Luk
Logo for Ebro

Om Ebro

Land: Spanien
Stadion: Olimpic Lluis Companys


Turneringer med deltagelse af Ebro

Turnering Placering Form
Segunda B Gruppe III #12
er ubesejret 3 kampe i træk
Copa Del Rey 1/16-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Ebro fra nyhedsarkivet

Nyheder om Ebro

23/01 21:31
04/12 21:22
30/10 21:27


Spillertrup for Ebro

Navn Position
Salva (32 år) Målmand
Javi Montoya (28 år) Målmand
Eduardo Loscos (30 år) Målmand
Carlos Barreda (31 år) Forsvar
Tiago Portuga (28 år) Forsvar
Sergio Martinez (33 år) Forsvar
Daniel Santigosa (25 år) Forsvar
Daniel Palomares (22 år) Forsvar
Luca Ferrone (26 år) Forsvar
Fernando Pajarero (31 år) Forsvar
Paco Aguza (30 år) Forsvar
Ubay Luzardo (36 år) Forsvar
Javier Paredes (37 år) Forsvar
Oscar Navarro Valero (34 år) Forsvar
Jose Antonio Espin (35 år) Forsvar
Diego Puig (24 år) Midtbane
Carlos Selfa (27 år) Midtbane
Alvaro Tierno (27 år) Midtbane
Carlos Javier (28 år) Midtbane
Luis Angel (30 år) Midtbane
Álvaro González (28 år) Midtbane
Fran Garcia (26 år) Midtbane
Jose Garrido (27 år) Midtbane
Fernando Linan (33 år) Midtbane
Teo Tirado (34 år) Midtbane
Gerrit Stoeten (33 år) Midtbane
Jesus Rubio (33 år) Midtbane
Victor Andres (31 år) Midtbane
Liam Ayad (21 år) Midtbane
Javi Bolo (30 år) Angreb
Stephane Emana (25 år) Angreb
Dani Martinez (33 år) Angreb
Borja Rubiato (35 år) Angreb
Adrià de Mesa (28 år) Angreb
Jose Carlos Gil Solano (34 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

UE Olot
Ebro
1 – 0
25. august 18:00
1. runde
Ebro
Espanyol B
0 – 0
1. september 12:00
2. runde
Badalona
Ebro
0 – 1
8. september 18:30
3. runde
Ebro
Gimnastic
0 – 2
15. september 12:00
4. runde
Ejea
Ebro
1 – 1
22. september 12:00
5. runde
Ebro
AE Prat
1 – 1
29. september 12:00
6. runde
Villarreal B
Ebro
1 – 1
6. oktober 12:00
7. runde
Ebro
Atletico Levante UD
3 – 1
13. oktober 12:00
8. runde
Hercules
Ebro
3 – 0
20. oktober 19:00
9. runde
Ebro
Orihuela
2 – 0
27. oktober 12:00
10. runde
Llagostera
Ebro
2 – 1
2. november 18:00
11. runde
Ebro
Barcelona B
1 – 1
10. november 12:00
12. runde
Reus
Ebro
0 – 0
17. november 12:00
13. runde
FC Andorra
Ebro
2 – 1
17. november 12:00
13. runde
Ebro
Sabadell
1 – 1
24. november 12:00
14. runde
Ebro
UD Cornella
1 – 1
1. december 12:00
15. runde
Lleida Esportiu
Ebro
0 – 0
8. december 17:00
16. runde
Ebro
Castellon
2 – 1
14. december 12:00
17. runde
UP Langreo
Ebro
2 – 3
17. december 19:30
1. runde
Valencia B
Ebro
0 – 0
22. december 12:00
18. runde
Ebro
La Nucia
2 – 1
5. januar 12:00
19. runde
Ebro
Ponferradina
1 – 0
11. januar 16:00
2. runde
Ebro
UE Olot
1 – 2
15. januar 16:00
20. runde
Espanyol B
Ebro
2 – 2
19. januar 12:00
21. runde
Ebro
Leganes
0 – 1
23. januar 19:00
1/16-finaler
Ebro
Badalona
2 – 1
26. januar 12:00
22. runde
Gimnastic
Ebro
4 – 1
2. februar 12:00
23. runde
Ebro
Ejea
1 – 1
9. februar 12:00
24. runde
AE Prat
Ebro
0 – 0
16. februar 12:00
25. runde
Ebro
Villarreal B
2 – 1
23. februar 12:00
26. runde
Atletico Levante UD
Ebro
vs
1. marts 12:00
27. runde
Ebro
Hercules
vs
8. marts 12:00
28. runde
Orihuela
Ebro
vs
15. marts 12:00
29. runde
Ebro
Llagostera
vs
22. marts 12:00
30. runde
Barcelona B
Ebro
vs
29. marts 12:00
31. runde
Ebro
Reus
0 – 0
5. april 12:00
32. runde
Ebro
FC Andorra
vs
5. april 12:00
32. runde
Sabadell
Ebro
vs
12. april 12:00
33. runde
UD Cornella
Ebro
vs
19. april 12:00
34. runde
Ebro
Lleida Esportiu
vs
26. april 12:00
35. runde
Castellon
Ebro
vs
3. maj 12:00
36. runde
Ebro
Valencia B
vs
10. maj 12:00
37. runde
La Nucia
Ebro
vs
17. maj 12:00
38. runde