Luk
Logo for Orihuela

Om Orihuela

Land: Spanien
Stadion: Estadio Los Arcos


Turneringer med deltagelse af Orihuela

Turnering Placering Form
Træningskamp 1. Runde
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Orihuela fra nyhedsarkivet

Nyheder om Orihuela

11/01 23:45
02/02 12:30


Spillertrup for Orihuela

Navn Position
Maximiliano Amondarain (27 år) Forsvar
David Fondarella (22 år) Forsvar
Brian Pallares (27 år) Midtbane
José Maria Cases (33 år) Midtbane
Chechu Flores (38 år) Midtbane
Luis Badal (24 år) Midtbane
Andres Sanchez (34 år) Midtbane
Javier Llor (24 år) Midtbane
Pedro Ingles (23 år) Midtbane
Jose Carlos (30 år) Midtbane
Rodri (35 år) Midtbane
Solano (27 år) Angreb
Juanan Entrena (24 år) Angreb
Pitu (19 år) Angreb
Antonio Martinez (32 år) Angreb
Nico (31 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Ejea
Orihuela
4 – 0
25. august 12:00
1. runde
Orihuela
AE Prat
1 – 1
1. september 18:30
2. runde
Villarreal B
Orihuela
2 – 1
7. september 19:00
3. runde
Hercules
Orihuela
1 – 3
22. september 19:00
5. runde
Orihuela
Sabadell
1 – 1
29. september 18:00
6. runde
Orihuela
Llagostera
0 – 3
5. oktober 19:00
7. runde
Orihuela
Atletico Levante UD
1 – 1
9. oktober 19:00
4. runde
Barcelona B
Orihuela
3 – 0
12. oktober 18:00
8. runde
Orihuela
Reus
0 – 0
20. oktober 12:00
9. runde
Orihuela
FC Andorra
1 – 1
20. oktober 17:00
9. runde
Ebro
Orihuela
2 – 0
27. oktober 12:00
10. runde
Orihuela
UD Cornella
1 – 2
3. november 17:00
11. runde
Lleida Esportiu
Orihuela
4 – 0
10. november 17:00
12. runde
Orihuela
Castellon
2 – 2
17. november 17:00
13. runde
Valencia B
Orihuela
4 – 1
24. november 12:00
14. runde
Orihuela
La Nucia
0 – 0
30. november 17:00
15. runde
UE Olot
Orihuela
0 – 1
8. december 12:00
16. runde
Orihuela
Espanyol B
1 – 3
14. december 17:00
17. runde
Badalona
Orihuela
1 – 0
22. december 12:00
18. runde
Orihuela
Gimnastic
2 – 2
5. januar 11:30
19. runde
Orihuela
Ejea
2 – 0
15. januar 20:00
20. runde
AE Prat
Orihuela
2 – 2
19. januar 12:00
21. runde
Orihuela
Villarreal B
1 – 2
26. januar 17:00
22. runde
Atletico Levante UD
Orihuela
1 – 1
2. februar 12:00
23. runde
Orihuela
CSKA Moskva
0 – 2
5. februar 12:00
Færdig
Orihuela
Hercules
1 – 0
9. februar 17:30
24. runde
Sabadell
Orihuela
2 – 1
16. februar 17:00
25. runde
Llagostera
Orihuela
1 – 1
23. februar 12:00
26. runde
Orihuela
Barcelona B
0 – 0
1. marts 17:00
27. runde
Reus
Orihuela
0 – 0
8. marts 12:00
28. runde
FC Andorra
Orihuela
2 – 1
8. marts 12:00
28. runde
Orihuela
Ebro
0 – 0
15. marts 17:00
29. runde
UD Cornella
Orihuela
0 – 0
22. marts 12:00
30. runde
Orihuela
Lleida Esportiu
0 – 0
29. marts 12:00
31. runde
Castellon
Orihuela
0 – 0
5. april 12:00
32. runde
Orihuela
Valencia B
0 – 0
12. april 12:00
33. runde
La Nucia
Orihuela
0 – 0
19. april 12:00
34. runde
Orihuela
UE Olot
0 – 0
26. april 12:00
35. runde
Espanyol B
Orihuela
0 – 0
3. maj 12:00
36. runde
Orihuela
Badalona
0 – 0
10. maj 12:00
37. runde
Gimnastic
Orihuela
0 – 0
17. maj 12:00
38. runde