarra
CD La Cuadra-Union Puerto
Las Palmas B
UD San Fernando
CD Marino
Las Zocas
UD Telde
CD Santa Ursula
Panaderia Pulido
Union Viera CF
CD Union Sur Yaiza
Santa Brigida
CA Pulpileno
EG El Palmar CF
Murcia B
CAP Ciudad de Murcia
Huercal Overa CF
NV Estudiantes de Murcia CF
CD Algar
La Union CF
Olimpico de Totana
CDA Aguilas FC
Lorca Deportiva
Pinatar
Cieza
Lorca FC B
UCAM Murcia B
Deportiva Minera
Mar Menor
Yeclano
EDMF Churra
Muleno CF
Amanecer
Cacereno
Olivenza
Arroyo
Calamonte
Santa Amalia
CA Pueblonuevo
Diter Zafra
UC La Estrella
CD Azuaga
Don Benito
UD Fuente de Cantos
CD Badajoz
Extremadura B
UD Montijo
CD Coria
Jerez
UP Plasencia
CP Valdivia
Moralo
CA Cirbonero
CD Subiza
Pena Sport
CA Valtierrano
Cortes
River Ega
CD Ardoi
Huarte
San Juan
CD Cantolagua
Iruna
UCD Burlades
CD Corellano
Lourdes
UDC Txantrea
CD Erriberri
Oberena
Valle de Egues
CD Idoya
Pamplona
Agoncillo
CD Tedeon
Naxara
Anguiano
CD Varea
Oyonesa
Arnedo
CDFC La Calzada
SD Logrones
CA River Ebro
CF Rapid de Murillo
San Marcial
CA Vianes
Calasancio
UD Logrones B
CD Alfaro
Casalarreina CF
Villegas
CD Calahorra
Club Haro Deportivo
AD Almudevar
CD Robres
Ejea
Andorra CF
CD Tamarite
SD Borja
Atletico Escalerillas
CD Teruel
SD Tarazona
Belchite 97
CF Epila
Sabinanigo
CD Binéfar
CF Illueca
Sarinena
CD Brea
Carinena Monte Ducay
Utebo
CD Cuarte
Deportivo Aragon
Albacete B
CD Yuncos
Quintanar Rey
Almagro CF
CF Talavera de la Reina
Toledo B
Almansa
Conquense
Tomelloso
Azuqueca
Guadalajara
UD Carrion
CD Ciudad Real
Illescas
Villarrobledo
CD Madridejos
Marchamalo
Villarrubia CF
CD Pedroneras
Mora
AD Union Adarve
CD Tuilla
Naxara
Alaves B
CD Vitoria
Oberena
Alcobendas CF
CDA Aguilas FC
Olimpic Xativa
Alcudia
CF Cristo Atletico
Ontinyent
Algeciras
CF Peralada
Pena Dep. Santa Eulalia
Almeria B
CF Talavera de la Reina
Pena Sport
Alzira
Cacereno
Poblense
Anguiano
Castellon
RC Deportivo Fabril
Antequera
Cerceda
RS Gimnastica
Arcos CF
Conquense
Rapido de Bouzas
Atletico Astorga
Cortes
Real Aviles CF
Atletico Madrid B
Cultural De Durango
SD Formentera
Atletico Malagueno
Deportivo Aragon
SD Logrones
Beasain
Ecija
SD Tarazona
Bergantinos CF
Ejea
Santa Brigida
Betis Deportivo Balompie
FC Vilafranca
Sporting Gijon B
CA Cirbonero
Gimnastica Segoviana
Terrassa
CD Azuaga
Guadalajara
UD Ibarra
CD Badajoz
Huetor Tajar
UD San Fernando
CD Calahorra
Jerez
UE Olot
CD Cayon
Las Palmas B
UP Langreo
CD Laredo
Lorca Deportiva
Unionistas de Salamanca
CD Mostoles
Lorca FC B
Utebo
CD Tropezon
Mar Menor
Villarrobledo

Turneringer i andre lande

Albanien
Holland
Palæstina
Algeriet
Honduras
Paraguay
Andorra
Hongkong
Peru
Angola
Hviderusland
Polen
Antigua og Barbuda
Indien
Portugal
Argentina
Indonesien
Puerto Rico
Armenien
Irak
Qatar
Aserbajdsjan
Iran
Rumænien
Australien
Irland
Rusland
Bahrain
Island
Rwanda
Belgien
Israel
Saudi-Arabien
Benin
Italien
Schweiz
Bolivia
Jamaica
Senegal
Bosnien
Japan
Serbien
Botswana
Jordan
Skotland
Brasilien
Kap Verde
Slovakiet
Bulgarien
Kasakhstan
Slovenien
Burkina Faso
Kenya
Spanien
Cameroun
Kina
Sudan
Canada
Kroatien
Sverige
Chile
Lesotho
Sydafrika
Colombia
Letland
Sydkorea
Congo
Liberia
Syrien
Costa Rica
Litauen
Tahiti
Cypern
Luxembourg
Tanzania
Danmark
Madagaskar
Thailand
DR Congo
Makedonien
Tjekkiet
Ecuador
Malawi
Trinidad og Tobago
Egypten
Malaysia
Tunesien
Elfenbenskysten
Mali
Tyrkiet
England
Malta
Tyskland
Estland
Marokko
Uganda
Filippinerne
Martinique
Ukraine
Finland
Mexico
Ungarn
Forenede Arabiske Emirater
Moldova
Uruguay
Frankrig
Montenegro
USA
Færøerne
Mozambique
Usbekistan
Gabon
Namibia
Venezuela
Georgien
New Zealand
Vietnam
Ghana
Nigeria
Wales
Grækenland
Nordirland
Yemen
Guadeloupe
Norge
Zambia
Guatemala
Oman
Zimbabwe
Guinea
Pakistan
Østrig
Haiti
Advertisement

Nyheder fra Spanien

Målscorer Suarez var ikke nervøs
Søndag 19. november kl 09:48
Zidane forventer Barca-kiks
Søndag 19. november kl 00:23
Madrid-derby endte i nulløsning
Lørdag 18. november kl 22:37
Sisto assisterede i Celta Vigo-nederlag
Lørdag 18. november kl 20:23
Suarez på pletten i Barcelona-sejr
Lørdag 18. november kl 18:05
Getafe sejrede sikkert hjemme mod Alaves
Lørdag 18. november kl 14:56
Girona og Real Sociedad delte i porten
Fredag 17. november kl 22:51
Simeone: Real Madrid er verdens bedste
Fredag 17. november kl 19:45
Suso øjner VM-udtagelse
Fredag 17. november kl 20:11
Wass nyder sin rolle under Unzue
Lørdag 18. november kl 14:06