LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for UE Olot

Om UE Olot

Land: Spanien


Turneringer med deltagelse af UE Olot

Turnering Placering Form
Segunda B Gruppe III #10
har ikke vundet 7 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om UE Olot fra nyhedsarkivet

Nyheder om UE Olot

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for UE Olot

Navn Position
David Bigas (24 år) Forsvar
Albert Blazquez (27 år) Forsvar
Carles Mas (26 år) Forsvar
Jorge Rojas Justicia (36 år) Forsvar
Albert Canal (27 år) Forsvar
Alan Baro (33 år) Forsvar
Roger Barnils (25 år) Midtbane
Jordi Maso (26 år) Midtbane
Eric Reverter (27 år) Midtbane
Roger Vidal (35 år) Midtbane
Djakaridja Traore (24 år) Midtbane
Abel Sole (38 år) Midtbane
Héctor (35 år) Midtbane
Jordi Feliu Xumetra (33 år) Midtbane
Ivan Guzman (27 år) Angreb
Marc Nierga (27 år) Angreb
Marc Mas (28 år) Angreb
Uri Santos (32 år) Angreb
Ismael Traore (25 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

UE Olot
UD Cornella
1 – 1
26. august 18:00
1. runde
CF Peralada
UE Olot
0 – 1
2. september 17:00
2. runde
UE Olot
Atletico Levante UD
2 – 2
8. september 17:00
3. runde
Conquense
UE Olot
0 – 1
15. september 17:00
4. runde
UE Olot
Valencia B
0 – 3
23. september 17:00
5. runde
Barcelona B
UE Olot
2 – 1
29. september 18:30
6. runde
UE Olot
Badalona
4 – 0
7. oktober 17:00
7. runde
Atlético Baleares
UE Olot
1 – 0
14. oktober 12:00
8. runde
UE Olot
Lleida Esportiu
0 – 1
21. oktober 17:30
9. runde
Ontinyent
UE Olot
0 – 0
28. oktober 12:00
10. runde
UE Olot
Hercules
0 – 0
4. november 17:00
11. runde
Villarreal B
UE Olot
1 – 2
10. november 18:00
12. runde
UE Olot
Castellon
1 – 1
18. november 16:30
13. runde
Espanyol B
UE Olot
0 – 0
25. november 12:00
14. runde
UE Olot
Alcoyano
1 – 1
2. december 16:30
15. runde
Ebro
UE Olot
0 – 0
9. december 12:00
16. runde
UE Olot
Ejea
1 – 0
16. december 16:30
17. runde
UE Olot
CD Teruel
4 – 1
22. december 16:30
18. runde
Sabadell
UE Olot
0 – 0
6. januar 18:00
19. runde
UD Cornella
UE Olot
3 – 0
13. januar 18:00
20. runde
UE Olot
CF Peralada
2 – 1
20. januar 16:30
21. runde
Atletico Levante UD
UE Olot
1 – 0
27. januar 12:00
22. runde
UE Olot
Conquense
2 – 0
3. februar 16:30
23. runde
Valencia B
UE Olot
2 – 0
10. februar 12:00
24. runde
UE Olot
Barcelona B
1 – 1
17. februar 17:00
25. runde
Badalona
UE Olot
0 – 0
24. februar 17:00
26. runde
UE Olot
Atlético Baleares
0 – 0
3. marts 12:00
27. runde
Lleida Esportiu
UE Olot
0 – 1
10. marts 18:30
28. runde
UE Olot
Ontinyent
0 – 0
17. marts 16:30
29. runde
Hercules
UE Olot
1 – 0
23. marts 19:00
30. runde
UE Olot
Villarreal B
2 – 2
31. marts 17:00
31. runde
Castellon
UE Olot
1 – 1
7. april 17:15
32. runde
UE Olot
Espanyol B
0 – 1
14. april 17:00
33. runde
Alcoyano
UE Olot
1 – 1
20. april 20:30
34. runde
UE Olot
Ebro
0 – 0
28. april 18:30
35. runde
Ejea
UE Olot
0 – 0
4. maj 19:00
36. runde
CD Teruel
UE Olot
1 – 4
12. maj 18:00
37. runde
UE Olot
Sabadell
0 – 2
19. maj 18:00
38. runde