Luk
Logo for UE Olot

Om UE Olot

Land: Spanien


Turneringer med deltagelse af UE Olot

Turnering Placering Form
Segunda B Gruppe III #8
er ubesejret 7 kampe i træk
Copa Del Rey 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 8 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om UE Olot fra nyhedsarkivet

Nyheder om UE Olot

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for UE Olot

Navn Position
Arnau Comas (19 år) Forsvar
Albert Blazquez (28 år) Forsvar
Carles Mas (26 år) Forsvar
Jorge Rojas Justicia (36 år) Forsvar
Albert Canal (28 år) Forsvar
Alan Baro (34 år) Forsvar
David Bigas (25 år) Forsvar
Jordi Maso (27 år) Midtbane
Eric Reverter (28 år) Midtbane
Héctor (35 år) Midtbane
Roger Barnils (25 år) Midtbane
Alfredo Gutierrez (21 år) Midtbane
Jose Soler (24 år) Midtbane
Josep Chavarria (21 år) Midtbane
Roger Vidal (36 år) Midtbane
Abel Sole (38 år) Midtbane
Jordi Xumetra (34 år) Midtbane
Alvaro Salinas (23 år) Midtbane
Uri Santos (33 år) Angreb
Pedro del Campo (28 år) Angreb
Moha Chabboura (25 år) Angreb
Ismael Traore (26 år) Angreb
Marc Cosme (28 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

UE Olot
Ebro
1 – 0
25. august 18:00
1. runde
UD Cornella
UE Olot
1 – 1
31. august 20:00
2. runde
UE Olot
Lleida Esportiu
0 – 1
7. september 18:00
3. runde
Castellon
UE Olot
1 – 0
15. september 19:00
4. runde
UE Olot
Valencia B
1 – 0
22. september 18:00
5. runde
La Nucia
UE Olot
2 – 1
29. september 19:00
6. runde
Sabadell
UE Olot
1 – 1
6. oktober 18:00
7. runde
UE Olot
Espanyol B
1 – 1
13. oktober 17:00
8. runde
Badalona
UE Olot
0 – 0
20. oktober 17:00
9. runde
UE Olot
Gimnastic
2 – 1
27. oktober 17:00
10. runde
Ejea
UE Olot
0 – 2
3. november 12:00
11. runde
UE Olot
AE Prat
0 – 0
10. november 17:00
12. runde
Villarreal B
UE Olot
1 – 1
16. november 18:00
13. runde
UE Olot
Atletico Levante UD
3 – 0
24. november 17:00
14. runde
Hercules
UE Olot
0 – 0
1. december 18:00
15. runde
UE Olot
Orihuela
0 – 1
8. december 12:00
16. runde
Llagostera
UE Olot
1 – 0
14. december 17:00
17. runde
Gimnastic
UE Olot
3 – 1
19. december 20:30
1. runde
UE Olot
Barcelona B
1 – 0
22. december 17:00
18. runde
Reus
UE Olot
0 – 0
5. januar 12:00
19. runde
FC Andorra
UE Olot
1 – 0
5. januar 12:00
19. runde
Ebro
UE Olot
1 – 2
15. januar 16:00
20. runde
UE Olot
UD Cornella
1 – 1
19. januar 12:00
21. runde
Lleida Esportiu
UE Olot
1 – 1
25. januar 18:00
22. runde
UE Olot
Castellon
1 – 0
2. februar 12:00
23. runde
Valencia B
UE Olot
2 – 2
9. februar 12:00
24. runde
UE Olot
La Nucia
4 – 0
16. februar 17:00
25. runde
UE Olot
Sabadell
vs
23. februar 17:00
26. runde
Espanyol B
UE Olot
vs
1. marts 12:00
27. runde
UE Olot
Badalona
vs
8. marts 12:00
28. runde
Gimnastic
UE Olot
vs
15. marts 12:00
29. runde
UE Olot
Ejea
vs
22. marts 12:00
30. runde
AE Prat
UE Olot
vs
29. marts 12:00
31. runde
UE Olot
Villarreal B
vs
5. april 12:00
32. runde
Atletico Levante UD
UE Olot
vs
12. april 12:00
33. runde
UE Olot
Hercules
vs
19. april 12:00
34. runde
Orihuela
UE Olot
vs
26. april 12:00
35. runde
UE Olot
Llagostera
vs
3. maj 12:00
36. runde
Barcelona B
UE Olot
vs
10. maj 12:00
37. runde
UE Olot
Reus
0 – 0
17. maj 12:00
38. runde
UE Olot
FC Andorra
vs
17. maj 12:00
38. runde