Luk
Logo for Gimnastic

Om Gimnastic

Land: Spanien
Stadion: Nou Estadi de Tarragona
Placering: Tarragona, Spanien (Se på Google Maps)
Kapacitet: 14.500 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Gimnastic

Turnering Placering Form
Segunda B Gruppe III #10 Gimnastic har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering


Se flere relaterede nyheder om Gimnastic fra nyhedsarkivet

Nyheder om Gimnastic

01/09 00:21
28/08 20:13
01/06 15:20
04/01 16:40
22/12 21:52
01/12 22:55
18/06 10:21
10/10 08:38
11/08 14:07
29/07 13:59


Spillertrup for Gimnastic

Nr. Navn Position
1. Isaac Becerra (31 år) Målmand
3. Javi Jimenez (23 år) Forsvar
5. Cesar Arzo (33 år) Midtbane
6. Javi Moreno Marquez (33 år) Midtbane
8. Ikechukwu Uche (35 år) Angreb
10. Omar Perdomo (26 år) Midtbane
13. Bernabe Barragan (26 år) Målmand
17. Ignacio Abeledo (23 år) Midtbane
23. Pol Valentin (22 år) Forsvar
24. Muhammed Djetei (25 år) Forsvar
26. Rayco Rodriguez (22 år) Midtbane
27. Bernard Yipeng Sun (20 år) Midtbane
28. Roger Figueras (22 år) Forsvar
29. Brugui (22 år) Angreb
30. Pol Prats Angreb
31. Victor Martinez (22 år) Midtbane
32. Sergio Montero (22 år) Angreb
36. Iván De Nova (22 år) Forsvar
38. Sergi Cardona Forsvar
39. Bernat Guiu Midtbane
Bruno Perone (32 år) Forsvar
Elvir Maloku (23 år) Angreb
Rodrigo Cuenca (23 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Cordoba
Gimnastic
2 – 0
12. september 22:00
2. runde
Gimnastic
Llagostera
vs
25. august 19:00
1. runde
Barcelona B
Gimnastic
vs
1. september 19:00
2. runde
Gimnastic
Reus
0 – 0
8. september 12:00
3. runde
Ebro
Gimnastic
vs
15. september 12:00
4. runde
Gimnastic
UD Cornella
vs
22. september 12:00
5. runde
Lleida Esportiu
Gimnastic
vs
29. september 12:00
6. runde
Gimnastic
Castellon
vs
6. oktober 12:00
7. runde
Valencia B
Gimnastic
vs
13. oktober 12:00
8. runde
Gimnastic
La Nucia
vs
20. oktober 12:00
9. runde
UE Olot
Gimnastic
vs
27. oktober 12:00
10. runde
Gimnastic
Espanyol B
vs
3. november 12:00
11. runde
Badalona
Gimnastic
vs
10. november 12:00
12. runde
Sabadell
Gimnastic
vs
17. november 12:00
13. runde
Gimnastic
Ejea
vs
24. november 12:00
14. runde
AE Prat
Gimnastic
vs
1. december 12:00
15. runde
Gimnastic
Villarreal B
vs
8. december 12:00
16. runde
Atletico Levante UD
Gimnastic
vs
15. december 12:00
17. runde
Gimnastic
Hercules
vs
22. december 12:00
18. runde
Orihuela
Gimnastic
vs
5. januar 12:00
19. runde
Llagostera
Gimnastic
vs
12. januar 12:00
20. runde
Gimnastic
Barcelona B
vs
19. januar 12:00
21. runde
Reus
Gimnastic
0 – 0
26. januar 12:00
22. runde
Gimnastic
Ebro
vs
2. februar 12:00
23. runde
UD Cornella
Gimnastic
vs
9. februar 12:00
24. runde
Gimnastic
Lleida Esportiu
vs
16. februar 12:00
25. runde
Castellon
Gimnastic
vs
23. februar 12:00
26. runde
Gimnastic
Valencia B
vs
1. marts 12:00
27. runde
La Nucia
Gimnastic
vs
8. marts 12:00
28. runde
Gimnastic
UE Olot
vs
15. marts 12:00
29. runde
Espanyol B
Gimnastic
vs
22. marts 12:00
30. runde
Gimnastic
Badalona
vs
29. marts 12:00
31. runde
Gimnastic
Sabadell
vs
5. april 12:00
32. runde
Ejea
Gimnastic
vs
12. april 12:00
33. runde
Gimnastic
AE Prat
vs
19. april 12:00
34. runde
Villarreal B
Gimnastic
vs
26. april 12:00
35. runde
Gimnastic
Atletico Levante UD
vs
3. maj 12:00
36. runde
Hercules
Gimnastic
vs
10. maj 12:00
37. runde
Gimnastic
Orihuela
vs
17. maj 12:00
38. runde