Luk

Luk
Logo for Tenerife

Om Tenerife

Land: Spanien
Stadion: Heliodoro Rodriguez Lopez
Placering: Santa Cruz de Tenerife, Spanien (Se på Google Maps)
Kapacitet: 24.000 tilskuere
Træner: Luis Ramis


Turneringer med deltagelse af Tenerife

Turnering Placering Form
Segunda División #5
har tabt 3 kampe i træk
Segunda División Slutspil Finale
har ikke vundet 2 kampe i træk
Copa Del Rey 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Tenerife fra nyhedsarkivet

Nyheder om Tenerife

19/06 23:02
11/06 22:59
04/06 23:40
29/05 23:05
21/07 19:55
17/01 20:13
28/01 23:48
22/01 22:59
23/08 18:27
26/02 08:52


Spillertrup for Tenerife

Nr. Navn Position
1. Juan Soriano (24 år) Målmand
2. Pablo Larrea (28 år) Midtbane
3. Alex Munoz (27 år) Forsvar
5. Alberto Jimenez (29 år) Forsvar
9. Eladio Zorrilla (31 år) Midtbane
10. Samuel Shashoua (23 år) Midtbane
11. Alex Bermejo (23 år) Angreb
13. Dani Hernandez (36 år) Målmand
14. Carlos Ruiz (38 år) Midtbane
15. Carlos Pomares (29 år) Forsvar
16. Aitor Sanz (37 år) Midtbane
17. Matias Nahuel Leiva (25 år) Angreb
19. Jamelli (28 år) Angreb
21. Shaq Moore (25 år) Forsvar
22. Jeremy Mellot (28 år) Angreb
23. Nikola Sipcic (27 år) Forsvar
26. Javier Alonso (23 år) Midtbane
28. Victor Mollejo (21 år) Angreb
29. Jorge Padilla (21 år) Angreb
34. Teto (20 år) Angreb
José Leon (27 år) Forsvar
Sergio Gonzalez (25 år) Forsvar
Michel Herrero (33 år) Midtbane
Andres Martin (22 år) Midtbane
Joselu (31 år) Angreb
Enric Gallego (35 år) Angreb
Mario Gonzalez (26 år) Angreb
Emmanuel Apeh (25 år) Angreb
Alex Corredera (26 år) Angreb
Elliot Gomez (23 år) Angreb
Thierno Barry (22 år) Angreb
Ethyan Gonzalez (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Fuenlabrada
Tenerife
1 – 2
15. august 22:00
1. runde
Tenerife
Sporting Gijon
0 – 0
21. august 19:30
2. runde
Real Oviedo
Tenerife
0 – 0
28. august 19:30
3. runde
Tenerife
Ponferradina
2 – 0
4. september 18:15
4. runde
Valladolid
Tenerife
0 – 2
12. september 16:00
5. runde
Tenerife
Mirandes
1 – 2
19. september 18:15
6. runde
Almeria
Tenerife
3 – 1
24. september 21:00
7. runde
SD Huesca
Tenerife
1 – 2
2. oktober 16:00
8. runde
Tenerife
SD Amorebieta
2 – 1
10. oktober 18:15
9. runde
Las Palmas
Tenerife
2 – 1
16. oktober 18:15
10. runde
Tenerife
Eibar
0 – 1
19. oktober 21:00
11. runde
Leganes
Tenerife
1 – 2
23. oktober 21:00
12. runde
Tenerife
Burgos CF
4 – 0
1. november 18:15
13. runde
UD Ibiza
Tenerife
0 – 0
4. november 21:15
14. runde
Tenerife
Girona
2 – 1
8. november 21:00
15. runde
Malaga
Tenerife
1 – 0
15. november 21:00
16. runde
Tenerife
Alcorcon
1 – 0
21. november 18:15
17. runde
Tenerife
Real Sociedad B
2 – 0
28. november 18:15
18. runde
Ibiza Islas Pitiusas
Tenerife
1 – 2
2. december 21:00
1. runde
Cartagena
Tenerife
1 – 1
6. december 18:15
19. runde
Tenerife
Lugo
1 – 1
11. december 21:00
20. runde
Tenerife
Eibar
1 – 2
15. december 21:00
2. runde
Zaragoza
Tenerife
0 – 2
19. december 16:00
21. runde
Tenerife
Las Palmas
0 – 1
2. januar 21:30
22. runde
SD Amorebieta
Tenerife
1 – 1
7. januar 21:00
23. runde
Tenerife
Real Oviedo
4 – 0
21. januar 21:00
24. runde
Ponferradina
Tenerife
1 – 2
30. januar 21:00
25. runde
Tenerife
Leganes
0 – 0
6. februar 21:00
26. runde
Alcorcon
Tenerife
0 – 2
13. februar 18:15
27. runde
Tenerife
UD Ibiza
2 – 0
19. februar 18:15
28. runde
Mirandes
Tenerife
2 – 1
26. februar 16:00
29. runde
Tenerife
Valladolid
1 – 4
5. marts 18:15
30. runde
Sporting Gijon
Tenerife
1 – 2
13. marts 16:00
31. runde
Tenerife
Almeria
0 – 1
21. marts 21:00
32. runde
Burgos CF
Tenerife
1 – 0
27. marts 16:00
33. runde
Tenerife
Zaragoza
1 – 1
2. april 20:30
34. runde
Real Sociedad B
Tenerife
1 – 2
9. april 16:00
35. runde
Tenerife
Fuenlabrada
3 – 1
17. april 18:15
36. runde
Tenerife
SD Huesca
0 – 0
22. april 21:00
37. runde
Lugo
Tenerife
0 – 2
1. maj 18:15
38. runde
Girona
Tenerife
0 – 1
9. maj 21:00
39. runde
Tenerife
Malaga
0 – 2
15. maj 21:00
40. runde
Eibar
Tenerife
2 – 0
21. maj 22:00
41. runde
Tenerife
Cartagena
1 – 2
29. maj 20:00
42. runde
Tenerife
Las Palmas
1 – 0
1. juni 21:00
Semifinaler
Las Palmas
Tenerife
1 – 2
4. juni 21:00
Semifinaler
Girona
Tenerife
0 – 0
11. juni 21:00
Finale
Tenerife
Girona
1 – 3
19. juni 21:00
Finale