Luk
Logo for Gimnastica Segoviana

Om Gimnastica Segoviana

Land: Spanien
Stadion: Estadio La Albuera


Turneringer med deltagelse af Gimnastica Segoviana

Turnering Placering Form
Copa Del Rey 1. Runde
har tabt seneste kamp
Segunda Division RFEF - Gruppe 1 #12
er ubesejret 3 hjemmekampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Gimnastica Segoviana fra nyhedsarkivet

Nyheder om Gimnastica Segoviana

01/12 21:40


Spillertrup for Gimnastica Segoviana

Navn Position
Pablo Lombo (22 år) Målmand
Borja Plaza (33 år) Forsvar
Javi Marcos (26 år) Forsvar
Jose Robles (42 år) Forsvar
Mansour Seck (31 år) Forsvar
Dani Calleja (34 år) Midtbane
Manu Olmedilla (32 år) Midtbane
Domingo Pérez (36 år) Midtbane
Juan De La Mata (23 år) Midtbane
Cidoncha (31 år) Midtbane
Alex Conde (29 år) Angreb
Ayrton Cabral (34 år) Angreb
Joaquin Martin (28 år) Angreb
Ivan Garcia (25 år) Angreb
Dani Arribas (31 år) Angreb
Diego Gomez (23 år) Angreb
Rafa Llorente (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

AD Union Adarve
Gimnastica Segoviana
4 – 1
5. september 12:00
1. runde
Gimnastica Segoviana
Navalcarnero
3 – 1
12. september 17:00
2. runde
Real Aviles CF
Gimnastica Segoviana
1 – 1
19. september 12:00
3. runde
Gimnastica Segoviana
Arosa SC
2 – 0
26. september 17:00
4. runde
UP Langreo
Gimnastica Segoviana
1 – 1
2. oktober 18:00
5. runde
Gimnastica Segoviana
UC Ceares
2 – 1
10. oktober 17:00
6. runde
Salamanca CF UDS
Gimnastica Segoviana
0 – 0
17. oktober 17:00
7. runde
Gimnastica Segoviana
Pontevedra
0 – 2
24. oktober 17:00
8. runde
Compostela
Gimnastica Segoviana
2 – 0
31. oktober 12:00
9. runde
Gimnastica Segoviana
CD Mostoles
0 – 1
7. november 17:00
10. runde
Leganes B
Gimnastica Segoviana
1 – 0
14. november 22:00
11. runde
Gimnastica Segoviana
Bergantinos CF
0 – 1
21. november 17:00
12. runde
CD Arenteiro
Gimnastica Segoviana
1 – 1
28. november 16:00
13. runde
Gimnastica Segoviana
Mallorca
0 – 2
1. december 19:00
1. runde
Gimnastica Segoviana
Marino Luanco
4 – 1
5. december 17:00
14. runde
UD Llanera
Gimnastica Segoviana
0 – 0
12. december 12:00
15. runde
CD Palencia Cristo Atletico
Gimnastica Segoviana
1 – 0
19. december 17:00
16. runde
Gimnastica Segoviana
Coruxo FC
2 – 0
9. januar 17:00
17. runde
Gimnastica Segoviana
AD Union Adarve
1 – 1
23. januar 17:00
18. runde
Navalcarnero
Gimnastica Segoviana
vs
30. januar 16:30
19. runde
Gimnastica Segoviana
Real Aviles CF
vs
6. februar 17:00
20. runde
Arosa SC
Gimnastica Segoviana
vs
13. februar 18:00
21. runde
Gimnastica Segoviana
UP Langreo
vs
20. februar 18:00
22. runde
UC Ceares
Gimnastica Segoviana
vs
27. februar 18:00
23. runde
Gimnastica Segoviana
Salamanca CF UDS
vs
6. marts 18:00
24. runde
Pontevedra
Gimnastica Segoviana
vs
13. marts 18:00
25. runde
Gimnastica Segoviana
Compostela
vs
20. marts 18:00
26. runde
CD Mostoles
Gimnastica Segoviana
vs
27. marts 18:00
27. runde
Gimnastica Segoviana
Leganes B
vs
3. april 18:00
28. runde
Bergantinos CF
Gimnastica Segoviana
vs
10. april 18:00
29. runde
Gimnastica Segoviana
CD Arenteiro
vs
17. april 18:00
30. runde
Marino Luanco
Gimnastica Segoviana
vs
24. april 18:00
31. runde
Gimnastica Segoviana
UD Llanera
vs
1. maj 18:00
32. runde
Gimnastica Segoviana
CD Palencia Cristo Atletico
vs
8. maj 18:00
33. runde
Coruxo FC
Gimnastica Segoviana
vs
15. maj 18:00
34. runde