LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for AD Union Adarve

Om AD Union Adarve

Land: Spanien


Turneringer med deltagelse af AD Union Adarve

Turnering Placering Form
Segunda B Gruppe I #18
har tabt 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om AD Union Adarve fra nyhedsarkivet

Nyheder om AD Union Adarve

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for AD Union Adarve

Navn Position
Juanma Fernandez (29 år) Forsvar
Leonardo Blazquez Forsvar
Cassano (22 år) Forsvar
Gonzalo Onega (34 år) Forsvar
Jordi Lopez (27 år) Forsvar
Ivan Mateo (37 år) Midtbane
Santiago Palacios (28 år) Midtbane
Daniel Garcia (27 år) Midtbane
Joan Jimenez (29 år) Midtbane
Dario Garcia (25 år) Midtbane
Gerardo Berodia (37 år) Midtbane
Alvaro Portilla Suarez (33 år) Midtbane
Jorge Rico Midtbane
Adibe Ogumka (23 år) Angreb
Hector Gomez (33 år) Angreb
Alvaro Sanchez (26 år) Angreb
Ricardo De Souza (29 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

AD Union Adarve
Atletico Madrid B
1 – 1
26. august 12:00
1. runde
Burgos CF
AD Union Adarve
1 – 1
2. september 18:00
2. runde
AD Union Adarve
Real Madrid Castilla
0 – 0
9. september 12:00
3. runde
Salamanca CF UDS
AD Union Adarve
4 – 3
16. september 12:00
4. runde
AD Union Adarve
Unionistas de Salamanca
1 – 0
23. september 12:00
5. runde
Guijuelo
AD Union Adarve
2 – 1
30. september 18:30
6. runde
AD Union Adarve
Leonesa
0 – 1
7. oktober 12:00
7. runde
RC Deportivo Fabril
AD Union Adarve
2 – 3
13. oktober 17:00
8. runde
AD Union Adarve
Navalcarnero
3 – 2
21. oktober 12:00
9. runde
San Sebastian de los Reyes
AD Union Adarve
2 – 2
28. oktober 12:00
10. runde
AD Union Adarve
Real Valladolid B
2 – 1
4. november 12:00
11. runde
Coruxo F.C.
AD Union Adarve
2 – 1
11. november 16:45
12. runde
AD Union Adarve
Inter de Madrid
1 – 3
18. november 12:00
13. runde
Rapido de Bouzas
AD Union Adarve
1 – 1
25. november 16:30
14. runde
AD Union Adarve
Celta Vigo B
0 – 0
2. december 12:00
15. runde
Pontevedra
AD Union Adarve
3 – 1
9. december 17:00
16. runde
AD Union Adarve
Fuenlabrada
0 – 0
16. december 12:00
17. runde
AD Union Adarve
Las Palmas B
1 – 1
22. december 16:00
18. runde
Ponferradina
AD Union Adarve
2 – 1
6. januar 17:00
19. runde
Atletico Madrid B
AD Union Adarve
2 – 0
13. januar 18:00
20. runde
AD Union Adarve
Burgos CF
1 – 0
20. januar 12:00
21. runde
Real Madrid Castilla
AD Union Adarve
1 – 0
26. januar 16:30
22. runde
AD Union Adarve
Salamanca CF UDS
0 – 1
3. februar 12:00
23. runde
Unionistas de Salamanca
AD Union Adarve
0 – 1
9. februar 16:30
24. runde
AD Union Adarve
Guijuelo
0 – 1
17. februar 12:00
25. runde
Leonesa
AD Union Adarve
3 – 0
24. februar 17:00
26. runde
AD Union Adarve
RC Deportivo Fabril
1 – 0
3. marts 12:00
27. runde
Navalcarnero
AD Union Adarve
3 – 2
10. marts 12:00
28. runde
AD Union Adarve
San Sebastian de los Reyes
1 – 2
17. marts 12:00
29. runde
Real Valladolid B
AD Union Adarve
2 – 1
24. marts 11:30
30. runde
AD Union Adarve
Coruxo F.C.
3 – 3
31. marts 12:00
31. runde
Inter de Madrid
AD Union Adarve
1 – 2
7. april 12:00
32. runde
AD Union Adarve
Rapido de Bouzas
1 – 2
13. april 16:30
33. runde
Celta Vigo B
AD Union Adarve
4 – 2
21. april 12:00
34. runde
AD Union Adarve
Pontevedra
3 – 0
28. april 12:00
35. runde
Fuenlabrada
AD Union Adarve
4 – 0
5. maj 12:00
36. runde
Las Palmas B
AD Union Adarve
2 – 0
12. maj 18:00
37. runde
AD Union Adarve
Ponferradina
1 – 3
19. maj 18:00
38. runde