Luk
Logo for Tenerife

Om Tenerife

Land: Spanien
Stadion: Heliodoro Rodriguez Lopez
Placering: Santa Cruz de Tenerife, Spanien (Se på Google Maps)
Kapacitet: 24.000 tilskuere
Træner: Luis Ramis


Turneringer med deltagelse af Tenerife

Turnering Placering Form
Copa Del Rey 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Segunda División #10
er ubesejret 6 hjemmekampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 6 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Tenerife fra nyhedsarkivet

Nyheder om Tenerife

17/01 20:13
28/01 23:48
22/01 22:59
23/08 18:27
26/02 08:52
14/01 13:57
30/11 21:25
24/06 22:55
21/06 22:52
15/06 22:52


Spillertrup for Tenerife

Nr. Navn Position
3. Alex Munoz (26 år) Forsvar
5. Alberto Jimenez (28 år) Forsvar
8. Borja Lasso (27 år) Midtbane
9. Nono (29 år) Angreb
10. Suso Santana (36 år) Angreb
11. Alex Bermejo (22 år) Angreb
14. Carlos Ruiz (37 år) Midtbane
16. Aitor Sanz (36 år) Midtbane
21. Shaq Moore (24 år) Forsvar
23. Nikola Sipcic (25 år) Forsvar
24. Ramon Folch (31 år) Midtbane
25. Dani Hernandez (35 år) Målmand
32. Borja Bethencourt Midtbane
34. David Rodriguez (20 år) Forsvar
Serantes (32 år) Målmand
Ignacio Otano (25 år) Målmand
Victor Mendez (20 år) Målmand
Mauro Dos Santos (31 år) Forsvar
Otar Kakabadze (25 år) Forsvar
Bruno Wilson (24 år) Forsvar
Carlos Pomares (28 år) Forsvar
Sergio Gonzalez (23 år) Forsvar
Omar Jaiteh (22 år) Forsvar
Valentin Vada (25 år) Midtbane
Giovani Zarfino (29 år) Midtbane
Jacobo Gonzalez (23 år) Midtbane
Samuel Shashoua (21 år) Midtbane
Javier Alonso (22 år) Midtbane
Felix Alonso (20 år) Midtbane
Dylan Perera Midtbane
Joselu (30 år) Angreb
Fran Sol (28 år) Angreb
Jose Naranjo (26 år) Angreb
Matias Nahuel Leiva (24 år) Angreb
Giovanni Rodriguez (22 år) Angreb
Emmanuel Apeh (24 år) Angreb
Josue Medina (23 år) Angreb
German Valera (18 år) Angreb
Jorge Padilla (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Mensajero
Tenerife
0 – 3
17. december 21:30
1. runde
Rayo Majadahonda
Tenerife
3 – 5
11. januar 17:00
2. runde
Tenerife
Valladolid
2 – 1
22. januar 21:00
1/16-finaler
Tenerife
Athletic Club
5 – 7
28. januar 21:00
1/8-finaler
Tenerife
Malaga
2 – 0
13. september 21:00
1. runde
Alcorcon
Tenerife
2 – 0
19. september 18:15
2. runde
Tenerife
Mirandes
1 – 2
27. september 18:15
3. runde
Mallorca
Tenerife
2 – 0
3. oktober 18:15
4. runde
Tenerife
Rayo Vallecano
1 – 0
10. oktober 18:30
5. runde
Sporting Gijon
Tenerife
1 – 1
18. oktober 21:00
6. runde
Ponferradina
Tenerife
1 – 0
21. oktober 19:00
7. runde
Tenerife
Espanyol
0 – 0
25. oktober 18:15
8. runde
Tenerife
Lugo
1 – 1
29. oktober 19:00
9. runde
Fuenlabrada
Tenerife
1 – 1
1. november 18:15
10. runde
Tenerife
Zaragoza
1 – 0
8. november 20:30
11. runde
Las Palmas
Tenerife
1 – 0
15. november 22:00
12. runde
Tenerife
Logrones
0 – 1
22. november 18:15
13. runde
Almeria
Tenerife
2 – 0
26. november 21:30
14. runde
Albacete
Tenerife
0 – 2
29. november 14:00
15. runde
Tenerife
Sabadell
1 – 2
3. december 19:00
16. runde
Tenerife
Leganes
0 – 0
7. december 19:00
17. runde
Real Oviedo
Tenerife
4 – 2
11. december 21:00
18. runde
Tenerife
Girona
2 – 0
21. december 21:30
19. runde
Castellon
Tenerife
0 – 1
3. januar 14:00
20. runde
Tenerife
Cartagena
3 – 0
10. januar 18:15
21. runde
Lugo
Tenerife
2 – 0
23. januar 18:15
22. runde
Tenerife
Fuenlabrada
1 – 1
31. januar 20:30
23. runde
Rayo Vallecano
Tenerife
0 – 1
7. februar 18:15
24. runde
Tenerife
Ponferradina
1 – 0
13. februar 20:30
25. runde
Leganes
Tenerife
1 – 0
21. februar 14:00
26. runde
Tenerife
Alcorcon
3 – 1
28. februar 18:15
27. runde
Zaragoza
Tenerife
vs
6. marts 16:00
28. runde
Tenerife
Albacete
vs
14. marts 18:15
29. runde
Malaga
Tenerife
vs
21. marts 17:00
30. runde
Tenerife
Las Palmas
vs
28. marts 17:00
31. runde
Mirandes
Tenerife
vs
31. marts 17:00
32. runde
Logrones
Tenerife
vs
4. april 17:00
33. runde
Tenerife
Sporting Gijon
vs
11. april 17:00
34. runde
Cartagena
Tenerife
vs
18. april 17:00
35. runde
Tenerife
Castellon
vs
25. april 17:00
36. runde
Girona
Tenerife
vs
2. maj 17:00
37. runde
Tenerife
Almeria
vs
9. maj 17:00
38. runde
Sabadell
Tenerife
vs
16. maj 17:00
39. runde
Tenerife
Mallorca
vs
19. maj 17:00
40. runde
Espanyol
Tenerife
vs
23. maj 17:00
41. runde
Tenerife
Real Oviedo
vs
30. maj 17:00
42. runde