LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Unionistas de Salamanca

Om Unionistas de Salamanca

Land: Spanien


Turneringer med deltagelse af Unionistas de Salamanca

Turnering Placering Form
Segunda B Gruppe I #9
er ubesejret 7 kampe i træk
Copa Del Rey 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 10 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Unionistas de Salamanca fra nyhedsarkivet

Nyheder om Unionistas de Salamanca

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Unionistas de Salamanca

Navn Position
Carlos Molina (28 år) Målmand
Admonio Vicente (25 år) Forsvar
Juan Gongora (30 år) Forsvar
Adrian Llano (28 år) Midtbane
David Alvarez (27 år) Midtbane
Javier Ribelles (27 år) Midtbane
Haritz Albisua (26 år) Midtbane
Cristian Portilla (30 år) Midtbane
Carlos De la Nava (26 år) Angreb
Ivan Garrido (24 år) Angreb
Guillermo Andres (26 år) Angreb
Javi Navas (27 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Unionistas de Salamanca
Pontevedra
1 – 0
25. august 19:00
1. runde
Las Palmas B
Unionistas de Salamanca
1 – 0
2. september 12:00
2. runde
Rapido de Bouzas
Unionistas de Salamanca
0 – 4
5. september 20:00
1. runde
Unionistas de Salamanca
Atletico Madrid B
1 – 1
9. september 12:00
3. runde
Lorca FC
Unionistas de Salamanca
2 – 1
12. september 20:45
2. runde
Real Madrid Castilla
Unionistas de Salamanca
3 – 0
16. september 12:00
4. runde
AD Union Adarve
Unionistas de Salamanca
1 – 0
23. september 12:00
5. runde
Unionistas de Salamanca
Leonesa
0 – 1
29. september 17:00
6. runde
Navalcarnero
Unionistas de Salamanca
0 – 1
7. oktober 17:00
7. runde
Unionistas de Salamanca
Real Valladolid B
1 – 1
13. oktober 18:00
8. runde
Inter de Madrid
Unionistas de Salamanca
0 – 0
21. oktober 12:00
9. runde
Unionistas de Salamanca
Celta Vigo B
1 – 1
27. oktober 17:30
10. runde
Fuenlabrada
Unionistas de Salamanca
1 – 1
4. november 17:00
11. runde
Unionistas de Salamanca
Ponferradina
1 – 0
11. november 12:00
12. runde
Burgos CF
Unionistas de Salamanca
0 – 1
18. november 12:00
13. runde
Unionistas de Salamanca
Salamanca CF UDS
1 – 1
25. november 12:00
14. runde
Guijuelo
Unionistas de Salamanca
0 – 1
2. december 17:00
15. runde
Unionistas de Salamanca
RC Deportivo Fabril
0 – 0
8. december 16:00
16. runde
San Sebastian de los Reyes
Unionistas de Salamanca
1 – 2
16. december 12:00
17. runde
Unionistas de Salamanca
Coruxo F.C.
4 – 0
22. december 16:00
18. runde
Rapido de Bouzas
Unionistas de Salamanca
4 – 1
6. januar 16:30
19. runde
Pontevedra
Unionistas de Salamanca
0 – 0
13. januar 17:00
20. runde
Unionistas de Salamanca
Las Palmas B
3 – 0
20. januar 12:00
21. runde
Atletico Madrid B
Unionistas de Salamanca
3 – 2
27. januar 12:00
22. runde
Unionistas de Salamanca
Real Madrid Castilla
1 – 4
3. februar 16:30
23. runde
Unionistas de Salamanca
AD Union Adarve
0 – 1
9. februar 16:30
24. runde
Leonesa
Unionistas de Salamanca
1 – 1
17. februar 17:00
25. runde
Unionistas de Salamanca
Navalcarnero
1 – 0
24. februar 12:00
26. runde
Real Valladolid B
Unionistas de Salamanca
1 – 1
3. marts 11:30
27. runde
Unionistas de Salamanca
Inter de Madrid
0 – 0
9. marts 17:00
28. runde
Celta Vigo B
Unionistas de Salamanca
2 – 1
17. marts 16:00
29. runde
Unionistas de Salamanca
Fuenlabrada
3 – 1
23. marts 17:30
30. runde
Ponferradina
Unionistas de Salamanca
3 – 0
30. marts 19:00
31. runde
Unionistas de Salamanca
Burgos CF
0 – 0
6. april 18:30
32. runde
Salamanca CF UDS
Unionistas de Salamanca
1 – 1
13. april 20:45
33. runde
Unionistas de Salamanca
Guijuelo
1 – 0
20. april 18:30
34. runde
RC Deportivo Fabril
Unionistas de Salamanca
3 – 3
27. april 17:00
35. runde
Unionistas de Salamanca
San Sebastian de los Reyes
1 – 1
4. maj 18:30
36. runde
Coruxo F.C.
Unionistas de Salamanca
0 – 0
12. maj 18:00
37. runde
Unionistas de Salamanca
Rapido de Bouzas
3 – 0
19. maj 18:00
38. runde