LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for SD Gernika

Om SD Gernika

Land: Spanien
Stadion: Estadio Urbieta


Turneringer med deltagelse af SD Gernika

Turnering Placering Form
Segunda B Gruppe II #17
har vundet 3 kampe i træk
Copa Del Rey 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om SD Gernika fra nyhedsarkivet

Nyheder om SD Gernika

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for SD Gernika

Navn Position
Asier Iruskieta (22 år) Målmand
Unai Intxausti (25 år) Målmand
Jon Altamira (29 år) Målmand
Kevin Calle (26 år) Forsvar
Jon Carracedo (32 år) Forsvar
Eriz Goiria (31 år) Forsvar
Koldo Berasaluze (27 år) Forsvar
Aimar Sagastibelza (34 år) Forsvar
Ander Larrucea (29 år) Forsvar
Aboubacar Diarra (24 år) Forsvar
Igor Salutregi (30 år) Midtbane
Xabier Otinano (34 år) Midtbane
Aimar Cid (31 år) Midtbane
Ander Karbonel (29 år) Midtbane
Gorka Larruzea (26 år) Midtbane
Inigo Munoz (23 år) Midtbane
Mikel Arroitaonandia (26 år) Midtbane
Ibon Enziondo (30 år) Midtbane
Borja Etxebarriazarraga Midtbane
Endika Bordas (37 år) Midtbane
Mikel Abaroa (30 år) Midtbane
Alain Barron (33 år) Midtbane
Lander Torrealdai (31 år) Midtbane
Josu Santamaria (29 år) Angreb
Inigo Pradera (25 år) Angreb
Jon Uri (31 år) Angreb
Imanol Etxabe (34 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

UP Langreo
SD Gernika
1 – 0
26. august 17:00
1. runde
SD Gernika
Sporting Gijon B
0 – 0
1. september 19:00
2. runde
SD Gernika
Cultural De Durango
1 – 0
5. september 20:00
1. runde
CD Calahorra
SD Gernika
3 – 1
9. september 18:00
3. runde
Sant Andreu
SD Gernika
1 – 0
12. september 20:30
2. runde
SD Gernika
Real Union
1 – 1
16. september 18:00
4. runde
Athletic Bilbao B
SD Gernika
3 – 0
22. september 19:00
5. runde
SD Gernika
Tudelano
1 – 1
29. september 16:00
6. runde
RS Gimnastica
SD Gernika
1 – 0
7. oktober 17:00
7. runde
SD Gernika
SD Amorebieta
1 – 1
12. oktober 18:30
8. runde
SD Leioa
SD Gernika
1 – 1
20. oktober 18:00
9. runde
SD Gernika
CD Vitoria
1 – 3
28. oktober 17:00
10. runde
SD Gernika
Real Oviedo B
1 – 1
4. november 17:00
11. runde
Logrones
SD Gernika
2 – 0
11. november 17:00
12. runde
SD Gernika
Real Sociedad B
1 – 0
17. november 18:30
13. runde
Mirandes
SD Gernika
1 – 0
25. november 17:00
14. runde
SD Gernika
Arenas Getxo
2 – 0
1. december 18:30
15. runde
Izarra
SD Gernika
3 – 2
9. december 17:00
16. runde
SD Gernika
Racing Santander
0 – 0
16. december 17:00
17. runde
Cultural De Durango
SD Gernika
0 – 1
22. december 16:45
18. runde
SD Gernika
Barakaldo
0 – 1
6. januar 18:30
19. runde
SD Gernika
UP Langreo
1 – 1
12. januar 18:30
20. runde
Sporting Gijon B
SD Gernika
2 – 2
19. januar 16:15
21. runde
SD Gernika
CD Calahorra
3 – 1
27. januar 17:00
22. runde
Real Union
SD Gernika
1 – 1
2. februar 19:30
23. runde
SD Gernika
Athletic Bilbao B
2 – 1
9. februar 18:00
24. runde
Tudelano
SD Gernika
0 – 0
17. februar 16:15
25. runde
SD Gernika
RS Gimnastica
0 – 0
24. februar 17:00
26. runde
SD Amorebieta
SD Gernika
3 – 1
2. marts 16:30
27. runde
SD Gernika
SD Leioa
0 – 0
9. marts 16:00
28. runde
CD Vitoria
SD Gernika
2 – 2
16. marts 17:00
29. runde
Real Oviedo B
SD Gernika
0 – 0
24. marts 12:00
30. runde
SD Gernika
Logrones
0 – 0
31. marts 17:00
31. runde
Real Sociedad B
SD Gernika
1 – 1
7. april 16:00
32. runde
SD Gernika
Mirandes
1 – 1
13. april 18:00
33. runde
Arenas Getxo
SD Gernika
4 – 1
17. april 19:30
34. runde
SD Gernika
Izarra
0 – 1
28. april 18:00
35. runde
Racing Santander
SD Gernika
0 – 1
5. maj 18:00
36. runde
SD Gernika
Cultural De Durango
1 – 0
12. maj 18:00
37. runde
Barakaldo
SD Gernika
1 – 2
19. maj 18:00
38. runde