Luk
Logo for AE Prat

Om AE Prat

Land: Spanien
Stadion: Estadi Sagnier


Turneringer med deltagelse af AE Prat

Turnering Placering Form


Se flere relaterede nyheder om AE Prat fra nyhedsarkivet

Nyheder om AE Prat

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for AE Prat

Navn Position
Federico Bessone (36 år) Forsvar
Aitor Lario (28 år) Forsvar
Oriol Ricarte (31 år) Forsvar
David Cardenas (35 år) Forsvar
Dani Argilaga (28 år) Forsvar
Salva Torreno (28 år) Forsvar
Juanjo Prior (38 år) Midtbane
Alex Pla (28 år) Midtbane
Javi Lara (32 år) Midtbane
Nacho Del Moral (38 år) Midtbane
Alberto Padilla (33 år) Midtbane
Carlos Guzman (29 år) Midtbane
Putxi (29 år) Midtbane
Adria Arjona (24 år) Midtbane
Xavier Pluvins (26 år) Midtbane
Fran Piera (32 år) Angreb
Oscar Munoz (33 år) Angreb
Toni Larrosa (22 år) Angreb
Manuel Raillo (29 år) Angreb
Ignacio (32 år) Angreb
Alejandro Poves (28 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

AE Prat
Hercules
1 – 1
24. august 19:45
1. runde
Orihuela
AE Prat
1 – 1
1. september 18:30
2. runde
AE Prat
Llagostera
1 – 2
7. september 18:45
3. runde
Barcelona B
AE Prat
2 – 2
14. september 18:00
4. runde
AE Prat
Reus
0 – 0
22. september 12:00
5. runde
AE Prat
FC Andorra
0 – 1
22. september 12:00
5. runde
Ebro
AE Prat
1 – 1
29. september 12:00
6. runde
AE Prat
UD Cornella
1 – 2
6. oktober 12:00
7. runde
Lleida Esportiu
AE Prat
2 – 0
13. oktober 17:00
8. runde
AE Prat
Castellon
0 – 1
20. oktober 12:00
9. runde
Valencia B
AE Prat
1 – 2
27. oktober 12:00
10. runde
AE Prat
La Nucia
0 – 3
3. november 12:00
11. runde
UE Olot
AE Prat
0 – 0
10. november 17:00
12. runde
AE Prat
Espanyol B
0 – 2
17. november 12:00
13. runde
Badalona
AE Prat
0 – 1
24. november 17:00
14. runde
AE Prat
Gimnastic
1 – 3
1. december 12:00
15. runde
Ejea
AE Prat
3 – 0
8. december 12:00
16. runde
Sabadell
AE Prat
3 – 0
15. december 17:00
17. runde
AE Prat
Villarreal B
3 – 1
22. december 12:00
18. runde
Atletico Levante UD
AE Prat
2 – 0
5. januar 11:30
19. runde
Hercules
AE Prat
2 – 2
12. januar 12:00
20. runde
AE Prat
Orihuela
2 – 2
19. januar 12:00
21. runde
Llagostera
AE Prat
1 – 1
25. januar 16:30
22. runde
AE Prat
Barcelona B
1 – 2
2. februar 12:00
23. runde
FC Andorra
AE Prat
1 – 2
8. februar 16:00
24. runde
Reus
AE Prat
0 – 0
9. februar 12:00
24. runde
AE Prat
Ebro
0 – 0
16. februar 12:00
25. runde
UD Cornella
AE Prat
0 – 0
23. februar 18:00
26. runde
AE Prat
Lleida Esportiu
0 – 0
1. marts 12:00
27. runde
Castellon
AE Prat
1 – 3
8. marts 18:00
28. runde
AE Prat
Valencia B
0 – 0
15. marts 12:00
29. runde
La Nucia
AE Prat
0 – 0
22. marts 12:00
30. runde
AE Prat
UE Olot
0 – 0
29. marts 12:00
31. runde
Espanyol B
AE Prat
0 – 0
5. april 12:00
32. runde
AE Prat
Badalona
0 – 0
12. april 12:00
33. runde
Gimnastic
AE Prat
0 – 0
19. april 12:00
34. runde
AE Prat
Ejea
0 – 0
26. april 12:00
35. runde
AE Prat
Sabadell
0 – 0
3. maj 12:00
36. runde
Villarreal B
AE Prat
0 – 0
10. maj 12:00
37. runde
AE Prat
Atletico Levante UD
0 – 0
17. maj 12:00
38. runde