LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for Gimnastic

Om Gimnastic

Land: Spanien


Turneringer med deltagelse af Gimnastic

Turnering Placering Form
Segunda División #15
har vundet 2 udekampe i træk
Copa Del Rey 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 3 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Gimnastic fra nyhedsarkivet

Nyheder om Gimnastic

04/01 16:40
22/12 21:52
01/12 22:55
18/06 10:21
10/10 08:38
11/08 14:07
29/07 13:59
11/07 15:38
09/06 10:32
13/12 07:59


Spillertrup for Gimnastic

Nr. Navn Position
1. Stole Dimitrievski (23 år) Målmand
2. Otar Kakabadze (22 år) Forsvar
3. Javi Jimenez (21 år) Forsvar
4. Xavi Molina (31 år) Midtbane
5. Jon Gaztanaga (26 år) Midtbane
6. Wilfried Zahibo (24 år) Midtbane
7. Juan Delgado (24 år) Midtbane
8. Ikechukwu Uche (33 år) Angreb
9. Stephane Emana (23 år) Angreb
10. Juan Muniz (25 år) Midtbane
11. Manu Barreiro (30 år) Angreb
12. Jean-Luc Gbayara Assoubre (25 år) Midtbane
14. Maikel Mesa (26 år) Midtbane
15. Carlos Blanco (21 år) Forsvar
16. Bruno Perone (30 år) Forsvar
17. Alvaro Bustos (22 år) Angreb
18. Daisuke Suzuki (27 år) Forsvar
19. Jean Marie Dongou (22 år) Angreb
20. Jose Morente (20 år) Angreb
21. Omar Perdomo (24 år) Midtbane
22. Abraham Minero (31 år) Forsvar
23. Sergio Tejera (27 år) Midtbane
24. Muhammed Djetei (23 år) Forsvar
25. Eddy Israfilov (25 år) Midtbane
26. Rayco Rodriguez (21 år) Midtbane
30. Sandro Toscano (22 år) Midtbane
31. Bernabe Barragan (24 år) Målmand
32. Roger Figueras (20 år) Forsvar
33. Jose Perales (24 år) Målmand
36. Iván De Nova (21 år) Forsvar
Marc Vadillo (23 år) Forsvar
Carlos Garcia (24 år) Midtbane
Elvir Maloku (21 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Gimnastic
Villarreal
2 – 0
22. juli 20:00
Færdig
Gimnastic
Barcelona
1 – 1
4. august 20:00
Færdig
Gimnastic
Almeria
0 – 1
20. august 20:30
1. runde
Reus
Gimnastic
1 – 1
27. august 20:30
2. runde
Gimnastic
Sporting Gijon
0 – 4
2. september 18:00
3. runde
Gimnastic
Lugo
2 – 4
5. september 18:45
2. runde
Cadiz
Gimnastic
2 – 0
8. september 21:00
4. runde
Gimnastic
Albacete
3 – 1
17. september 18:00
5. runde
Zaragoza
Gimnastic
1 – 1
24. september 20:30
6. runde
Tenerife
Gimnastic
2 – 0
7. oktober 20:00
8. runde
Gimnastic
Granada
2 – 0
11. oktober 20:00
9. runde
Cordoba
Gimnastic
1 – 5
15. oktober 20:00
10. runde
Gimnastic
Alcorcon
0 – 3
22. oktober 18:00
11. runde
Lugo
Gimnastic
1 – 0
28. oktober 16:00
12. runde
Gimnastic
Barcelona B
0 – 0
1. november 18:00
7. runde
Valladolid
Gimnastic
0 – 3
5. november 18:00
13. runde
Gimnastic
Real Oviedo
1 – 2
12. november 16:00
14. runde
Numancia
Gimnastic
1 – 2
19. november 12:00
15. runde
Gimnastic
Lorca FC
vs
25. november 18:00
16. runde
Osasuna
Gimnastic
vs
1. december 21:00
17. runde
Gimnastic
Sevilla Atletico
vs
10. december 18:00
18. runde
Leonesa
Gimnastic
vs
17. december 18:00
19. runde
Gimnastic
Huesca
vs
23. december 16:00
20. runde
Rayo Vallecano
Gimnastic
vs
7. januar 17:00
21. runde
Almeria
Gimnastic
vs
14. januar 17:00
22. runde
Gimnastic
Reus
vs
21. januar 17:00
23. runde
Sporting Gijon
Gimnastic
vs
28. januar 17:00
24. runde
Gimnastic
Cadiz
vs
4. februar 17:00
25. runde
Albacete
Gimnastic
vs
11. februar 17:00
26. runde
Gimnastic
Zaragoza
vs
18. februar 17:00
27. runde
Barcelona B
Gimnastic
vs
25. februar 17:00
28. runde
Gimnastic
Tenerife
vs
4. marts 17:00
29. runde
Granada
Gimnastic
vs
11. marts 17:00
30. runde
Gimnastic
Cordoba
vs
18. marts 17:00
31. runde
Alcorcon
Gimnastic
vs
25. marts 17:00
32. runde
Gimnastic
Lugo
vs
1. april 17:00
33. runde
Gimnastic
Valladolid
vs
8. april 17:00
34. runde
Real Oviedo
Gimnastic
vs
15. april 17:00
35. runde
Gimnastic
Numancia
vs
22. april 17:00
36. runde
Lorca FC
Gimnastic
vs
29. april 17:00
37. runde
Gimnastic
Osasuna
vs
6. maj 17:00
38. runde
Sevilla Atletico
Gimnastic
vs
13. maj 17:00
39. runde
Gimnastic
Leonesa
vs
20. maj 17:00
40. runde
Huesca
Gimnastic
vs
27. maj 17:00
41. runde
Gimnastic
Rayo Vallecano
vs
3. juni 17:00
42. runde