Luk
Logo for Leonesa

Om Leonesa

Land: Spanien
Stadion: Estadio Reino de Leon
Placering: Leon, Spanien (Se på Google Maps)
Kapacitet: 13.451 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Leonesa

Turnering Placering Form
Segunda B Oprykningsslutspil Semifinale
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Leonesa fra nyhedsarkivet

Nyheder om Leonesa

29/01 21:40
23/01 23:29
05/12 23:22
31/10 23:22
30/11 20:51
26/10 22:56
11/11 00:09
28/10 23:59


Spillertrup for Leonesa

Nr. Navn Position
1. Leandro (31 år) Målmand
2. Hector Rodas (32 år) Forsvar
3. Samuel Araujo (24 år) Forsvar
4. Ivan Garrido (30 år) Forsvar
5. Eric Montes (22 år) Forsvar
7. Juan Menudo (29 år) Angreb
8. Antonio Martinez (30 år) Midtbane
10. Sergio Marcos (28 år) Midtbane
12. Augusto Galvan (21 år) Midtbane
14. Julen Castaneda (29 år) Forsvar
15. Sergio Benito (21 år) Angreb
19. Aitor Fernandez (34 år) Forsvar
20. Julian Luque (28 år) Angreb
21. Virgil Theresin (21 år) Forsvar
22. Dani Pichin (28 år) Midtbane
25. Lucas Giffard (22 år) Målmand
Guillermo Vallejo (25 år) Målmand
Xabi Irureta (34 år) Målmand
Jose Soler (25 år) Midtbane
Vicente Romero (31 år) Midtbane
Héctor Hernández (24 år) Angreb
Andy Kawaya (23 år) Angreb
Aridane (33 år) Angreb
Dioni (30 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Leonesa
SD Amorebieta
1 – 1
24. august 20:00
1. runde
Real Union
Leonesa
1 – 1
1. september 18:00
2. runde
Leonesa
Athletic Bilbao B
5 – 2
8. september 19:00
3. runde
Logrones
Leonesa
3 – 2
15. september 18:00
4. runde
Leonesa
Burgos CF
4 – 0
22. september 19:00
5. runde
Unionistas de Salamanca
Leonesa
1 – 2
28. september 18:00
6. runde
Leonesa
Guijuelo
3 – 1
5. oktober 19:00
7. runde
Izarra
Leonesa
0 – 1
13. oktober 17:00
8. runde
Leonesa
SD Leioa
2 – 0
20. oktober 18:00
9. runde
Barakaldo
Leonesa
0 – 0
27. oktober 17:00
10. runde
Leonesa
Real Sociedad B
3 – 0
3. november 18:00
11. runde
Deportivo Alaves B
Leonesa
1 – 1
10. november 12:00
12. runde
Leonesa
Club Haro Deportivo
2 – 0
17. november 17:00
13. runde
CD Calahorra
Leonesa
1 – 0
24. november 17:00
14. runde
Real Valladolid B
Leonesa
1 – 0
1. december 12:00
15. runde
Leonesa
Salamanca CF UDS
3 – 1
6. december 17:30
16. runde
Tudelano
Leonesa
2 – 3
15. december 12:00
17. runde
Leonesa
Osasuna B
0 – 0
22. december 17:30
18. runde
Arenas Getxo
Leonesa
1 – 2
4. januar 18:00
19. runde
SD Amorebieta
Leonesa
1 – 3
15. januar 19:00
20. runde
Leonesa
Real Union
0 – 0
19. januar 17:30
21. runde
Athletic Bilbao B
Leonesa
1 – 0
26. januar 17:00
22. runde
Leonesa
Logrones
0 – 2
2. februar 17:30
23. runde
Burgos CF
Leonesa
2 – 0
9. februar 17:00
24. runde
Leonesa
Unionistas de Salamanca
1 – 0
16. februar 17:30
25. runde
Guijuelo
Leonesa
3 – 1
23. februar 17:00
26. runde
Leonesa
Izarra
1 – 1
29. februar 19:00
27. runde
SD Leioa
Leonesa
2 – 4
7. marts 17:30
28. runde
Leonesa
Barakaldo
0 – 0
15. marts 18:00
29. runde
Real Sociedad B
Leonesa
0 – 0
22. marts 12:00
30. runde
Leonesa
Deportivo Alaves B
0 – 0
29. marts 12:00
31. runde
Club Haro Deportivo
Leonesa
0 – 0
5. april 12:00
32. runde
Leonesa
CD Calahorra
0 – 0
12. april 12:00
33. runde
Leonesa
Real Valladolid B
0 – 0
19. april 12:00
34. runde
Salamanca CF UDS
Leonesa
0 – 0
26. april 12:00
35. runde
Leonesa
Tudelano
0 – 0
3. maj 12:00
36. runde
Osasuna B
Leonesa
0 – 0
10. maj 12:00
37. runde
Leonesa
Arenas Getxo
0 – 0
17. maj 12:00
38. runde
Leonesa
Yeclano
4 – 1
19. juli 22:00
Kvartfinaler
Leonesa
Sabadell
8 – 9
23. juli 22:00
Semifinaler