LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for UP Langreo

Om UP Langreo

Land: Spanien
Stadion: Estadio Ganzábal


Turneringer med deltagelse af UP Langreo

Turnering Placering Form
Segunda B Gruppe II #9
har vundet 2 hjemmekampe i træk
Copa Del Rey 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 2 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om UP Langreo fra nyhedsarkivet

Nyheder om UP Langreo

25/07 13:10
23/08 13:41
11/11 12:42


Spillertrup for UP Langreo

Navn Position
Adrian Torre (29 år) Målmand
Dani Hevia (30 år) Forsvar
Alvaro Cuello (30 år) Forsvar
Alain Alvarez (29 år) Forsvar
Guillermo Pereiro Mendez (27 år) Forsvar
Ivan Otero (42 år) Forsvar
Esteban Garcia (34 år) Forsvar
Manuel Blanco (32 år) Forsvar
Dani Lopez (35 år) Forsvar
Robi Toral (35 år) Midtbane
Pablo Acebal (32 år) Midtbane
Héctor (26 år) Midtbane
Kike Fanjul (25 år) Midtbane
Javi Sanchez (32 år) Midtbane
Nacho Mendez (30 år) Angreb
Allyson (24 år) Angreb
David Gonzalez (25 år) Angreb
Omar Sampedro (33 år) Angreb
Dani Abalo (31 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

UP Langreo
SD Gernika
1 – 0
26. august 17:00
1. runde
Real Oviedo B
UP Langreo
2 – 2
2. september 12:00
2. runde
UP Langreo
Logrones
1 – 2
5. september 20:00
1. runde
UP Langreo
Logrones
0 – 0
9. september 18:00
3. runde
Real Sociedad B
UP Langreo
1 – 1
16. september 18:00
4. runde
UP Langreo
Mirandes
0 – 1
23. september 18:00
5. runde
Arenas Getxo
UP Langreo
4 – 0
29. september 18:00
6. runde
UP Langreo
Izarra
4 – 0
7. oktober 17:00
7. runde
Racing Santander
UP Langreo
4 – 1
13. oktober 19:00
8. runde
UP Langreo
Cultural De Durango
4 – 1
21. oktober 17:00
9. runde
Barakaldo
UP Langreo
1 – 0
28. oktober 17:00
10. runde
CD Vitoria
UP Langreo
1 – 3
4. november 20:00
11. runde
UP Langreo
Sporting Gijon B
0 – 2
10. november 18:00
12. runde
CD Calahorra
UP Langreo
2 – 4
18. november 16:30
13. runde
UP Langreo
Real Union
1 – 1
25. november 17:00
14. runde
Athletic Bilbao B
UP Langreo
5 – 1
1. december 17:00
15. runde
UP Langreo
Tudelano
2 – 0
9. december 17:00
16. runde
RS Gimnastica
UP Langreo
0 – 2
16. december 17:00
17. runde
UP Langreo
SD Amorebieta
3 – 0
22. december 18:00
18. runde
SD Leioa
UP Langreo
2 – 1
5. januar 17:00
19. runde
SD Gernika
UP Langreo
1 – 1
12. januar 18:30
20. runde
UP Langreo
Real Oviedo B
1 – 0
20. januar 12:00
21. runde
Logrones
UP Langreo
1 – 0
27. januar 17:00
22. runde
UP Langreo
Real Sociedad B
1 – 0
3. februar 17:00
23. runde
Mirandes
UP Langreo
1 – 0
10. februar 17:00
24. runde
UP Langreo
Arenas Getxo
1 – 0
17. februar 17:00
25. runde
Izarra
UP Langreo
0 – 0
24. februar 17:00
26. runde
UP Langreo
Racing Santander
2 – 1
3. marts 17:00
27. runde
Cultural De Durango
UP Langreo
1 – 0
9. marts 18:00
28. runde
UP Langreo
Barakaldo
0 – 2
17. marts 17:00
29. runde
UP Langreo
CD Vitoria
0 – 0
23. marts 19:30
30. runde
Sporting Gijon B
UP Langreo
2 – 0
31. marts 12:00
31. runde
UP Langreo
CD Calahorra
2 – 1
7. april 17:00
32. runde
Real Union
UP Langreo
4 – 0
13. april 19:00
33. runde
UP Langreo
Athletic Bilbao B
0 – 2
18. april 12:00
34. runde
Tudelano
UP Langreo
2 – 0
27. april 17:00
35. runde
UP Langreo
RS Gimnastica
1 – 0
4. maj 18:30
36. runde
SD Amorebieta
UP Langreo
2 – 0
12. maj 18:00
37. runde
UP Langreo
SD Leioa
4 – 1
19. maj 18:00
38. runde